Oryginalne podłogi drewniane

Podłoga drewniana sprawdzi się nie tylko w klasycznych wnętrzach. Jest również doskonałym elementem wystroju pomieszczeń urządzonych na nowoczesną modłę, bez oglądania się na wnętrzarskie standardy. Zobacz w jaki sposób oryginalne parkiety mogą dodać niepowtarzalnego stylu do Twojego domu.

Tradycyjny parkiet lub panele drewniane typu Finishparkiet ma na pewno mnóstwo zalet takich jak trwałość, klasyczny wygląd lecz jednocześnie ma jedną wadę – nie zawsze dobrze prezentuje się w ultranowoczesnych wnętrzach. Nie oznacza to jednak, że preferując taką szkołę urządzania wnętrz musimy zrezygnować z drewnianej podłogi jej licznych zalet. Na rynku znajdziemy bowiem całą gamę rozwiązań sprawiających, że ten klasyczny i posiadający unikatowe właściwości materiał idealnie dopasuje się nawet do najbardziej oryginalnych i odważnie urządzonych wnętrz. Oto trzy najciekawsze propozycje dla miłośników niebanalnych wnętrzarskich rozwiązań.

Materiały dostarczył nasz partner z branży podłóg drewnianych Parkiet.pl

Żywe barwy parkietu przemysłowego

Podłogi drewniane wcale nie muszą być złożone z prostokątnych klepek. W dzisiejszych czasach dostępne są bowiem naprawdę oryginalne wzory ułożenia, wśród których propozycje dla siebie znajdą nawet najbardziej wymagający klienci. I to bez względu na to, czy preferują łagodne, inspirowane naturą formy, czy też geometryczne i wielobarwne parkiety. Przykładem ciekawej aranżacji podłogi drewnianej jest bardzo wytrzymały i niedrogi parkiet przemysłowy. Składa się on z cienkich klepek (lamelek) ułożonych obok siebie na siatce w formie kwadratów lub na dziko. Poniżej prezentujemy różne metody układania parkietu przemysłowego.

Dębowy parkiet przemysłowyDębowy parkiet przemysłowy układany na siatkach

Parkiet przemysłowy - akacjaParkiet przemysłowy z drewna akacji parzonej układany na dziko

Parkiet przemysłowy - mozaika - akacja parzona

Akacja parzona – parkiet przemysłowy

Bielone deski podłogowe

Podłoga musi być ciemna? Faktycznie łatwiej utrzymać taką w czystości, ale to wcale nie oznacza, że wybór jasnej musi okazać się nietrafiony. Jest wręcz przeciwnie – jasne deski podłogowe będą doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli minimalistycznych wnętrz lub mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim. Tym bardziej, że szeroki wybór (między innymi deski bielone lub bejcowane) ułatwia znalezienie odpowiedniego modelu dla naszego pomieszczenia. Poniżej pokazujemy 2 przykłady bielonych desek pokrytych olejowoskiem saico.

Gotowy parkiet dębowy

Bielone deski podłogowe olejowane

Gotowy parkiet dębowy

Bielone deski podłogowe olejowane

Bruk parkietowy z drewna

Choć nie do końca wiadomo dlaczego, bruk parkietowy nie należy do najpopularniejszych rodzajów posadzek drewnianych. Ma bowiem mnóstwo zalet, które czynią go wręcz idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie lubią kompromisów między walorami wizualnymi, a jakością i wytrzymałością. Wykonany z kostek dębowych, bukowych, jesionowych lub egzotycznych, jest montowany tak, by widoczne były kręgi jego usłojenia, przez co nabiera wysokiej wartości dekoracyjnej. Warto też zauważyć, że dobór drewna i sposób cięcia (w poprzek pnia) sprawia, że taka podłoga drewniana doskonale znosi nawet najintensywniejszą eksploatację.

Parkiet dąb wędzony

Bruk parkietowy – dąb wędzony

Parkiet dąb

Bruk parkietowy – dąb naturalny

RED

Sprawdź także

Siekiera wbita w pieniek

Siekiera jako jedno z podstawowych narzędzi w domu

Siekiera to narzędzie, które może okazać się niezbędne w przydomowym gospodarstwie. Służy człowiekowi od lat …