kapsułki do kawy
Gdy przygotowujemy kawę z kapsułki, mamy pewność, że za każdym razem będzie ona miała dokładnie takie same: moc, kolor oraz smak | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź najciekawsze funkcje ekspresów do kawy na kapsułki!

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Z niepozornych owoców kawowca możemy stworzyć napój o niezwykłych właściwościach, który nie tylko dodaje energii, lecz także poprawia nastrój. Dawniej kawę po prostu zalewano wrzątkiem, dziś jednak możemy przygotować ją na wiele różnych sposobów!

Ekspresy do kawy i ich możliwości

Jeśli lubimy kawę i pijemy ją nawet kilka razy dziennie, to z pewnością nie jesteśmy w stanie obejść się bez odpowiednich urządzeń ułatwiających jej przygotowanie. Bardzo popularne są automaty ciśnieniowe, które przyrządzają napój w kilka chwil. Wśród nich coraz częściej wybierane są ekspresy kapsułkowe, posiadające szereg bardzo przydatnych funkcji, dzięki którym kawa jest jeszcze smaczniejsza i bardziej aromatyczna.

Idealny smak za każdym razem

Gdy przygotowujemy kawę z kapsułki, mamy pewność, że za każdym razem będzie ona miała dokładnie takie same: moc, kolor oraz smak. Dzieje się tak dlatego, że zanim zmielone ziarna trafią do kapsułki, zostają one idealnie dobrane i wyważone. Poza tym hermetyczne zamknięcie chroni kawę przed wilgocią, światłem i zwietrzeniem.

W trosce o ochronę środowiska niektóre kapsułki (np. marki Nespresso) wytwarzane są z aluminium, które jest w 100% odnawialne i może podlegać wielokrotnemu recyklingowi. Znajdujące się w zużytej kapsułce resztki kawy mogą być z kolei wykorzystywane jako składnik nawozów organicznych.

Szybki czas nagrzewania i przygotowania kawy

Dzięki swojej konstrukcji kapsułkowe automaty do kawy, takie jak Nespresso Lattissima, są gotowe do pracy w zaledwie 25 sekund od uruchomienia. Tak krótki czas nagrzewania sprawia, że ulubione espresso zostaje zaparzone w niespełna minutę. Tę funkcję docenią zwłaszcza amatorzy porannej kawy, którzy przed wyjściem do pracy nie zawsze mogą wygospodarować czas na jej przyrządzenie.

Estetyczny i intuicyjny interfejs

Podstawą dobrego ekspresu do kawy jest jego prosta i najlepiej intuicyjna obsługa. Ekspresy kapsułkowe mają z reguły niewielką liczbę przycisków, dzięki którym możemy ustawić odpowiednią dla nas ilość wody albo wybrać rodzaj napoju. Niektóre urządzenia ze zintegrowanym spieniaczem do mleka mają możliwość regulacji gęstości mlecznej pianki, co jest bardzo przydatną funkcją przy przygotowywaniu takich napojów jak mleczne caffe latte, aromatyczne latte macchiato czy klasyczne cappuccino. Takie udogodnienie posiada np. nowoczesny ekspres Nespresso Lattissima, którego innowacyjna konstrukcja pozwala przygotować ulubioną kawę z odpowiednią ilością gęstej pianki mlecznej już za pomocą jednego przycisku.

Czystość i estetyka ekspresów kapsułkowych

Podczas przygotowywania kawy z automatu na kapsułki nie musimy się martwić o częste czyszczenie sprzętu. Po zaparzeniu ulubionego napoju zużyta kawa zostaje wciąż w kapsułce, która usuwana jest do specjalnej komory. Takie rozwiązanie pozwala zachować w czystości automaty do kawy na długi czas.

Ekspresy do kawy na kapsułki posiadają wiele ciekawych funkcji, które umożliwiają przygotowanie wielu różnorodnych napojów w krótkim czasie. Wystarczy tylko włożyć kapsułkę z ulubioną kawą, wybrać odpowiednią wielkość napoju i już po chwili możemy delektować się intensywnym espresso, delikatną flat white czy aromatycznym cappuccino!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

grubość mielenia kawy

Jak ustawić grubość mielenia kawy?

Przygotowanie kawy to dla wielu osób jedna z pierwszych czynności każdego dnia. Wydaje się, że …