Schronisko PTTK Samotnia
Schronisko PTTK Samotnia. Ze względu na swoje wyjątkowo malownicze położenie, schronisko stanowi idealne tło do pięknych fotografii | fot.: stock.adobe.com

Poza głównymi szlakami: Karkonosze

Śnieżka to najwyższe wzniesienie w Karkonoszach, który co roku przyciąga na swój szczyt tysiące turystów. Jego zdobycie nie nastręcza większych trudności, ponieważ większość trasy można pokonać za pomocą wyciągu krzesełkowego, a na sam szczyt dotrzeć szeroką, wybrukowaną drogą. Dla większości turystów Śnieżka i jej okolice to najważniejsze, i często jedyne, miejsce wypraw urlopowych. Zupełnie niesłusznie, ponieważ Karkonosze to region bogaty w wiele ciekawych atrakcji turystycznych.

Schronisko Samotnia – miejsce magiczne

Jeśli marzysz o romantycznych zdjęciach na tle gór, to schronisko Samotnia spełni z naddatkiem Twoje marzenia. Jest ono przepięknie położone nad Małym Stawem, nad którym górują surowe, strome ściany. Ze względu na swoje wyjątkowo malownicze położenie, schronisko stanowi idealne tło do pięknych fotografii. Jest to często wykorzystywane przez młode pary, które realizują swoje sesję ślubna w tych niezwykłych okolicznościach przyrody. Obiekt prowadzi całoroczną obsługę gastronomiczną i noclegową.

Dlaczego warto odwiedzić Kościół Wang?

Świątynia Wang wraz ze schroniskiem na Śnieżce, to najbardziej rozpoznawane miejsca w Karkonoszach, znane nawet osobom, które nigdy tu nie były. Popularność tego ewangelickiego kościoła jest w pełni uzasadniona i zdecydowanie warto tam dotrzeć. Jest on jednym z najstarszych drewnianych kościołów w Polsce, a historia jego pochodzenia, to pomysł na ciekawą książkę. Jako ciekawostkę można dodać, że do jego budowy nie użyto ani jednego gwoździa, a wszystkie połączenia to majstersztyk ciesielski.

Świątynia, kościół Wang w Karpaczu
Świątynia, kościół Wang w Karpaczu. Konstrukcja kościoła wykonana jest bez użycia gwoździ, wszystkie połączenia zrealizowano przy pomocy drewnianych złączy ciesielskich. Wnętrze świątyni jest natomiast ozdobione oryginalnymi zdobieniami i rzeźbami | fot.: stock.adobe.com

Jak zostać filmowcem ? Odwiedź Wodospad Kamieńczyka!

Wodospad Kamieńczyka w Szklarskiej Porębie uznawany jest za najpiękniejszy wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. Jego wysokość to w sumie 27 metrów. Nie jest to wprawdzie zbyt wiele, ale wystarczyło, aby docenili go filmowcy z wytwórni Disneya. To właśnie tutaj nakręcono kilkanaście scen do filmu ”Opowieści z Narnii: Książe Kaspian’’. Uroki wodospadu można podziwiać z góry i z dołu. Dolna platforma jest płatna i wstęp na nią wiąże się z założeniem kasku ochronnego.

Wodospad Kamieńczyka
Wodospad Kamieńczyka (846 m n.p.m.) to najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Jest położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy | fot.: stock.adobe.com

Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Idealne miejsce dla tych, co chcą wiedzieć więcej

W górach pogoda potrafi być bardzo zmienna. Dlatego warto być przygotowanym również na dni, kiedy słońca jest mało. Wyśmienitą propozycją na niepogodę będzie wizyta w ”Multimedialnym Muzeum Karkonoszy”. Czeka tam na nas kilka sal multimedialnych, w których zapoznamy się z historią Karkonoszy od czasu dinozaurów, aż po dzień dzisiejszy. Jest to rewelacyjne miejsce, które łączy zabawę z edukacją. Szczególnie polecane dla małych i dużych odkrywców, którzy szukają rzetelnej wiedzy podanej w ciekawy sposób.

Karkonosze - Góry Sudety
Karkonosze to skarbnica atrakcji turystycznych i prawdziwe bogactwo przyrody | fot.: stock.adobe.com

Karkonosze to skarbnica atrakcji turystycznych i prawdziwe bogactwo przyrody. Kilka powyższych przykładów, to tylko przedsmak tego, co czeka w tych górach na prawdziwych turystów. Każdy, kto zdecyduje się na odwiedzenie tego regionu, z pewnością nie będzie zawiedziony. Przyjedź i przekonaj się sam, że Karkonosze to nie tylko Śnieżka, ale cała masa atrakcji i pięknych miejsc, które Cię zachwycą.

FMA