nowoczesne wnętrze
Kinkiety Nowodvorski to przede wszystkim oświetlenie nowoczesne, trafnie wpisujące się w potrzeby wielu popularnych, współczesnych aranżacji | fot.: stock.adobe.com

Jakie kinkiety Nowodvorski sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

W poszukiwaniu uzupełniającego oświetlenia dla takich pomieszczeń mieszkalnych jak przestronny salon, jadalnia czy sypialnia, warto sięgnąć po charakterystyczne lampy ścienne z oferty polskiego producenta. Kinkiety Nowodvorski to przede wszystkim oświetlenie nowoczesne, trafnie wpisujące się w potrzeby wielu popularnych, współczesnych aranżacji, charakteryzujące się korzystnym stosunkiem ceny do jakości wykonania. Jakie rodzaje lamp tej marki mogą sprawdzić się w nowoczesnym wnętrzu?

Punktowe oświetlenie ścienne

Jednym z charakterystycznych typów kinkietów Nowodvorski są ścienne lampy punktowe przypominające sufitowe spoty, z kloszem w formie tuby, wyposażone w energooszczędne źródło światła LED. Lampy tego typu umożliwiają punktowe oświetlenie wybranych fragmentów przestrzeni, co okazuje się przydatne nie tylko w takich pomieszczeniach jak łazienki czy kuchnie, ale także w sypialniach, jadalniach, gabinetach oraz pokojach gościnnych. Kinkiety Nowodvorski świecące punktowo, ale w zdecydowanej większości przypadków wyposażone są w ruchome klosze, dzięki czemu użytkownik ma dużą swobodę w ustawieniu kierunku padania światła. Stosowanie punktowego oświetlenia jest niezwykle popularne zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach. Takie modele lamp ściennych doskonale współgrają z oświetleniem sufitowym w formie spotów i listew oświetleniowych z ruchomymi reflektorami.

Kinkiety pozbawione kloszy

Ciekawą propozycją dla osoby poszukującej designerskiego kinkietu Nowodvorski, który będzie pasował do nowoczesnego wnętrza urządzonego w stylu loftowym lub vintage, są lampy ścienne pozbawione kloszy, ewentualnie wyposażone w klosze częściowe i przezroczyste, odsłaniające dekoracyjną żarówkę. Sercem tego typu lamp są ozdobne żarówki LED lub klasyczne żarówki Edisona ze spiralnie poprowadzonym drucikiem węglowym, które nie tylko oświetlają wnętrze, ale także je dekorują poprzez atrakcyjny kształt i sposób świecenia. Kinkiety Nowodvorski bez kloszy, w formie uchwytów przeznaczonych do montażu ściennego z ozdobnymi oprawkami na dekoracyjne żarówki to doskonała propozycja dla wszystkich fanów oryginalnego designu i nietuzinkowych, nowoczesnych aranżacji.

W nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych spotkać można się również z wieloma innymi kinkietami Nowodvorski. W minimalistycznych aranżacjach sprawdzą się ich wersje w formie jednokolorowych rurek i przystosowanych do montażu ściennego listew oświetleniowych. We wnętrzach skandynawskich można stosować lampy ścienne z geometrycznymi kloszami i drewnianymi uchwytami, a w aranżacjach w stylu glamour lampy z tekstylnymi abażurami. 

Materiał partnera

Sprawdź także

obrazy we wnętrzach

Przekształcanie przestrzeni życiowej: Kompleksowy przewodnik po wyborze obrazów

Niektóre elementy w domu posiadają moc, która przechodzi poza prostą funkcjonalność. Istnieje coś wyjątkowego w …