oświetlenie retro
Urok oświetlenia retro nigdy nie przemija, a my możemy cieszyć się wyjątkowym klimatem za każdym razem gdy pozwolimy sobie na chwilę relaksu | fot.: materiał partnera

Oświetlenie w stylu retro, czyli poznaj moc dodatków

Styl retro cieszy się sporą popularnością. Na urządzenie wnętrz w ten sposób decydują się zarówno właściciele niewielkich kawalerek, kilkupokojowych mieszkań oraz domów. Dużą rolę w tym przypadku odgrywa klimat, który w dużej mierze budują dodatki. Bardzo ważnym elementem jest także oświetlenie. Różnego rodzaju lampy sprawiają, iż pomieszczenia prezentują się znacznie ciekawiej, przytulniej i wyróżniają nietypowym charakterem. Szukając oświetlenia w tej stylistyce, warto sprawdzić ofertę Globo Lighting – austriackiego producenta, który jest obecny na rynku już od 1998 roku.

Czym wyróżnia się oświetlenie retro?

Wnętrza urządzone w tej stylistyce niewątpliwie robią wrażenie. Co więcej, mamy spore pole do działania i możemy zdecydować się na różnego rodzaju wykończenia. Styl retro to szerokie pojęcie, które nieodłącznie wiąże się z podróżą w czasie. Oznacza to, że możemy pozwolić sobie na zestawienie przeciwstawnych elementów, w ten sposób uzyskując ciekawy efekt. Retro sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Decydując się na ten styl, możemy połączyć modę z funkcjonalnością.

Czym powinno wyróżniać się oświetlenie, które zamierzamy umieścić w tak urządzonych pomieszczeniach?

  • Z jednej strony możemy wybrać bogato zdobione lampy, np. w formie żyrandoli. Z drugiej, doskonałym rozwiązaniem będą proste dodatki o nieskomplikowanej konstrukcji, w surowym wydaniu. Obie opcje są w stanie wprowadzić dawny klimat, dlatego ostatecznie wszystko zależy od całości aranżacji.
  • Trafnym wyborem będą lampy z abażurem. To świetna opcja do sypialni, jednak lampy stołowe można umieścić też na kredensie, np. w salonie. Abażury wprowadzają wyjątkowo przytulny klimat, a przytłumione światło zachęca do odpoczynku.
sypialnia lampa
Czym wyróżnia się oświetlenie retro? | fot.: materiał partnera
  • Dobrą opcją są także kinkiety, które można potraktować jako dodatkowe oświetlenie, np. w sypialni. W tym przypadku również sprawdzą się modele z niewielkim abażurem, który dodatkowo może wyróżniać się zdobieniami.
  • Lampy w stylu retro najczęściej są wykonane z takich materiałów jak szkło, metal oraz drewno. Abażury powstają z kolei z mocnej tkaniny.

Marka Globo ma w swojej ofercie oświetlenie, które rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku wnętrz urządzonych w opisywanej stylistyce. Oprócz niewielkich modeli, które należy traktować jako dodatkowe lampy, dostępne są także egzemplarze, którym bez problemu przydzielimy główną rolę.

Lampy w starym stylu do każdego wnętrza

Lampy oferowane przez Globo to gwarancja otrzymania wysokiej jakości produktu, wykonanego z solidnych i wytrzymałych materiałów. Modny design to jedno, producent zwraca również ogromną uwagę na funkcjonalność oraz kwestie środowiskowe. Oświetlenie powstaje zatem z elementów, które są pozyskiwane w sposób zrównoważony, z naciskiem na ekologię. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena dodatków, dzięki czemu ich zakup nie nadszarpnie zbytnio domowego budżetu.

Oświetlenie w stylu retro to doskonały wybór nie tylko dla osób, które z sentymentem patrzą w przeszłość i chciałyby odtworzyć klimat dawnych czasów w swoim mieszkaniu. To również ciekawa opcja dla wszystkich, którzy lubią łączyć ze sobą pozornie przeciwstawne elementy, w ten sposób tworząc ze smakiem wnętrze wyróżniające się oryginalnym charakterem i jedynym w swoim rodzaju wystrojem. To świetna alternatywa gdy zależy nam na wprowadzeniu czegoś nowego do pomieszczenia urządzonego w minimalistycznym stylu. Urok oświetlenia retro nigdy nie przemija, a my możemy cieszyć się wyjątkowym klimatem za każdym razem gdy pozwolimy sobie na chwilę relaksu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie elewacji

Dlaczego oświetlenie elewacji domu jest bardzo ważne?

Chociaż mogłoby się wydawać, że bardzo ważne jest wyłącznie samo oświetlenie domu od wewnątrz, również …