zapach do domu
Zapach do domu potrafi wprowadzić ciekawy nastrój, odprężyć i dodać mieszkaniu przytulnego charakteru | fot.: materiał partnera

Jaki wybrać zapach do domu?

Miłe wnętrze to nie tylko modne meble i ciekawe ozdoby, ale również wspaniały, relaksujący i przyjemny zapach, który wpisuje się w klimat mieszkania. Dlatego warto wybrać swój ulubiony zapach, dzięki któremu przebywanie w domu będzie sprawiać jeszcze większą radość. 

1. Zapach do domu – jaki wybrać?

2. Świece, kadzidła czy patyczki?

1. Zapach do domu – jaki wybrać?

Zapach do domu potrafi wprowadzić ciekawy nastrój, odprężyć i dodać mieszkaniu przytulnego charakteru. Dodatkowo kojarzy się z czystością i zadbaną przestrzenią oraz skutecznie niweluje nieprzyjemne zapachy. Za najbardziej klasyczne zapachy uchodzą odświeżacze powietrza – te jednak powoli odchodzą do lamusa. Mają one specyficzny zapach oraz nie są trwałe, co może uchodzić za wadę.

Zapachowe świece to kolejna dobrze znana propozycja. Wprowadzają do domu przytulny oraz romantyczny charakter oraz są subtelne. Dekoracyjne świecie są ciekawą ozdobą wnętrza, co jest ich dodatkową zaletą. Na rynku można coraz częściej znaleźć świeczki wykonane z naturalnych, nieszkodliwych dla zdrowia produktów. Alternatywą dla świeczek mogą być również kadzidełka. Te jednak mają bardziej intensywny i specyficzny zapach.

Najtrwalsze są patyczki zapachowe, które nie tylko prezentują się niebanalnie, ale również obłędnie pachną, a ich niewątpliwym atutem jest cena. Patyczki można postawić w przedpokoju, kuchni lub łazience, aby wprowadzić do pomieszczeń przyjemny zapach. Najczęściej zawierają relaksujące olejki eteryczne, dzięki czemu pomagają się odprężyć. 

2. Świece, kadzidła oraz patyczki – zalety i wady

Poza wyborem zapachu do domu, warto również zadbać o swoje zdrowie, co oznacza, że produkt powinien być jak najbardziej naturalny. Dlatego mimo popularności oraz niskiej ceny świec parafinowych, lepiej wybrać alternatywę, jaką są świece wykonywane z sojowego wosku. Są one nieco droższe, jednak z racji posiadania niższej temperatury topienia mogą one posłużyć przez dłuższy czas. Wieczór z książką, ulubionym napojem i pachnącą świeczką poprawia nastrój, a przy tym dym z naturalnych świeczek nie jest szkodliwy.

Kadzidła są stosowane do rytuałów relaksacyjnych i medytacyjnych, więc wspaniałą porą na ich rozpalenie będzie wieczór lub poranek. Wprawiają w dobry humor, a wnętrze wypełnia się miłym, choć specyficznym zapachem. Kadzidła skutecznie usuwają nieprzyjemne zapachy, a nawet mogą odkażać zapleśniałe pomieszczenia i odstraszać insekty. 

Patyczki zapachowe mają mnóstwo zalet. Mogą uwalniać zapach nawet do 60 dni, nie wymagają podgrzewania, prezentują się bardzo stylowo, są subtelne i trwałe, dzięki czemu można się cieszyć przyjemnym aromatem przez cały dzień. Zanurzone patyczki w pojemniku z olejkiem, dzięki swojej konstrukcji oraz odpowiedniej konsystencji płynu, rozprzestrzeniają swój zapach w procesie parowania. Użyte olejki są naturalne i nieszkodliwe dla zdrowia. 

Materiał partnera

Sprawdź także

Bruno Banani perfumy

Jak wybrać gustowny prezent dla kobiety?

Poszukiwanie idealnego prezentu dla kobiety to spore wyzwanie. Na urodziny, Święta, Dzień Kobiet, czy też …