Harvey Keitel
Harvey Keitel (Fot. materiały prasowe - Jordan Strauss-Invision-AP)

Harvey Keitel wystąpi u boku Anny Próchniak w ekranizacji ‘Tatuażysty z Auschwitz’

Amerykański aktor Harvey Keitel zasłynął swoim występem w m.in. kultowym ‘Złym poruczniku i w 'Pulp Fiction’. Wkrótce zobaczymy go u boku polskiej aktorki Anny Próchniak (‘Miasto 44’, ‘Najlepszy’) w serialowej ekranizacji głośnej powieści Heather Morris ‘Tatuażysta z Auschwitz’. Keitel wcieli się w tytułową rolę – zagra współczesnego Lale Sokołowa, którego historia poruszyła serca ludzi na całym świecie. Jego młodszą wersję zagra Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’). Reżyserią sześcioodcinkowego serialu zajmie się Tali Shalom-Ezer. W produkcji zagra również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec’). Premiera w Polsce odbędzie się w 2024 roku wyłącznie na Viaplay.

Literacki bestseller

Powieść „Tatuażysta Auschwitz” autorstwa Heather Morris sprzedała się w ponad 12 milionach egzemplarzy, oczarowując ludzi na całym świecie. Historia opisuje prawdziwe przeżycia Lale Sokolova, który w 1942 roku trafił do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przydzielono mu szczególną funkcję – miał tatuować współwięźniów, którzy zostali przydzieleni do wyniszczającej pracy w obozie. Wykonywał tatuaże z mechaniczną sprawnością, aż spotkał Gitę Furman. To w tym momencie postanowił zawalczyć o wspólne przetrwanie. Ich miłość okazała się znacznie silniejsza niż bezlitosna codzienność przebywania w obozie zagłady. .

Ekranizacja powieści

60 lat później Lale (Harvey Keitel) spotkał się z początkującą wówczas pisarką Heather Morris (Melanie Lynskey). Po śmierci ukochanej mężczyzna zdobył się na odwagę, by opowiedzieć wzruszającą historię całemu światu. Podczas rozmowy wspomnienia z obozu odżywają w jego pamięci. Opowiada o miłości, która narodziła się między murami tego przerażającego miejsca.

„Historia wielkiej miłości, przedstawionej w cieniu  horroru rozgrywającego się w Auschwitz jest świadectwem siły i dobra, jakie  tkwią w ludziach.” – mówi Harvey Keitel.

Obsada

Oprócz Anny Próchniak (’Miasto 44’, ’Najlepszy’) w serialu pojawi się również inny polski aktor, Marcel Sabat (‘Kamienie na szaniec, ‘Tenet’). W głównych rolach zagrają Melanie Lynskey (’Dwóch i pół’, 'The Last of Us’, ‘Yellowjackets’), Harvey Keitel (’Pulp Fiction’, ’Zły porucznik’) i Jonah Hauer-King (‘Mała Syrenka’, ‘Świat w ogniu: Początki’).  

W obsadzie produkcji pojawią  się również: Jonas Nay (‘Minuta ciszy’, ‘Ja, ty, my, oni’), Tallula Haddon (’Czarne lustro: Bandersnatch’, 'Ostatni pojedynek’), Mili Eshet (’Za górami, za wzgórzami’, 'Barren’), Yali Topol Margalith, Phénix Brossard (’Pożegnanie’, 'Chocolat’) oraz Ilan  Galkoff  (Dobry omen).

Wszystkie odcinki serialu reżyseruje izraelka Tali Shalom-Ezer (‘Królewna’, ‘Moje dni z Mercy’, ‘Surrogate’) a za produkcję odpowiada Synchronicity Films we współpracy ze Sky Studios i Peacock. Dystrybutorami serialu są NBCUniversal Global Distribution i All3Media International. Viaplay posiada prawa do ‘Tatuażysty z Auschwitz’ na Polskę Litwę, Łotwę, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię, Finlandię, Islandię i Holandię.

Premiera sześcioodcinkowej produkcji nastąpi już w 2024 roku wyłącznie na Viaplay. 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Genialna przyjaciółka – nowy serial HBO na podstawie powieści Eleny Ferrante

Nowy serial HBO Genialna przyjaciółka to adaptacja pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. …