plakaty nad łóżkiem w pokoju gościnnym
Wbrew pozorom plakat w pokoju gościnnym można zamocować w dowolnym miejscu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Plakaty do pokoju gościnnego – sprawdź, czym warto kierować się przy ich wyborze

Okazuje się, że pokój gościnny to jedno z najczęściej wybieranych pomieszczeń, w którym chcemy powiesić plakat. Co więcej, jest to bardzo uniwersalne wnętrze, dlatego bez większych problemów dobierzemy do niego wiele wzorów i motywów. Możemy postawić zarówno na romantyczne plakaty, jak i abstrakcyjne formy. Dzięki szerokiej gamie tego typu produktów często mamy mały problem z wyborem konkretnej grafiki, dlatego warto dowiedzieć się, czym należy kierować się podczas wyboru plakatu do pokoju gościnnego.

Jaki plakat do pokoju gościnnego?

Z wyborem plakatu do kuchni nie powinniśmy mieć problemu, zazwyczaj inwestujemy w obrazy z tradycyjnym włoskim makaronem, przyprawami lub motywami o tematyce kulinarnej. W pokoju, w którym ćwiczymy, mogą zawisnąć plakaty reklamujące olimpiadę lub np. wyścig kolarski. W łazience zaś świetnie sprawdzą się plakaty marynistyczne. Co więc z pokojem gościnnym? W tym pomieszczeniu powinien znaleźć się plakat, który wyciszy emocje. Nowoczesne plakaty do pokojów sprawią, że nasze wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru. Pamiętajmy jednak o tym, że wybierając tego typu ozdobę, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem. W końcu jest to miejsce, w którym będziemy odpoczywać i relaksować się, a także przyjmować gości i żadna nieudana grafika nie może nam zniszczyć dobrej energii. 

Gdzie powiesić plakat?

Wbrew pozorom plakat w pokoju gościnnym można zamocować w dowolnym miejscu. Istnieje jednak kilka praktycznych wskazówek, które warto uwzględnić, poszukując odpowiedniego usytuowania dla tego typu ozdób. Dzieło dobrze będzie się prezentować wyeksponowane:

  • nad łóżkiem – nie da się ukryć, że jest to jedno z najchętniej wybieranych umiejscowień dekoracji ściennych w pokoju gościnnym. Najczęściej przestrzeń nad łóżkiem lub sofą jest wolna, dlatego znakomicie nadaje się do zawieszenia np. interesującego pejzażu lub abstrakcyjnego plakatu. Jeśli nasz pokój jest naprawdę duży, możemy bez obaw powiesić tam plakat w dużym formacie,
  • nad drzwiami – jest to nieco rzadziej wybierany obszar na wieszanie ozdób, jednak warto zwrócić na niego uwagę. I choć w takim miejscu trudno powiesić coś o większych rozmiarach, możemy pomyśleć nad przytwierdzeniem kilku mniejszych plakatów,
  • nad komodą lub toaletką – ta opcja wchodzi w grę wyłącznie wtedy, gdy pokój gościnny jest duży i poza łóżkiem znajduje się w nim także biurko, komoda lub toaletka. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowienie kompozycji nad jednym z wyżej wymienionych mebli. Podczas montowania plakatu należy jednak pamiętać o tym, aby środek obrazka wypadał dokładnie tam, gdzie znajduje się centralna część sprzętu. Takie rozwiązanie pozwoli nam zachować symetrię i nie zakłóci żadnej aranżacji.

Mała zmiana – wielki efekt

Dopasowanie plakatu do wielkości oraz stylu wnętrza to jedno. Jeśli jednak zależy nam na całkowitej odmianie charakteru aranżacji, powinniśmy zainwestować w płótno, które będzie wyróżniało się na tle pozostałych elementów w naszym domu. Nie da się ukryć, że im bardziej neutralny i utrzymany w jednolitej kolorystyce wystrój wnętrza, tym łatwiej zmienić jego styl za pomocą kilku niewielkich akcentów. Więc w tym przypadku ogromną rolę będzie odgrywać tematyka plakatu. Abstrakcyjne ozdoby z pewnością przeniosą nasz pokój w świat sztuki nowoczesnej, a oryginalne grafiki bazujące na fotografii stworzą we wnętrzu elegancki klimat.

Różnorodne plakaty na ścianę to nietuzinkowe rozwiązania, które potrafią zamienić zwykły pokój w oazę spokoju. Jednak cała sztuka polega na tym, aby znaleźć odpowiedni projekt i umiejętnie wkomponować go w aranżację.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Zegarek Fico Fraser Aviator

Klasyczne dodatki z nutką ekstrawagancji, czyli najciekawsze torby i zegarki dla panów

Trendy w dodatkach męskich dosyć często ulegają zmianom. Jednakże istnieje kilka unikalnych propozycji, które są …