meble drewniane
Meble wykonane z naturalnego drewna są na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, ale również tych skandynawskich, urządzonych w stylu retro, loftowym, boho albo nowoczesnym | fot.: materiał partnera

Dlaczego warto inwestować w meble z drewna?

Chociaż już dawno minęły czasy, w których we wszystkich domach królowała taka sama meblościanka, a producenci mebli oferują dzisiaj szeroki wybór elementów wyposażenia wnętrz, to wciąż największą popularnością cieszą się meble klasyczne, ponadczasowe, wykonane z najlepszej jakości materiału i funkcjonalne. Mowa o meblach drewnianych, które nigdy nie wychodzą z mody. Jeśli jesteś na etapie urządzania własnych “czterech kątów”, poznaj zalety szaf, regałów i stołów wykonanych z naturalnego drewna.

Meble drewniane pasują do każdego stylu

Najwięcej inwestorów decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu klasycznym, stawiając na standardową bazę, za to bawiąc się dodatkami dekoracyjnymi. To świetny pomysł, dzięki któremu inwestycja w meble będzie jednorazowa na wiele lat.

Meble wykonane z naturalnego drewna są na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzają się we wnętrzach klasycznych, ale również tych skandynawskich, urządzonych w stylu retro, loftowym, boho albo nowoczesnym.

Meble z drewna są niezniszczalne

Doskonałym przykładem mogą być antyki. To meble wykonane z drewna ręcznie, zgodnie ze sztuką rzemieślniczą i artystyczną. Im są starsze, tym ich wartość wzrasta. Meble antyczne niejednokrotnie stanowią świetną inwestycję finansową, są przekazywane z pokolenia na pokolenie i przez wiele lat mogą służyć w swojej doskonałości.

Drewno uznawane jest za jeden z najtrwalszych i najbardziej szlachetnych budulców. Aby móc zachować jego właściwości, konieczna jest dobra impregnacja, codzienna pielęgnacja oraz renowacja w razie potrzeby. Ochrona drewna jest konieczna, aby meble mogły być odporne na ewentualne działanie wody, zabrudzeń czy wypaczanie. Nie ma wątpliwości, że to właśnie meble drewniane są uznawane za te najlepszej jakości, elementy wyposażenia wnętrz z płyty wiórowej czy ze sklejki nie mogą się z nimi równać.

Meble z drewna można zmieniać

Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz hasło typu “kurs stolarski warszawa”, aby zapisać się na zajęcia, podczas których poznasz tajniki profesjonalnej renowacji mebli drewnianych. Okazuje się, że drewno jest jednym z niewielu materiałów, które mogą być poddawane modyfikacji. Meble z drewna można malować, ścierać, lakierować, postarzać, szlifować, wykonywać na nich różnego rodzaju dekoracje strukturalne. Na warsztatach dla początkujących dowiesz się, jak zabezpieczać meble drewniane, odnawiać je, impregnować, ale również wykonywać zmiany w ich designie. Nie ma wątpliwości, że to doskonała opcja, dzięki której nie trzeba wydawać na nowe meble, wystarczy naprawić i zmienić te, które posiadasz. Właśnie dlatego meble drewniane pochodzą bardzo często z tzw. drugiej ręki.

Meble drewniane są ekologiczne

Można śmiało potwierdzić, że moda na ekologiczność stała się już trwałym elementem naszego życia i dzisiaj dyktuje nam poszczególne sposoby postępowania i podejmowania decyzji. Branie pod uwagę ochrony środowiska w codziennym życiu jest dla wielu wręcz priorytetem. Wybór mebli z naturalnego drewna jest świetnym pomysłem, jeśli chcemy otaczać się elementami pozbawionymi toksyn i chemii. Czy wiesz, że meble z drewna mogą być malowane farbami, które w swoim składzie nie zawierają trujących substancji?

Materiał partnera

Sprawdź także

meble modułowe

Meble modułowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

W ostatnich latach wśród trendów wnętrzarskich wyraźnie widoczne jest nastawienie na to, aby nasze wnętrza …