Pomysły na aranżację małej łazienki z oknem

Czy okno tak wiele zmienia w naszym kąciku relaksu? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pomysłów na aranżację małej łazienki jest mnóstwo. Problem ten dotyka tak wielu ludzi, że wymyślono bardzo wiele oraz nadal wymyśla się sposoby komfortowego wykorzystania małej przestrzeni. A co jeśli jesteśmy posiadaczami domu lub niestandardowego mieszkania i mamy łazienkę z oknem? Czy okno tak wiele zmienia w naszym kąciku relaksu?

Mała łazienka z oknem wydaje się większa

Okazuje się, że okno w łazience nie musi być udręką, które sprawia, że czujemy dyskomfort lub zimno. Okno jest znakomitym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni. Jeżeli do tego macie łazienkę w jasnych kolorach, bingo! Bardzo dobrze się składa, bo wtedy możecie liczyć na jeszcze więcej optycznej przestrzeni. Oczywiście jest wiele trików na wizualne powiększenie łazienki – jeśli je umiejętnie połączyć, powstanie naprawdę ciekawe i spore wnętrze.

Jednym ze znanym trików jest wstawienie do pomieszczenia dużego lustra. Nie należy jednak przesadzać, zawieszając je na wszystkich ścianach. Wystarczy jedno duże lustro bez ram – będzie strzałem w dziesiątkę i na pewno zrobi różnicę, jeśli chodzi o wrażenie przestrzeni. Jeżeli do tego macie okno w swojej łazience, naprawdę zyskacie optycznie sporo miejsca, efekt ten potęguje najlepiej umieszczenie lustra naprzeciwko wejścia do łazienki.

Eksponować czy ukryć okno?

Posiadacze łazienek w oknem dzielą się na dwie grupy: tych, którzy ignorują okno i urządzają łazienkę tak, jak każde inne wnętrze oraz tych, którzy chętnie wykorzystują ten element w praktyce. Wszystko zależy również od tego, jak jest zbudowane okno. Spory parapet ułatwi nieco zadanie, ponieważ można postawić na nim nie tylko ozdoby, ale np. słoiki z wacikami lub inne przedmioty codziennego użytku.

Jeżeli okno w waszej łazience jest niewielkie jego rola ograniczy się prawdopodobnie jedynie do bycia źródłem naturalnego światła. Pole do popisu daje jednak duże okno, na którym możecie zawiesić np. popularne lampki cotton balls. One ocieplą nieco wnętrze i dodadzą mu trochę charakteru.

Zapoznaj się także z artykułem: „Mała łazienka – duży problem

Gdzie ceramika w łazience z oknem?

Wiele osób zastanawia się, gdzie w takiej specyficznej łazience postawić wannę, prysznic, umywalkę, żeby domownicy czuli się komfortowo, a jednocześnie wyglądało to całkiem ciekawie. Jeśli mamy taką możliwość, to bardzo efektownie wygląda wanna umieszczona tuż pod oknem. Jeśli mamy do czynienia z oknem dachowym, świetnie wygląda wanna poniżej. Kto nie chciałby podczas kąpieli oglądać gwiazd wieczorem? Malutka łazienka potrafi wyglądać bardzo gustownie, jeśli się o to odpowiednio zatroszczymy. Pamiętajmy jedynie, aby nie stawiać umywalki pod oknem, ponieważ przekręcanie się do lustra obok za każdym razem przy porannej toalecie może sprawiać dyskomfort.

Efekt finalny

Aranżując pomieszczenie z oknem, zawsze musimy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, okno nie jest problemem, ale źródłem światła i elementem powiększającym optycznie przestrzeń i szansą na ciekawą aranżację. Ten atut w  małej łazience możemy doskonale wykorzystać, stawiając z wannę tuż pod oknem. W innych przypadkach lepiej jest postawić pod oknem szafkę lub zostawić ścianę pustą. Warto również pamiętać, aby w miarę możliwości nie zasłaniać okna żaluzjami i roletami. Miłego urządzania!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zasłony w sypialni

Jakie zasłony do domu wybrać?

Zasłony i firany to częste połączenie, które wybieramy jako dekorację i przesłonę naszych okien. Niezwykle …