Nowoczesna łazienka w bieli i fiolecie
W nadchodzącym sezonie ciekawie przedstawia się paleta najmodniejszych barw. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesna łazienka. Poznaj trendy

Wraz z nowym rokiem pojawia się mnóstwo nowych trendów i inspiracji – zarówno w świecie mody, jak i aranżacji czy wyposażenia wnętrz. Jak będą wyglądały najmodniejsze łazienki w 2019 roku? Poznajmy materiały, wzory i kolory, a także meble łazienkowe, które najlepiej wpisują się w aktualne trendy.

Na topie wciąż znajduje się kamień. Szczególnymi względami cieszy się marmur, wykorzystywany nie tylko w kuchni czy łazience, ale również w pozostałych pomieszczeniach. Chętnie sięgają po niego projektanci, którzy doceniają jego szlachetny wygląd, nadający wnętrzom szyku i klasy. Ku zdziwieniu niektórych, w wielkim stylu, do łask powraca także inny kamienny wzór. Kojarzące się w Polsce z ponurymi klatkami z czasów PRL-u „lastryko” wraca w nowych, kolorowych odsłonach. Materiał ten, utworzony zazwyczaj z mieszanki marmuru, granitu i bazaltu, znany w Europie pod nazwą „terazzo”, jest doskonałym materiałem zarówno na ściany jak i podłogi. Na tle wzorzystych płytek, dobrze będą się prezentowały meble łazienkowe o jasnych, gładkich frontach. Z „terazzo” dobrze będzie wyglądał także wzór drewna – razem stworzą naturalną kompozycję, doskonale wpisującą się w ciepłe i przyjazne wnętrza.

Modne meble łazienkowe

W nadchodzącym sezonie ciekawie przedstawia się także paleta najmodniejszych barw. Rozpoczynając od przydymionych pasteli i kolorów ziemi, poprzez intensywny koral, czerwienie i pomarańcze, na głębokich zieleniach, granatach i czerni, kończąc. Zmiany w modnej kolorystyce możemy zaobserwować również na przykładzie mebli łazienkowych. Dotychczas jasne i stonowane szafki łazienkowe, przybierają odważne odcienie czerwieni, antracytu czy czerni. Ta ostatnia pojawia się także na podłodze, na ścianach łazienki – w postaci dekoracyjnych płytek czy mozaik, a także na matowej armaturze.

Łączymy, nie dzielimy

Coraz bardziej umacnia się trend na duże, łączone przestrzenie. Od lat scalamy salon z kuchnią i przedpokojem. Garderobę łączymy z sypialnią, a sypialnię z łazienką. Aby uzyskać spójną i harmonijną przestrzeń, styl mebli łazienkowych powinniśmy dopasować do aranżacji naszej sypialni. Jeśli jest ona urządzona w stylu klasycznym, możemy zdecydować się na stylizowane meble łazienkowe. Wnętrze w stylu skandynawskim będzie za to dobrze wyglądało z meblami łazienkowymi o fornirowanych frontach. Doskonale sprawdzi się tutaj wzór jesionu czy bielonego drewna. Jasne kolory, naturalne materiały i tekstylia, proste formy, akcesoria z drewna czy wikliny – i przestrzeń
w stylu scandi gotowa!

Technologie łazienkowe

Nie ma dzisiaj mowy o nowoczesnej łazience bez najnowszych technologii. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość produktów z funkcjonalnymi, zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. Bez żadnego wysiłku możemy teraz oszczędzać wodę, energię czy przestrzeń. Normą stały się bezkołnierzowe miski toaletowe, toalety z funkcją bidetu, antybakteryjne powłoki na ceramice czy meble łazienkowe o specjalnej, ułatwiającej czyszczenie fakturze. Wybierając wyposażenie do łazienki, warto zdecydować się na produkty o wysokiej jakości, jak te firmy Stolkar. W końcu łazienkę urządzamy zazwyczaj raz na kilkanaście lat.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sypialnia w kratkę

Urządzamy sypialnię marzeń

Sypialnia to przestrzeń, w której spędzamy dużo naszego czasu. Śpimy codziennie około 8 godzin. Jeśli …