detoks alkoholowy
Nie pozwól, by alkohol niszczył Twoje dobre samopoczucie i zdrowie! | fot.: materiał partnera

Co powinniśmy wiedzieć o zastosowaniach detoksu alkoholowego?

Wszelkiego rodzaju detoksy cieszą się obecnie olbrzymią popularnością, jako metoda na szybkie oczyszczenie organizmu. Choć użyteczność różnego rodzaju diet i suplementów detoksykujących organizm jest mocno dyskusyjna, istnieje na rynku jeden detoks, który ma niezwykle ważne zastosowania. Mowa oczywiście o detoksie alkoholowym! Na czym polega to rozwiązanie? Kto powinien sięgnąć po detoks alkoholowy? Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule!

Detoks alkoholowy wykorzystuje wyselekcjonowane kroplówki dożylne

Detoks alkoholowy to procedura medyczna, która wykorzystuje kroplówki dożylne w celu redukcji szkód zdrowotnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. Skład wlewów dożylnych jest zmienny, jednak zwykle zawiera koktajl złożony z witaminy, minerałów, antyoksydantów oraz doraźnych leków. Podanie tej odżywczej mieszanki bezpośrednio do naczynia krwionośnego umożliwia uzyskanie całkowitej biodostępności. Oznacza to, że w ciągu zaledwie kilku minut dobroczynne substancje docierają wraz z krwią do wszystkich tkanek i komórek organizmu. Jakie działanie ma detoks alkoholowy? Wielokierunkowe! Wśród efektów tej metody wymienia się przede wszystkim:

  • przyspieszenie wypłukiwania z organizmu resztek alkoholu i jego metabolitów;
  • dogłębne nawodnienie organizmu;
  • wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej;
  • przywrócenie prawidłowej glikemii;
  • neutralizację stresu oksydacyjnego;
  • przyspieszenie regeneracji wątroby i układu nerwowego;
  • działanie przeciwwymiotne, przeciwbólowe i uspokajające.

Dla kogo przeznaczony jest detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy w pierwotnym założeniu wykorzystywany był w prewencji alkoholowego zespołu odstawiennego. To stan, który występuje u długoletnich alkoholików, gdy nagle odstawią oni alkohol lub znacznie zmniejszą jego dawkę. Alkoholowy zespół abstynencyjny nie tylko pogarsza samopoczucie i utrudnia utrzymanie abstynencji, ale przede wszystkim stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia chorej osoby. Detoks alkoholowy zapobiega jego wystąpieniu lub łagodzi jego przebieg, zmniejszając ryzyko niebezpiecznych powikłań.

detoks alkoholowy
Detoks alkoholowy w pierwotnym założeniu wykorzystywany był w prewencji alkoholowego zespołu odstawiennego | fot.: materiał partnera

Od kilku lat popularność zdobywa drugie zastosowanie detoksu alkoholowego ‒ leczenie kaca. Metoda ta umożliwia pozbycie się wszystkich objawów syndromu dnia poprzedniego w zaledwie godzinę. Brzmi to nieprawdopodobnie, a jednak skuteczność detoksu alkoholowego potwierdzają badania naukowe, a przede wszystkim setki zadowolonych pacjentów.

Detoks alkoholowy w Warszawie? Skorzystaj z pomocy KacDoktora!

Rozpoczynasz walkę z uzależnieniem od alkoholu i chcesz bezpiecznie przerwać ciąg alkoholowy? A może wracasz z całonocnej imprezy i nie chcesz marnować dnia na walkę z kacem? Niezależnie od przyczyny, najlepszym wyborem będzie skontaktowanie się z KacDoktorem. To jedna z najlepszych firm oferujących detoks alkoholowy w Warszawie i okolicznych miejscowościach. W jej szeregach pracują doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, którzy na leczeniu kaca znają się, jak nikt inny. 

Z detoksu alkoholowego u KacDoktora skorzystać można w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum miasta. Jeśli jednak kac uniemożliwia choremu dotarcie na miejsce, zawsze istnieje możliwość wykonania detoksu alkoholowego w domu pacjenta. Wystarczy skontaktować się z KacDoktorem telefonicznie lub wypełnić formularz internetowy, a specjalista od detoksu przyjedzie pod wskazany adres nawet w 45 minut. Co najważniejsze, usługa ta dostępna jest całodobowo w każdy dzień tygodnia!

Nie pozwól, by alkohol niszczył Twoje dobre samopoczucie i zdrowie! Skorzystaj z detoksu alkoholowego i poczuj się lepiej!

Materiał partnera

Sprawdź także

esperal wrocław

Esperal Wrocław – rewolucyjny lek na skuteczne leczenie alkoholizmu

Granica pomiędzy piciem okazjonalnym a nałogowym jest bardzo cienka i praktycznie niewidoczna. Należy pamiętać, że …