oświetlenie retro
Urok oświetlenia retro nigdy nie przemija, a my możemy cieszyć się wyjątkowym klimatem za każdym razem gdy pozwolimy sobie na chwilę relaksu | fot.: materiał partnera

Oświetlenie w stylu retro, czyli poznaj moc dodatków

Styl retro cieszy się sporą popularnością. Na urządzenie wnętrz w ten sposób decydują się zarówno właściciele niewielkich kawalerek, kilkupokojowych mieszkań oraz domów. Dużą rolę w tym przypadku odgrywa klimat, który w dużej mierze budują dodatki. Bardzo ważnym elementem jest także oświetlenie. Różnego rodzaju lampy sprawiają, iż pomieszczenia prezentują się znacznie ciekawiej, przytulniej i wyróżniają nietypowym charakterem. Szukając oświetlenia w tej stylistyce, warto sprawdzić ofertę Globo Lighting – austriackiego producenta, który jest obecny na rynku już od 1998 roku.

Czym wyróżnia się oświetlenie retro?

Wnętrza urządzone w tej stylistyce niewątpliwie robią wrażenie. Co więcej, mamy spore pole do działania i możemy zdecydować się na różnego rodzaju wykończenia. Styl retro to szerokie pojęcie, które nieodłącznie wiąże się z podróżą w czasie. Oznacza to, że możemy pozwolić sobie na zestawienie przeciwstawnych elementów, w ten sposób uzyskując ciekawy efekt. Retro sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Decydując się na ten styl, możemy połączyć modę z funkcjonalnością.

Czym powinno wyróżniać się oświetlenie, które zamierzamy umieścić w tak urządzonych pomieszczeniach?

  • Z jednej strony możemy wybrać bogato zdobione lampy, np. w formie żyrandoli. Z drugiej, doskonałym rozwiązaniem będą proste dodatki o nieskomplikowanej konstrukcji, w surowym wydaniu. Obie opcje są w stanie wprowadzić dawny klimat, dlatego ostatecznie wszystko zależy od całości aranżacji.
  • Trafnym wyborem będą lampy z abażurem. To świetna opcja do sypialni, jednak lampy stołowe można umieścić też na kredensie, np. w salonie. Abażury wprowadzają wyjątkowo przytulny klimat, a przytłumione światło zachęca do odpoczynku.
sypialnia lampa
Czym wyróżnia się oświetlenie retro? | fot.: materiał partnera
  • Dobrą opcją są także kinkiety, które można potraktować jako dodatkowe oświetlenie, np. w sypialni. W tym przypadku również sprawdzą się modele z niewielkim abażurem, który dodatkowo może wyróżniać się zdobieniami.
  • Lampy w stylu retro najczęściej są wykonane z takich materiałów jak szkło, metal oraz drewno. Abażury powstają z kolei z mocnej tkaniny.

Marka Globo ma w swojej ofercie oświetlenie, które rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku wnętrz urządzonych w opisywanej stylistyce. Oprócz niewielkich modeli, które należy traktować jako dodatkowe lampy, dostępne są także egzemplarze, którym bez problemu przydzielimy główną rolę.

Lampy w starym stylu do każdego wnętrza

Lampy oferowane przez Globo to gwarancja otrzymania wysokiej jakości produktu, wykonanego z solidnych i wytrzymałych materiałów. Modny design to jedno, producent zwraca również ogromną uwagę na funkcjonalność oraz kwestie środowiskowe. Oświetlenie powstaje zatem z elementów, które są pozyskiwane w sposób zrównoważony, z naciskiem na ekologię. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena dodatków, dzięki czemu ich zakup nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu.

Oświetlenie w stylu retro to doskonały wybór nie tylko dla osób, które z sentymentem patrzą w przeszłość i chciałyby odtworzyć klimat dawnych czasów w swoim mieszkaniu. To również ciekawa opcja dla wszystkich, którzy lubią łączyć ze sobą pozornie przeciwstawne elementy, w ten sposób tworząc ze smakiem wnętrze wyróżniające się oryginalnym charakterem i jedynym w swoim rodzaju wystrojem. To świetna alternatywa gdy zależy nam na wprowadzeniu czegoś nowego do pomieszczenia urządzonego w minimalistycznym stylu. Urok oświetlenia retro nigdy nie przemija, a my możemy cieszyć się wyjątkowym klimatem za każdym razem gdy pozwolimy sobie na chwilę relaksu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie na taras

Oświetlenie na taras – jakie lampy wybrać

Przydomowa strefa do wypoczynku to miejsce, z którego w sezonie wakacyjnym korzystają chętnie domownicy i …