Na rynku istnieją tysiące wzorów lamp, a każdy z nich jest niepowtarzalny i wspaniale oświetla określone pomieszczenie | fot.: pexels

Niezwykłe lampy – tworzymy nastrój w każdym wnętrzu

Lampy towarzyszą ludziom od pokoleń. Tworzą intymny nastrój, dodają blasku wnętrzom i pozwalają normalnie funkcjonować, zwłaszcza po zmierzchu, a także w sezonie jesienno-zimowym. Na rynku istnieją tysiące wzorów lamp, a każdy z nich jest niepowtarzalny i wspaniale oświetla określone pomieszczenie. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie oświetlenie do wnętrza i stworzyć swój własny klimat. Przy okazji warto pamiętać, że odpowiednio dobrane światło wpływa korzystnie na nasze samopoczucie i dodaje energii. Niezwykle różnorodny wybór lamp sufitowych, wiszących i podłogowych, a także kinkietów oraz opraw można obejrzeć na stronie https://www.cudownelampy.pl/lampy-azzardo.html. Wszystkie lampy zostały starannie wybrane z kolekcji renomowanych producentów oświetlenia.

Współczesne kinkiety – uniwersalne źródło światła

W holach oraz długich i ciemnych korytarzach dosyć popularnym rozwiązaniem są kinkiety. Stanowią one najczęściej dodatkowe źródło światła, tworząc intymny nastrój i pięknie oświetlając ściany oraz sufit. Nowoczesne, proste kinkiety stylizowane na reflektory wspaniale prezentują się zarówno w minimalistycznych mieszkaniach, jak i w modernistycznie urządzonych wnętrzach. To idealny sposób, aby podświetlić piękne dekoracje ścienne, obrazy lub podkreślić kolor czy fakturę ozdobnej ściany. Niezwykle dekoracyjne, barokowe kinkiety zachowały klasyczną formę lampy z abażurem, natomiast modernistyczne, okrągłe oprawki lampek ściennych z mocnym źródłem światła przypominają bombki choinkowe.

Eleganckie lampy podłogowe i sufitowe

W dużych pomieszczeniach montuje się zazwyczaj kilka źródeł światła w zależności od tego,  jaka ilość naturalnego światła wpada do wnętrza przez okna. Jeśli chcemy sterować oświetleniem zależnie od pory dnia i pogody, a także naszych upodobań, powinniśmy wyposażyć salon w kilka rodzajów lamp. Osadzone na stabilnej, smukłej podstawie lampy stojące zapewniają wspaniałe, kameralne światło, dzięki któremu możemy zanurzyć się w lekturze książki lub stworzyć nastrój podczas uroczystej kolacji. Lampy podłogowe można wykorzystywać zamiast świec, ustawiając je w rogu salonu lub obok ulubionego fotela. Najlepiej dopasować je stylem do lamp sufitowych, stanowiących główne źródło światła.

Lampy w stylu glamour

Lampy błyszczące tysiącami malutkich brylancików wspaniale odbijają światło, tworząc niezwykły nastrój. W zależności od pory dnia wnętrze oświetlone lampami złożonymi ze szklanych, kryształowych i metalowych elementów lub lśniących szkiełek wygląda za każdym razem zupełnie inaczej. Lampa w tym stylu przykuwa wzrok bogactwem form oraz niezwykłym światłem. To najbardziej dekoracyjne lampy pasują zarówno w salonach, jak również w sypialni tworząc fascynującą i oryginalną dekorację. Obok niezwykle dekoracyjnych lamp wiszących równie pięknie prezentują się lampy stołowe w stylu glamour.

Oryginalne wzornictwo

Piękne kształty lamp inspirowane formami geometrycznymi oraz naturą przywodzą na myśl kwiaty, ptaki i płomienie, dlatego oprócz funkcji oświetleniowej są świetną dekoracją. Magiczne lampy z najnowszych kolekcji współczesnych artystów świecą, błyszczą i lśnią, a przede wszystkim tworzą wspaniały, ciepły i przytulny nastrój.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie salon

Optymalne źródło światła do salonu

Oświetlenie odgrywa niebagatelną rolę, definiując atmosferę i funkcjonalność każdego pomieszczenia. Jednakże, gdy przychodzi do aranżacji …