Świeże soki skutecznie pomogą zadbać o smukłą sylwetkę
Świeże soki skutecznie pomogą zadbać o smukłą sylwetkę | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Soki pomogą nam wcisnąć się w nasze ulubione ubrania!

Moda na bycie zdrowym i fit na dobre zagościła w Polsce. Zaczęliśmy biegać, jeździć na rowerach i ćwiczyć. W wielu miejscach pojawiają się nowe siłownie i kluby fitness. Coraz więcej mieszkańców naszego kraju zwraca uwagę też na to, co je i pije. To zresztą naturalne uzupełnienie aktywnego trybu życia. Tym bardziej, że dzięki przemyślanemu żywieniu możemy zrzucić zbędne kilogramy.

Modne soki na Facebooku i Instagramie

Rosnąca świadomość Polaków cieszy wszystkich. Świadomy konsument rezygnujący ze słodzonych napojów i wybierający naturalne soki, to dzisiaj już powszechny widok. Wielu z nas wybiera te świeże napoje, dlatego, że zainspirowali nas do tego sportowcy i celebryci, cieszący się pięknymi sylwetkami. Zamieszczają oni przepisy na swoich profilach na portalach społecznościowych, doradzają, jak mieszać składniki oraz nieustannie motywują do prowadzenie zdrowego trybu życia. Z tego powodu sami szukamy różnych przepisów, eksperymentujemy ze smakami, sprawdzamy, co najbardziej będzie nam smakowało i… też chwalimy się swoimi poszukiwaniami i wyborami na Facebooku czy Instagramie. Wszyscy chcemy pokazać, jak bardzo fit jesteśmy. Dlatego też stajemy się małymi znawcami tematu, próbujemy dopasowywać soki do naszych zapotrzebowań. Tak działa efekt viralowy w social mediach.

W dzisiejszych czasach bardzo popularny stał się również racjonalny i zdrowy styl życia tzw. slow life, o którym więcej przeczytać można w artykule „Slow life – wyciśnij z życia jak najwięcej”.

Efekt soku

Świadomi konsumenci najczęściej wybierają między sokami wzmacniającymi a oczyszczającymi. Jednak, abstrahując od tego podziału, soki warzywne i owocowe mogą znacząco wspomagać naszą walkę ze zbędnymi kilogramami. Wiele siłowni w swojej ofercie ma możliwość wypicia soku po treningu, na ulicach i w galeriach znajdujemy stoiska, na których można zakupić sok zrobiony na naszych oczach. Ważne, że ta moda staje się naszym nawykiem i pozwala na zadbanie o swoje zdrowie. Soki są przecież bombą witaminową, którą codziennie dostarczamy swojemu organizmowi, aby dobrze funkcjonował.

Swoistą sokoterapią możemy skutecznie wspomóc nasze odchudzanie. Ważne, żeby pić dziennie minimum – jedną szklankę soku ze świeżych warzyw, najlepiej zaraz po wyciśnięciu. To właśnie warzywa są szczególnie dobrym uzupełnieniem diety, ponieważ zawierają niski indeks glikemiczny. Oznacza to, że po ich spożyciu nie następuje nagły wzrost stężenia cukru we krwi. Zawierają także dużo błonnika, a więc są sycące. Dzięki temu, że oczyszczają nasz organizm i usprawniają pozbywanie się z niego toksyn, zaczynamy gubić zbędne kilogramy.

Szczególnie polecane są soki z buraka, marchewki i innych warzyw bulwiastych. Pomagają one wydalić nadmiar soli z organizmu a przez to, że mają dużo miąższu, są sycące i eliminują uczucie głodu.

Warzywno-owocowa bomba witaminowa
Warzywno-owocowa bomba witaminowa | fot.: materiał partnera zewnętrznego

O jakości słów kilka, czyli coś za coś

W trakcie diety czyha na nas kilka niebezpieczeństw związanych z naszymi (nie do końca zdrowymi) nawykami. Jedną z najpopularniejszych używek, którą należałoby wyeliminować, jest kawa. Lubimy ją za jej właściwości pobudzające. Mamy jednak dietetyczną alternatywę – można ją zastąpić świeżo wyciśniętym… sokiem pobudzającym! Owszem, są takie –  w Sieci można znaleźć mnóstwo przepisów.

Kolejna kwestia – unikajmy słodzenia i solenia soków. Lepiej wybierać takie składniki, których naturalny smak odpowiada nam najbardziej. Musimy także pamiętać, aby nasze soki odpowiednio przygotowywać. O wiele lepsze niż sokowirówki są wyciskarki, ponieważ działają one na niższych obrotach i przez to nie niszczą enzymów i witamin znajdujących się w warzywach i owocach. Nie wytwarzają także wysokiej temperatury, która także może oddziaływać negatywnie na jakość napoju. Dzięki nim otrzymamy zdecydowanie więcej pełnowartościowego soku, co w pełni zrekompensuje nam wysoką cenę wyciskarki. Polecamy artykuł doskonale opisujący zalety wyciskarek „Zaprzyjaźnij się z wyciskarką do soków, by poprawić swoje zdrowie”.

Podsumowując, aby odchudzić naszą sylwetkę, a tym samym móc założyć na siebie dowolną, ulubioną kreację, możemy sobie pomagać w bardzo przyjemny sposób, jakim jest zastosowanie sokoterapii. Soki warzywne i owocowe charakteryzują się tym, że są smaczne oraz zawierają wiele mikroelementów i witamin, niezbędnych dla funkcjonowania naszego organizmu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sport dyskopatia

Jakie sporty przy dyskopatii?

Coraz więcej osób mierzy się z dyskopatią. To nic innego jak zwyrodnienie krążka międzykręgowego. Jak …