kurier do Anglii
Wysyłka prezentu urodzinowego do Wielkiej Brytanii nie musi być koszmarem - wystarczy, że wybierzemy firmę, która jest sprawdzona, rekomendowana i odznacza się wysokim standardem obsługi klienta | fot: materiał partnera zewnętrznego

Jak przesłać prezent urodzinowy do Wielkiej Brytanii?

Szacuje się, że w Wielkiej Brytanii mieszka ponad milion Polaków. Wiele z nich zostawiło w Polsce swoje rodziny i znajomych, które mimo ogromnej odległości nie zapominają o ważnych okazjach, takich jak na przykład urodziny. Oczywiście, dla Polaków którzy wyemigrowali, najlepszym prezentem urodzinowym najczęściej byłaby obecność bliskich osób, niestety nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia, ze względu na cenę biletów lotniczych czy innych okoliczności. Można jednak umilić ten dzień bliskim osobom, mieszkającym w UK – wysyłając im prezent urodzinowy. W jaki sposób można bezpiecznie, szybko i dość tanio wysłać idealny prezent urodzinowy do Wielkiej Brytanii?

Kurier do Anglii – na co zwrócić uwagę?

Istnieje co najmniej kilka czynników, jakie warto rozważyć w przypadku wyboru odpowiedniego kuriera dla swoich wysyłek. Przede wszystkim – samo bezpieczeństwo wysyłki. Nietrudno bowiem znaleźć kuriera, który być może jest podejrzanie tani, ale dostarczy naszą przesyłkę w częściach, z opóźnieniem, lub w ogóle ją zgubi. Nie tylko w przypadku prezentu urodzinowego znaczenie ma odpowiednie zabezpieczenie paczki i wybranie sprawdzonej opcji na jej dostarczenie. Solidne firmy kurierskie w cenie przesyłki często zawierają ubezpieczenie w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Oznacza to, że nawet jeżeli z przesyłką coś się stanie, jej nadawca otrzyma rekompensatę. Rzeczą oczywistą jest to, że prawdopodobnie nie przywróci to uroku prezentu urodzinowego. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych i wiarygodnych podmiotów (np. www.euro-paka.pl/).

Innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest oczywiście cena. Tanie paczki do Anglii nie powinny kosztować więcej niż kilkadziesiąt złotych, z gwarancją szybkiego i bezpiecznego doręczenia do adresata. Jeśli paczka jest zdecydowanie większa lub w jej skład wchodzą niestandardowe przedmioty, jasnym staje się zwiększenie jej ceny. Aby uniknąć nieprzyjemności i niespodzianek przy zapłacie za paczkę, warto skorzystać z intuicyjnych kalkulatorów, umieszczonych na stronach kurierów. Dzięki precyzyjnej estymacji, możesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za przesyłkę. Jeżeli cena nie jest satysfakcjonująca, masz kilka wyjść – zrezygnować z części prezentu i przepakować przesyłkę, wybrać inne opakowanie lub poszukać oferty innej firmy kurierskiej.

Kolejną rzeczą, o jakiej nie można zapominać, jest komfort i obsługa klienta. Idealną opcja wydaje się odbiór danego prezentu urodzinowego od nadawcy i dostarczenie go prosto do rąk własnych adresata, najlepiej w ciągu zaledwie kilku dni. Na szczęście z pomocą nowoczesnych i doświadczonych kurierów, taka usługa nie jest już pieśnią przyszłości, a codziennością i standardem obsługi. Odchodzi się od podejścia, w którym klienci zmuszeni są do odwiedzania oddziałów i spędzania cennego czasu na przewiezieniu paczki do nadania. 

Ważna jest również szybkość samej przesyłki. Szybkie nadanie paczki nie wystarczy – może okazać się, że dana firma wysyła swój transport jedynie raz w tygodniu, więc jeżeli ominiemy ten dzień, to przesyłka może znajdować się przez kilka dni w magazynie, opóźniając sam termin dostawy do adresata. Ma to szczególne znaczenie w przypadku prezentów urodzinowych, które powinny być dostarczone przed datą urodzin lub najpóźniej w dniu tej szczególnej okazji.

Wysyłka prezentu urodzinowego do Wielkiej Brytanii nie musi być koszmarem – wystarczy, że wybierzemy firmę, która jest sprawdzona, rekomendowana i odznacza się wysokim standardem obsługi klienta, a będziemy mogli spać spokojnie, nie martwiąc się o losy wysłanej paczki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier w maseczce pakujący paczki na samochód

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest …