Nowoczesna łazienka w bieli i fiolecie
W nadchodzącym sezonie ciekawie przedstawia się paleta najmodniejszych barw. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesna łazienka. Poznaj trendy

Wraz z nowym rokiem pojawia się mnóstwo nowych trendów i inspiracji – zarówno w świecie mody, jak i aranżacji czy wyposażenia wnętrz. Jak będą wyglądały najmodniejsze łazienki w 2019 roku? Poznajmy materiały, wzory i kolory, a także meble łazienkowe, które najlepiej wpisują się w aktualne trendy.

Na topie wciąż znajduje się kamień. Szczególnymi względami cieszy się marmur, wykorzystywany nie tylko w kuchni czy łazience, ale również w pozostałych pomieszczeniach. Chętnie sięgają po niego projektanci, którzy doceniają jego szlachetny wygląd, nadający wnętrzom szyku i klasy. Ku zdziwieniu niektórych, w wielkim stylu, do łask powraca także inny kamienny wzór. Kojarzące się w Polsce z ponurymi klatkami z czasów PRL-u „lastryko” wraca w nowych, kolorowych odsłonach. Materiał ten, utworzony zazwyczaj z mieszanki marmuru, granitu i bazaltu, znany w Europie pod nazwą „terazzo”, jest doskonałym materiałem zarówno na ściany jak i podłogi. Na tle wzorzystych płytek, dobrze będą się prezentowały meble łazienkowe o jasnych, gładkich frontach. Z „terazzo” dobrze będzie wyglądał także wzór drewna – razem stworzą naturalną kompozycję, doskonale wpisującą się w ciepłe i przyjazne wnętrza.

Modne meble łazienkowe

W nadchodzącym sezonie ciekawie przedstawia się także paleta najmodniejszych barw. Rozpoczynając od przydymionych pasteli i kolorów ziemi, poprzez intensywny koral, czerwienie i pomarańcze, na głębokich zieleniach, granatach i czerni, kończąc. Zmiany w modnej kolorystyce możemy zaobserwować również na przykładzie mebli łazienkowych. Dotychczas jasne i stonowane szafki łazienkowe, przybierają odważne odcienie czerwieni, antracytu czy czerni. Ta ostatnia pojawia się także na podłodze, na ścianach łazienki – w postaci dekoracyjnych płytek czy mozaik, a także na matowej armaturze.

Łączymy, nie dzielimy

Coraz bardziej umacnia się trend na duże, łączone przestrzenie. Od lat scalamy salon z kuchnią i przedpokojem. Garderobę łączymy z sypialnią, a sypialnię z łazienką. Aby uzyskać spójną i harmonijną przestrzeń, styl mebli łazienkowych powinniśmy dopasować do aranżacji naszej sypialni. Jeśli jest ona urządzona w stylu klasycznym, możemy zdecydować się na stylizowane meble łazienkowe. Wnętrze w stylu skandynawskim będzie za to dobrze wyglądało z meblami łazienkowymi o fornirowanych frontach. Doskonale sprawdzi się tutaj wzór jesionu czy bielonego drewna. Jasne kolory, naturalne materiały i tekstylia, proste formy, akcesoria z drewna czy wikliny – i przestrzeń
w stylu scandi gotowa!

Technologie łazienkowe

Nie ma dzisiaj mowy o nowoczesnej łazience bez najnowszych technologii. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość produktów z funkcjonalnymi, zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Bez żadnego wysiłku możemy teraz oszczędzać wodę, energię czy przestrzeń. Normą stały się bezkołnierzowe miski toaletowe, toalety z funkcją bidetu, antybakteryjne powłoki na ceramice czy meble łazienkowe o specjalnej, ułatwiającej czyszczenie fakturze. Wybierając wyposażenie do łazienki, warto zdecydować się na produkty o wysokiej jakości, jak te firmy Stolkar. W końcu łazienkę urządzamy zazwyczaj raz na kilkanaście lat.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

płaszcz szafa kapsułowa

Jak skomponować sezonową szafę kapsułową? 

Szafa kapsułowa, to idealny patent na zachowanie porządku wśród ubrań. Znacznie ułatwia ona komponowanie  zestawów. Sprawia, …