fronty ikea
Fronty do kuchni Ikea są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne | fot.: materiał partnera

Fronty meblowe Ikea- najwyższa jakość w dobrej cenie

O wystroju i funkcjonalności kuchni decydują meble, a w szczególności fronty meblowe. To one dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością możesz stworzyć kuchnię swoich marzeń. Jakie są najpopularniejsze rodzaje frontów kuchennych i dlaczego warto zdecydować się na fronty kuchenne Ikea? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

Fronty meblowe- najpopularniejsze rodzaje

Fronty meblowe są nieodłącznym elementem mebli kuchennych. To one decydują o ostatecznym stylu i funkcjonalności kuchni. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów frontów meblowych, różniących się od siebie charakterystyką i materiałami. Bardzo często wybierane są fronty fornirowane. Są to płyty MDF oklejone cienką wastwą naturalnego drewna. Powierzchnia pokryta jest matowym lub błyszczącym lakierem, co znacząco zwiększa wytrzymałość frontów. Innym rodzajem są fronty laminowane. To najtańsza opcja dostępna na rynku. Laminowane fronty są łatwe do utrzymania w czystości, trwałe i odporne. Ponadto, są bardzo uniwersalne i pasują do każdej kuchni. Kolejnym rodzajem frontów są fronty lakierowane. Są to płyty MDF pokryte warstwą lakieru. Są bardzo odporne na wilgoć czy wysoką temperaturę. Ostatnim oferowanym rodzajem frontów kuchennych są fronty akrylowe o wyjątkowej odporności, idealne do kuchni minimalistycznych. O wyborze konkretnego rodzaju frontów meblowych decyduje zwykle indywidualny gust, jak również zasobność portfela. 

Meblowe fronty do nowoczesnej kuchni

W nowoczesnej kuchni doskonale sprawdzą się fronty meblowe Ikea, zwłaszcza w wesji akrylowej. Jest to tańsza wersja frontów lakierowanych, wspaniale komponująca się z nowoczesnymi aranżacjami. Dzięki wykorzystani akrylu, fronty są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, a jednocześnie są bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia. Wyglądem do złudzenia przypominają szkło, mogą mieć wykończenie matowe bądź na wysoki połysk. Fronty do mebli Ikea dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do każdej kuchni. 

Fronty kuchenne Ikea- jakość i atrakcyjna cena

Fronty do kuchni Ikea są łatwe w utrzymaniu czystości i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. W ofercie dostępne są fronty o różnych grubościach, w wielu wersjach kolorystycznych, zgodnych z aktualnymi trendami. Jeżeli nie jesteś w pełni zdecydowany, jakie fronty wybrać, możesz zamówić próbnik, dzięki czemu zobaczysz, jak na żywo wygląda kolor frontu i jaka jest jego struktura. To z pewnością pomoże wybrać te jedne, wymarzone. 

Artykuł sponsorowany