dzieci skaczące po łóżku
Myśląc o dziecięcym pokoju, zawsze wyobrażamy sobie miejsce kolorowe, pełne zabawek i śmiechu. Każdy element, który się w nim znajduje, powinien przywodzić na myśl to, co w życiu dziecka najlepsze - dotyczy to także łóżka | fot.: materiały prasowe

Prześcieradło z gumką – doskonałe rozwiązanie do dziecięcego pokoju

Dzieci często wiercą się na łóżku tak, że bardzo szybko zwijają na nim prześcieradło. Po całej nocy ląduje ono na krańcu łóżka, podczas gdy cały materac jest odsłonięty. Podobna sytuacja może nastąpić, kiedy dziecko bawi się na łóżku. Jakie jest najprostsze rozwiązanie? Oczywiście wybór prześcieradła z gumką!

Dziecięce łóżko miejscem do zabawy

Każdy z nas, będąc dzieckiem, lubił bawić się na łóżku. Nasze pociechy mają do tego podobne upodobanie i nie można się im dziwić – w końcu łóżko jest wygodne, zazwyczaj bardzo szerokie, a przede wszystkim miękkie. Zapewnia więc idealną powierzchnię do zabawy.

Niestety, takie jego wykorzystanie powoduje, że pościel po krótkim czasie jest wygnieciona, a prześcieradło zrolowane. Zdarza się nawet, że ląduje na podłodze, a przecież nikt z nas nie chciałby, aby jego maluch spał na takim prześcieradle. Dlatego właśnie warto wykorzystać model z gumką, który pozwoli na utrzymanie prześcieradła w odpowiednim miejscu. Jej naciągnięcie jest gwarancją na to, że nawet podczas zabawy w kilka osób nie uda się go ściągnąć.

Prześcieradła z gumką idealnie dopasowane do wymiaru łóżka

Prześcieradła z gumką doskonale sprawdzają się w przypadku różnych wielkości materacy. Zarówno na dużych, jak i małych, dziecięcych łóżkach, będą stanowiły odpowiednią ochronę przed zabrudzeniem, a na dodatek umożliwią znacznie wygodniejsze spanie niż w przypadku tradycyjnych prześcieradeł, które mogły ulegać zrolowaniu już po jednej nocy i wymagały ciągłego poprawiania.

Wzory i kolory specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach

Myśląc o dziecięcym pokoju, zawsze wyobrażamy sobie miejsce kolorowe, pełne zabawek i śmiechu. Każdy element, który się w nim znajduje, powinien przywodzić na myśl to, co w życiu dziecka najlepsze – dotyczy to także łóżka. Jednak nie oznacza to, iż ma ono wyglądać jak pełna paleta barw u szalonego artysty. Wręcz przeciwnie, warto zadbać o to, aby pokój był schludny i harmonijny.

Dobór odpowiedniej pościeli może w tym pomóc. Często zdarza się jednak, że w komplecie z nią nie ma prześcieradła, tylko należy dokupić je oddzielnie. W takim przypadku, wybierając prześcieradło z gumką, najlepiej jest dopasować je do głównego motywu pozostałych elementów pościeli.

Jeśli istnieje taka możliwość, warto samodzielnie stworzyć odpowiedni komplet, na przykład wybierając prześcieradło z tego samego materiału, co poszwy. Jeśli jednak nie udaje się znaleźć identycznego, dobrym pomysłem jest wykorzystanie tych samych motywów przewodnich i kolorystycznych. Jeśli zatem poszwa ozdobiona jest niebieskimi śnieżynkami, to również niebieskie prześcieradło może nadać łóżku prawdziwie zimowego wyglądu. Czyż nie jest to ciekawa propozycja na tę porę roku?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bezpieczny pokój dla dziecka

Jak urządzić praktyczny i bezpieczny pokój dziecka?

Każdy maluch, który staje się bardziej samodzielny i otrzymuje własny pokój jest bardzo przejęty. Jego …