salon z kuchnią
Co zrobić, gdy brakuje nam pomysłów? Zwróć uwagę na galerie projektów wnętrz na portalach wnętrzarskich – znajdziesz tam wiele modnych aranżacji pomieszczeń w różnych stylach. Fot. Domni.pl

Gdzie szukać pomysłu na wnętrze?

Wprowadzacie się do upragnionego domu, czy właśnie odebraliście pierwsze mieszkanie? Z pewnością chcielibyście zrealizować marzenia o pięknych i praktycznych wnętrzach – jak je urządzić? Podpowiadamy, gdzie szukać inspiracji wnętrzarskich, aby pobudzić własną kreatywność.

Blogi i portale wnętrzarskie

Portale wnętrzarskie to kopalnia ciekawych pomysłów na urządzenie salonów, sypialni, łazienek czy kuchni. Szukajmy zakładki o nazwie inspiracje wnętrzarskie lub galeria projektów wnętrz – znajdziemy tam zdjęcia lub wizualizacje różnych pomieszczeń. Wiele witryn branżowych oferuje również tematyczne artykuły o aranżacji przestrzeni. Warto czytać porady, opisy ciekawych rozwiązań oraz charakterystyki różnych stylów wnętrzarskich, którymi można kierować się podczas urządzania.

Zwróćmy uwagę na blogi o urządzaniu wnętrz, prowadzone przez architektów i projektantów.Pracownie projektowe na swoich stronach internetowych chętnie prezentują najciekawszy kreatywny dorobek – projekty, lub zdjęcia gotowych realizacji, które mogą nas zainspirować. Warto tam szukać rozwiązań przeznaczonych do pomieszczeń małych i wąskich oraz nietypowych i nieustawnych.

Media społecznościowe

To portale tworzone przez użytkowników, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami lub innowacyjnymi rozwiązaniami. Pomysły na nowoczesne wnętrze możemy znaleźć w grupach tematycznych o urządzaniu wnętrz na Facebooku. Wśród źródeł wielu inspiracji z pewnością możemy wymienić portale takie jak, Instagram i Pinterest, gdzie możemy zapisywać i gromadzić ciekawe pomysły na wnętrze.

mała kuchnia z oknem
W galeriach projektów znajdziemy pomysły nawet na niewielkie kuchnie z oknem w bloku – każde wnętrze może być urządzone funkcjonalnie i ze smakiem. Fot. Domni.pl

Katalogi sklepów z wyposażeniem wnętrz

To doskonałe źródła inspiracji i ciekawych pomysłów. W katalogach sklepów z pewnością znajdziemy wiele nowości, na które warto zwrócić uwagę. Przeglądając oferty kilku marek, możemy łatwo porównać ceny asortymentu u różnych sprzedawców. Katalogi producentów i branżowych firm specjalistycznych pomogą nam znaleźć konkretne rozwiązania – łatwo odnajdziemy te najlepiej spełniające nasze potrzeby i oczekiwania. Katalogi występują w różnych formach: od tradycyjnych gazetek reklamowych po pliki do pobrania ze stron internetowych. W sklepach możemy przejrzeć też wiele katalogów drukowanych w formie książkowej lub przyjrzeć się wzornikom materiałów na ekspozycji.

Obserwacja wnętrzarskich trendów

Szczególnie zaciekawione designem osoby mogą wybrać się na imprezy branżowe. Budownictwo, architektura, wykończenie i wyposażenie wnętrz są tematami przewodnimi licznych targów. Wielu producentów prezentuje na nich najnowsze i najciekawsze produkty ze swojej oferty. Tam najszybciej poznamy kolejne trendy wnętrzarskie, na które warto zwrócić uwagę aranżując swoje przestrzenie. Wiele wydarzeń ma charakter cykliczny, dlatego warto śledzić strony i portale wnętrzarskie, informujące o imprezach targowych w naszej okolicy.

Materiał partnera

Sprawdź także

karnisze styl skandynawski

Karnisze sufitowe w stylu skandynawskim: jak osiągnąć prostotę i elegancję w aranżacji?

Urządzasz dom w stylu skandynawskim? Takie wnętrze wyróżnia się jasnością. Znajduje się w nim sporo …