Kobieta z ciepłym napojem
Zimno ci? Wejdź pod koc – mawiały nasze mamy i babcie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marzniesz w zimowe wieczory? Rozgrzej się kocem elektrycznym

Za oknem śnieg i mróz, a ty po raz kolejny wracasz do domu, szczękając zębami? Gorąca herbata na pewno przyniesie chwilową ulgę, ale jest lepszy sposób na rozgrzanie się. Sięgnij po rewelacyjny koc elektryczny, który w kilka chwil otuli cię przyjemnym ciepłem.

Dlaczego tradycyjny koc to przeżytek?

Zimno ci? Wejdź pod koc – mawiały nasze mamy i babcie. Czasem też dobrotliwie przynosiły ciepłą herbatkę, obowiązkowo z plasterkiem cytryny. No właśnie, to herbata rozgrzewała, bo dostarczała ciepło z zewnątrz. Tradycyjny koc nie tyle ogrzewa, co zapobiega utracie ciepła. Jest to oczywiście potrzebne i wygodne, ale zwykły koc działa jedynie jak izolacja, gdy organizm stopniowo reguluje swoją temperaturę. Takie rozgrzewanie się może jednak trwać bardzo długo. Dlatego, jeśli chcemy ogrzać się szybko i trwale, lepiej jest sięgnąć po koc elektryczny. Dobrym wyborem będą koce elektryczne – Eldom.

Zalety koca elektrycznego

Koc elektryczny, chociaż z nazwy brzmi niepokojąco, jest w pełni bezpiecznym urządzeniem. Jego największą zaletą jest krótki czas nagrzewania się. Warto przy tym zauważyć, że koc nagrzewa się równomiernie, jest duży, miękki i przyjemny w dotyku. Otulenie się takim kocem sprawia, że w kilka chwil poczujemy się komfortowo, nawet jeśli wróciliśmy do domu przemarznięci do szpiku kości. Używanie koca ułatwia wbudowany timer. Dla wygody i spokoju można zaprogramować czas grzania koca. Ta funkcja przyda się, jeśli lubimy zasypiać otuleni przyjemnym ciepłem, ale nie chcemy, by koc nagrzewał się wiele godzin.

Koc elektryczny w roli prześcieradła?

Koca elektrycznego możesz użyć nie tylko, aby się nim okryć lub owinąć. Można również rozłożyć go zamiast prześcieradła lub pod prześcieradło, by miękko i wygodnie spać na ciepłym łóżku. Nie zaleca się jednak spania w ten sposób całą noc. Po nagrzaniu materaca koc należy wyłączyć. Gdyby jednak komuś zdarzyło się wcześniej zasnąć, nie musi się niczego obawiać. Koce elektryczne mają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem. Koc przeznaczony na materac ma najczęściej dwa poziomy grzania, delikatny – który powoli i równomiernie nagrzewa całe ciało i szybki – który służy natychmiastowemu ogrzaniu materaca. Już po kilku minutach można zdjąć koc i cieszyć się ciepłym łóżkiem.

Koc elektryczny lekarstwem dla reumatyków i nie tylko

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że używanie koca elektrycznego daje nie tylko przyjemność z poczucia ciepła – warto pamiętać o dużej uldze, jaką może on przynieść osobom cierpiącym na choroby reumatyczne. Nic nie działa bardziej zbawiennie i przeciwbólowo na tego rodzaju schorzenia, niż możliwość rozgrzania chorych kości i stawów. Dodatkowym efektem jest szybsze krążenie krwi, co z kolei działa jak naturalny zastrzyk energii. Koc elektryczny będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko dla osób cierpiących na przewlekłe choroby stawów, ale także dla tych, którzy borykają się z atakami rwy kulszowej. Dobroczynne ciepło koca docenią również osoby uskarżające się na przewlekłe bóle mięśni.

Koce elektryczne można prać tak samo, jak wszystkie inne. Trzeba jedynie pamiętać o odłączeniu urządzenia sterującego. Kiedy koc nie jest używany, najlepiej schować go do pokrowca. Zapobiegnie to szybkiemu brudzeniu i na pewno ułatwi bezpieczne przechowywanie.

Materiał partnera zewnętrznego