płytki do łazienki
Łazienka jest pomieszczeniem, które musi być zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Do najważniejszych elementów, na jakie warto zwrócić uwagę projektując to pomieszczenie, są płytki na ścianę do łazienki | fot.: Fotolia

Najlepsze płytki do Twojej łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem pełniącym kilka funkcji. Musi być miejscem relaksu, kącikiem sanitarnym i ładnie prezentującym się pomieszczeniem. Aby wszystkie te elementy zostały zachowane, jej urządzenie warto starannie przemyśleć. Co na warto szczególnie zwrócić uwagę, projektując łazienkę? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Projekt łazienki – najważniejsze elementy

Łazienka jest pomieszczeniem, które musi być zarówno estetyczne, jak i praktyczne. Do najważniejszych elementów, na jakie warto zwrócić uwagę projektując to pomieszczenie, są płytki na ścianę do łazienki. Stanowią one bazę wykończenia wnętrza oraz są pierwszą decyzją zakupową, jaka powinna zostać podjęta przy urządzaniu tego pomieszczenia. Dlaczego płytki są ważne? Stanowią ochronę przed wodą, wilgocią, chronią przed wodę i spełniają funkcję estetyczną. Dzięki właściwościom antypoślizgowym, zapewniają domownikom bezpieczeństwo. Płytki na ścianę do łazienki i ich wybór, jest szczególnie ważny w miejscach, gdzie woda ze ścianą ma kontakt cały czas – na przykład okolice prysznica, wanny. Przewaga płytek w łazience nad innymi materiałami spowodowana jest także łatwością w utrzymaniu czystości. Najczęściej wystarczy je czyścić przy pomocy wody z dodatkiem środka do czyszczenia.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Płytki na ścianę do łazienki warto dobrze przemyśleć, gdyż często są inwestycją na lata. Biorąc pod uwagę ich kolorystykę i kształty, powinny być dopasowane do ogólnego stylu, jaki panuje w mieszkaniu. Jeżeli w całym domu panują stonowane kolory w postaci bieli i szarości, nie warto odbiegać od tego stylu i łazienkę urządzać w pstrokatych barwach. Kolor powinien być także dobrany do wielkości pomieszczenia. Płytki na ścianę do łazienki o małej powierzchni powinny być w kolorach białych, co pozwoli optycznie ją powiększyć. Do najpopularniejszych płytek w łazience należą płytki ceramiczne. Ich popularność spowodowana jest licznymi zaletami, do których należy duża wytrzymałość, odporność na stłuczenia, czy proste utrzymanie ich czystości. Co więcej, płytki te są dostępne w wielu miejscach, a ich cena nie jest wygórowana. Występują w tylu wariantach, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Wybierając płytki, należy wziąć pod uwagę także ich parametry. W kwestiach antypoślizgowych najlepiej wybrać płytki z oznaczeniem R10 lub R9. Jeżeli chodzi o nasiąkliwość, „E” powinno być mniejsze lub równe 3%. Nie warto kupować płytek, których klasa ścieralności jest mniejsza niż 2 (z 5 klas). Jeżeli przy urządzaniu łazienki uwzględnione zostaną wymienione aspekty, to wybór na pewno będzie trafiony.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dywan geometryczny

Dywany geometryczne – do jakich wnętrz pasują?

Geometryczne wzory są ponadczasowe i uniwersalne oraz świetnie prezentują się na dywanach – zarówno tych …