dekoracyjne oświetlenie led
W dalszym ciągu oświetlenie LED pozwala na poprawę stylistyki wnętrza, ale jednocześnie stanowi funkcjonalne i wydajne źródło światła | fot.: materiały prasowe

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Co ciekawe jego zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do wnętrza domu. Jeszcze niedawno stosowane wyłącznie w kuchni, dziś świetnie sprawdza się, dopełniając aranżację ogrodu. Oświetlenie LED łączy w sobie estetykę, funkcjonalność oraz wysoką wydajność. Warto przyjrzeć się bliżej największym zaletom tej technologii.

Jakie są zalety oświetlenia LED?

Oświetlenie LED jeszcze kilka lat temu było wykorzystywane jedynie jako dodatek i element podnoszący walory estetyczne danej aranżacji. Obecnie jego rola jest dużo większa. W dalszym ciągu oświetlenie LED pozwala na poprawę stylistyki wnętrza, ale jednocześnie stanowi funkcjonalne i wydajne źródło światła.

Podstawową zaletą żarówek LED jest ich trwałość. Jak pokazują badania, przeciętny okres użytkowania żarówki wykonanej w technologii LED może sięgać nawet 30 lat. Nie bez znaczenia są także niskie koszty eksploatacji takiego oświetlenia. Energooszczędna technologia LED pozwala wydatnie obniżyć koszty związane z oświetleniem. Jednocześnie nie wpływa to negatywnie na jakość światła.

Dużą zaletą oświetlenia LED jest fakt, że nie emituje ono szkodliwego promieniowania UV, które ma negatywny wpływ na skórę i wzrok. Ponadto wysoki wskaźnik oddawania barw powoduje, że światło generowane przez diody LED jest neutralne i nie fałszuje naturalnych kolorów oświetlanych przedmiotów. Oświetlenie LED charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem temperatury barw. Dzięki temu można bez trudu dopasować rodzaj światła do stylistyki i charakteru wnętrza.

Lampy LED nie są czułe na częste włączanie i wyłączanie. Nie potrzebują także czasu na rozgrzanie się, co powoduje, że emitowane światło uzyskuje optymalną jasność od razu po włączeniu. Dzięki temu oświetlenie LED świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak toaleta, przedpokój czy korytarz, gdzie światło zapala się często i na krótki czas.

Czy oświetlenie LED ma jakieś wady?

Faktem jest, że nie ma idealnych rozwiązań. Każda technologia ma swoje mocne i słabe strony. Czy podobnie jest w przypadku oświetlenia LED? Pewnym mankamentem, na który wskazują przeciwnicy tego rozwiązania, jest wysoka cena. Faktem jest, że żarówki, które wykorzystują technologię diodową, odznaczają się wyższą ceną w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że żarówki diodowe wykazują o wiele wyższą żywotność. Wyższy koszt zakupu rekompensują zatem znacząco niższymi kosztami użytkowania. Z jednej strony są energooszczędne, a przy tym pracują o wiele dłużej od tradycyjnych żarówek.

Technologia LED to doskonałe rozwiązania zarówno dla prywatnego domu, jak i biura czy lokalu użyteczności publicznej. Odwiedzając sklep Profiled, możecie zapoznać się z szerokim asortymentem oświetlenia LED. Znajdziecie tam nie tylko taśmy LED, ale także profile, zasilacze, sterowniki oraz duży wybór akcesoriów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

nowoczesne oświetlenie

Nowoczesne oświetlenie – na co zwrócić uwagę?

Powszechny dostęp do elektryczności sprawił, że obecnie praktycznie wszędzie korzysta się z dodatkowego oświetlenia. Oświetlenie …