Dlaczego polskie meble są tak cenione?

Przewagą polskich producentów mebli nad azjatyckimi dostawcami jest przede wszystkim wyższa jakość używanych materiałów oraz większa pewność przy zawieraniu kontaktu | fot.: Fotolia

Eksport polskich mebli to duża siła naszej gospodarki. Polska to jeden z największych eksporterów mebli na świecie. Wiele wskazuje na to, że niebawem możemy nawet zbliżyć się do lidera w Europie – Niemców. Sprzyjają temu wszelkie programy promujące nasze produkty oraz zaangażowanie naszych, rodzimych firm.

Prognozy przewidują, że w najbliższym czasie wartość polskiego rynku meblowego przekroczy 50 miliardów złotych. Zamawia u nas cały świat. Polskie meble są cenione za wysoką jakość, a nasze firmy za dotrzymywanie terminów oraz dobrze zorganizowaną produkcję. Co ciekawe w tej branży działa w Polsce ponad 20 000 firm, które produkują krzesła, stoły, fotele, kanapy, burka i wiele innych. Są to zarówno producenci mebli drewnianych, jak i tapicerowanych na coraz popularniejszych stelażach metalowych.

Przewagą polskich producentów mebli nad azjatyckimi dostawcami jest przede wszystkim wyższa jakość używanych materiałów oraz większa pewność przy zawieraniu kontaktu. Nasze przedsiębiorstwa zwykle bardzo dobrze wywiązują się z powierzonych im zleceń.

Najlepszym przykładem tego typu przedsiębiorstwa, które potrafi zorganizować swoją produkcję i szybko się rozwijać jest BG Technology. Firma oferuje metalowe stelaże meblowe do krzeseł, foteli, stołów czy łóżek stawiając przy tym na wysoką jakość oraz nowoczesną produkcję. Według właściciela BG Technology, Bartosza Gargasewicza oferowane stelaże są nie tylko ładne, ale również solidne i trwałe. Takiego podejścia oczekuje coraz więcej inwestorów, którzy często przerzucają się z drewnianych stelaży na metalowe.

Zdaniem Pana Bartosza Gargasewicza w ciągu kilku następnych lat możemy spodziewać się dalszego rozwoju w tym sektorze. Poprosiliśmy o krótki komentarz w tej sprawie.

– Zauważamy coraz większe zainteresowanie naszymi produktami zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stelaże metalowe są dziś modne i łatwiejsze w produkcji od stelaży drewnianych. Posiadając automatyczne maszyny CNC oraz sprawną ekipę można wyprodukować dużą ilość stelaży za rozsądne pieniądze. My postawiliśmy na nowoczesność produkcji, giętarki CNC, walcarki, spawalnie, wdrożyliśmy certyfikat ISO i dokładnie planujemy naszą produkcję. Dzięki takiemu podejściu mamy szansę na permanentny rozwój. Stosujemy ponadto materiały najwyższej próby, a więc produkt końcowy jest solidny.

BG Technology to jedna z wielu polskich firm, które wykorzystują globalizację i sprzedają swoje wyroby na świecie. Sprzyjają temu różnorodne programy, takie jak choćby projekt „Polskie Meble” a więc inicjatywa PFR mająca na celu promocję rodzimych mebli na świecie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

meblościanka z oświetleniem

Powrót do przeszłości, czyli nowoczesne aranżacje z meblościanką w roli głównej

Przenieśmy się odrobinę w przeszłość. Wielu z nas będzie mieć przed oczami obraz, gdzie w …