Kasztanowy ludzik
Nowy serial Netflixa powstał na motywach duńskiego hitowego kryminału autorstwa S. Sveistrupa o tym samym tytule | fot.: Netflix

HBO i Netflix jesienią: na jakie premiery czekamy?

Coraz dłuższe wieczory i chłód za oknem sprzyjają wypoczynkowi w domu. A cóż może być lepszego od jesiennych seansów filmowych pod kocem z kubkiem gorącej herbaty? Dodatkowo producenci seriali i produkcji kinowych dobrze wiedzą, że latem większość z nas preferuje spędzanie czasu na świeżym powietrzu, dlatego większość produkcji ma premiery właśnie jesienią. Na co, zatem warto zwrócić uwagę planując wieczorny seans? Oto kilka najciekawszych serialowych premier tej jesieni.

Jesienne premiery Netflix

Netflix, który nieprzerwanie święci ogromne triumfy zarówno w naszym kraju jak i na całym świecie przygotował dla nas kilka jesienny premier seriali, wśród których znajdziemy zarówno kontynuacje znanych i lubianych serii jak i całkowicie nowe propozycje.

Dom z papieru – sezon 5

Dom z papieru to niezwykle popularny serial produkcji hiszpańskiej, który nieprzerwanie od 2019 roku jest  jednym z najchętniej oglądanych tytułów oferowanych przez Netflix.  Już 3 września fani serialu mogą liczyć na seans przy pierwszej części 5 sezonu, który niestety będzie już finałem opowieści. W najnowszych odcinkach poznany zakończenie historii grupy biorącej udział w napadzie na Bank Hiszpanii i przekonany się jak potoczą się losy Profesora i jego ekipy. Warto również wspomnieć, że dalsza część ostatniego sezonu zapowiedziana została już na grudzień.

Lucyfer – sezon 6

Kolejny hit Netflixa, czyli wykupiony od stacji Fox Lucyfer również doczekał się finałowego sezonu.  Będzie to już 6 sezon serialu, który swoją premierę miał w 2016 roku. Fani ogniście przystojnego diabła współpracującego z policją z Los Angeles już 10. września poznają zakończenie całej historii i dowiedzą się jak potoczą się losy Lucyfera, Chloe czy też Amenadiela.  

Kasztanowy ludzik – sezon 1

Kolejna premiera to coś, dla fanów mrożących krew w żyłach historii i dobrych kryminałów, które wciągają od pierwszych minut. Nowy serial Netflixa powstał na motywach duńskiego hitowego kryminału autorstwa S. Sveistrupa o tym samym tytule. Bohaterką serialu będzie młoda pani detektyw, która zostaje wezwana na jeden z kopenhaskich placów zabaw, gdzie znaleziono makabrycznie potraktowane ciało młodej dziewczyny. Jedynym śladem jest kasztanowy ludzik pozostawiony przy zwłokach. Premiera już 29 września.

Jesienne premiery HBO GO

HBO, czyli starsza, bliźniacza wersja Netflixa, również nie pozostaje w tyle i pragnie przedstawić swoim użytkownikom kilka ciekawych premier, które przykują nas do telewizora lub komputera w długie jesienne wieczory.

Sukcesja – sezon 3

Sukcesja, czyli uwielbiany przez widzów serial HBO doczekał się właśnie 3 sezonu, który swoją premierę będzie miał już w październiku. Historia opowiadającą o wewnętrznej walce o wpływy i władzę w rodzinnym biznesie Royów zyskała nie tylko ogromną popularność wśród użytkowników platformy HBO GO ale i wielu krytyków filmowych. Władza, pieniądze, intrygi i chęć zemsty, to wszystko czego nie brakuje w tym niezwykle wciągającym serialu, w którym biznesowa rzeczywistość Nowego Jorku miesza się z przestępczym półświatkiem i rodzinnymi aferami.

co robimy w ukryciu
Co robimy w ukryciu, który powstał na podstawie filmu o tym samym tytule to groteskowa opowieść o nocnym życiu grupy wampirów | fot.: HBO

Co robimy w ukryciu – sezon 3

Kolejną topową propozycją HBO jest serial Co robimy w ukryciu, który powstał na podstawie filmu o tym samym tytule. Groteskowa opowieść o nocnym życiu grupy wampirów, która z założenia ma przypominać serial dokumentalny skradła serca fanów na całym świecie. Nie jest to, jednak typowy horror, w którym zobaczymy przerażające oblicze tych władców nocy, a ironiczna opowieść o życiu kilku wampirzych outsiderów i ich problemach z życiem pośród ludzi. Polska premiera 3 sezonu zapowiedziana została na 3 września.

Jesień z HBO i NEtflix zapowiada się niezwykle owocnie, dla wszystkich fanów dobrych seriali. Wrzesień przywita nas zatem nie tylko zadziwiająco dobrą aurą pogodową w dzień ale i fantastycznymi propozycjami na spędzenie chodnych już wieczorów w blasku świateł małego ekranu.

MKA

Sprawdź także

gabinet osobliwości

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” – nowe oblicze grozy

„Gabinet osobliwości Guillermo del Toro” to serial, który ukazał się na platformie streamingowej Netflix pod …