Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego mieszkania w Gdańsku?

Deweloperzy stawiają na coraz nowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i tworzą przestrzenie wykorzystujące lokalny charakter danej dzielnicy czy nawet osiedla. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ostatnie lata w Polsce to prawdziwy boom budowlany. Nie dziwi więc, że inwestorzy prześcigają się w pomysłach, które mają przyciągnąć do nich potencjalnych nabywców. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych miast, zwłaszcza tych o charakterze turystycznym. Na jakie udogodnienia możesz liczyć, jeśli chcesz kupić nowe mieszkanie w Gdańsku?

Demografia i ceny mieszkań nad morzem

Spośród miast tworzących Trójmiasto, tylko w Gdańsku przybywa mieszkańców. Choć wzrost ten nie jest duży, w sąsiednich miastach liczba mieszkańców systematycznie maleje. Wg danych zebranych przez GUS, w Gdańsku w 2017 roku mieszkało dokładnie 464 254 osób. Warto też podkreślić, że optymistyczne są prognozy demograficzne dla tego miasta. Nie dziwi więc, że inwestorzy wciąż prowadzą swoje działania przede wszystkim właśnie tutaj. Co może zaskakiwać, ceny nowych mieszkań w Gdańsku są porównywalne z tymi w Gdyni (ok 7 500 zł za metr), a są znacznie niższe niż ceny mieszkań w Sopocie (prawie 11 000 zł za metr).

Określ własne preferencje i wybierz dzielnicę

Nowe mieszkania w Gdańsku powstają oczywiście na całym obszarze miasta. Podejmując decyzję, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale i własne preferencje. Według rankingu portalu Otodom, do polecanych dzielnic należą Przymorze Małe, Zaspa Rozstaje i Oliwa. Każdy jednak powinien tu uwzględnić własne potrzeby, kierując się np. odległością do miejsca pracy czy sposobem spędzania wolnego czasu.

Na co możesz liczyć, kupując nowe mieszkanie w Gdańsku?

Deweloperzy stawiają na coraz nowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i tworzą przestrzenie wykorzystujące lokalny charakter danej dzielnicy czy nawet osiedla. Przykładem może być tutaj projekt Lofty&Apartamenty Garnizon, wykorzystujący odrestaurowane budynki poprzemysłowe. Inne, ciekawe rozwiązanie to np. wykorzystanie naturalnej krzywizny terenu. Architekt projektu Wiszące Ogrody przy ulicy Przytulnej zaprojektował osiedle tak, by budynki ustawione były kaskadowo. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli cieszyć się wspaniałym widokiem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – więcej na https://www.hossa.gda.pl/nowe-mieszkania-gdansk. Warto również podkreślić, że współcześnie deweloperzy tak planują osiedla, by były one samowystarczalne. Coraz częściej projekty zakładają też lokale pomyślane jako biurowce lub punkty handlowe – idealne do prowadzenia osiedlowego sklepu czy gastronomii. Przy zakupie nowego mieszkania w Gdańsku warto dokładnie zapoznać się z aktualnymi projektami i wybrać takie, które stwarzają najlepsze perspektywy na lata.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

miejskie życie

Zalety miejskiego życia – poznaj je wszystkie

Chociaż nie ulega wątpliwości, że warunki życia na wsi mogą być naprawdę komfortowe, to jednak …