lampa ze stali nierdzewnej
Istotnym etapem w urządzaniu domu czy mieszkania jest dobór odpowiednich lamp i lampek | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Oświetlenie korytarza

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że potknięcie się w nocy na schodach w drodze do kuchni nie jest niczym przyjemnym, a często może się skończyć całkiem poważnymi kłopotami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie domu, w tym jego korytarza.

Oświetlenie w domu

Istotnym etapem w urządzaniu domu czy mieszkania jest dobór odpowiednich lamp i lampek. Najlepszym wyjściem jest stworzenie generalnego planu, który będzie uwzględniał organizację oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach i będzie stał na straży spójności całego systemu. Trzeba bowiem pamiętać, że elementy oświetleniowe, poza tym, że umożliwiają nam sprawne poruszanie się po wnętrzach, kiedy robi się ciemno, są także nośnikiem stylu.

Goście Twojego domu mogą docenić wysiłek, jaki włożysz w urządzenie systemu oświetlenia poszczególnych pomieszczeń. Jednym z pierwszych, z którymi mają kontakt, jest korytarz.

Oświetlanie korytarza – podstawowe kwestie

Korytarz prowadzący do właściwych pomieszczeń domu jest bardzo ważnym elementem każdej zabudowy. To właśnie wystrój korytarza odpowiada za pierwsze wrażenie, jakie powstaje u osób, które postanowią Cię odwiedzić po raz pierwszy.

Czynnikiem w pewnym stopniu determinującym oświetleniowe wybory w przypadku korytarza jest to, że przestrzeń tego typu jest mocno ograniczona. W korytarzu często nie ma zbyt wiele miejsca, dlatego np. lampy stojące zupełnie odpadają (także z tego względu, że byłyby bardzo niefunkcjonalne). Warto to wziąć pod uwagę przy tworzeniu koncepcji.

Ciekawym sposobem na czerpanie inspiracji w organizowaniu oświetlenia korytarza jest przeglądanie produktów oświetleniowych w internetowych sklepach, na przykład Elampki.pl. Możesz wówczas natrafić na jakiś ciekawy motyw oświetleniowy (np. nietypową lampkę), którego wcześniej nie rozważałeś.

Gdzie szukać elementów do oświetlenia korytarza?

Rozpisałeś już pomysł na urządzenie oświetlenia w korytarzu? Nadeszła pora na skompletowanie poszczególnych elementów. Wizyta w sklepie stacjonarnym może dla niektórych być denerwująca. Dlatego warto rozważyć zakup lamp i lampek w którymś ze sklepów internetowych, np. Elampki.pl. W komfortowy sposób możesz przejrzeć obszerną ofertę produktów takiego sklepu i wybrać elementy pasujące do Twojej koncepcji. Podajesz adres do wysyłki, płacisz za zamówienie i czekasz na kuriera. W ten sposób oszczędzasz czas, a także nerwy, w przypadku gdy nie lubisz eskapad do stacjonarnych sklepów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lampy w kształcie kuli

Lampy kule w stylu boho – poznaj 4 najciekawsze modele i zainspiruj się!

Lampy kule to wyjątkowy rodzaj oświetlenia do wnętrza. Takie klosze zapewniają bardzo dużą ilość światła, …