czyszczenie parą
W okresie jesienno-zimowym bardziej niż kiedykolwiek sprawdza się czyszczenie parą. To doskonały sposób na szybkie i łatwe pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawet pleśni i sadzy | fot.: materiał partnera

Czyszczenie parą w okresie jesienno-zimowym

Jesienią i zimą dbanie o czystość w domu jest nieco bardziej problematyczne niż wiosną czy latem. Dni są wtedy krótkie i pochmurne, brak naturalnego światła zniechęca do sprzątania, zimne powietrze na zewnątrz nie pozwala na wietrzenie pomieszczeń, wilgoć gromadzi się na oknach, parapetach i w trudno dostępnych zakamarkach tworząc nieestetyczną i groźną dla zdrowia pleśń, a do tego domownicy i goście wchodząc do domu nanoszą śnieg i błoto – jak sobie z tym wszystkim poradzić? Wystarczy sięgnąć po praktyczne rozwiązania!

Jak ułatwić sobie domowe porządki w okresie jesienno-zimowym?

W okresie jesienno-zimowym bardziej niż kiedykolwiek sprawdza się czyszczenie parą. To doskonały sposób na szybkie i łatwe pozbycie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nawet pleśni i sadzy generowanej przez piece, a przy okazji również dezynfekcję powierzchni i eliminację nieprzyjemnych zapachów. Tak działa między innymi BISSELL PowerFresh Slim Steam z https://sklep.bissell.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-parowe/, wielofunkcyjny mop parowy, będący jednocześnie poręczną parową myjką. Potrafi on w kilka sekund poradzić sobie z najbardziej uporczywym brudem, od zaschniętych plam z błota na podłodze po trudny do usunięcia osad na urządzeniach sanitarnych a dzięki temu, że jest nieduży i lekki, łatwo nim operować docierając do wszystkich zakątków domu, nie wyłączając wysoko położonych miejsc. Proste, szybkie i skuteczne czyszczenie parą umożliwiają też mop elektryczny BISSELL SpinWave i myjka ciśnieniowa BISSELL SteamShot – te urządzenia polecamy głównie do domów o większym metrażu. SpinWave zadba w nich o podłogi, a SteamShot o okna, parapety i trudno dostępne zakamarki.

Dlaczego warto pomyśleć o czyszczeniu parą jesienią i zimą?

Czyszczenie parą w okresie jesienno-zimowym to nie tylko świetny sposób na ułatwienie sobie domowych porządków, ale też doskonała metoda walki z chorobami takimi jak grypa, przeziębienie czy SARS-CoV-2. Urządzenia parowe skutecznie bowiem zabijają wirusy – a tych jesienią i zimą nie brakuje. Sięgając po urządzenia parowe do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni zminimalizujemy ryzyko zakażenia, tym samym zapewnimy sobie i swoim bliskim większe bezpieczeństwo. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza teraz, przed świętami, kiedy spodziewamy się wielu gości w domu. Każdy, komu zależy na zdrowiu swojej rodziny, powinien koniecznie rozważyć czyszczenie parą w okresie jesienno-zimowym.

Materiał