dekoracyjne oświetlenie led
W dalszym ciągu oświetlenie LED pozwala na poprawę stylistyki wnętrza, ale jednocześnie stanowi funkcjonalne i wydajne źródło światła | fot.: materiały prasowe

Zalety oświetlenia LED

Oświetlenie LED z każdym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. Co ciekawe jego zastosowanie nie ogranicza się wyłącznie do wnętrza domu. Jeszcze niedawno stosowane wyłącznie w kuchni, dziś świetnie sprawdza się, dopełniając aranżację ogrodu. Oświetlenie LED łączy w sobie estetykę, funkcjonalność oraz wysoką wydajność. Warto przyjrzeć się bliżej największym zaletom tej technologii.

Jakie są zalety oświetlenia LED?

Oświetlenie LED jeszcze kilka lat temu było wykorzystywane jedynie jako dodatek i element podnoszący walory estetyczne danej aranżacji. Obecnie jego rola jest dużo większa. W dalszym ciągu oświetlenie LED pozwala na poprawę stylistyki wnętrza, ale jednocześnie stanowi funkcjonalne i wydajne źródło światła.

Podstawową zaletą żarówek LED jest ich trwałość. Jak pokazują badania, przeciętny okres użytkowania żarówki wykonanej w technologii LED może sięgać nawet 30 lat. Nie bez znaczenia są także niskie koszty eksploatacji takiego oświetlenia. Energooszczędna technologia LED pozwala wydatnie obniżyć koszty związane z oświetleniem. Jednocześnie nie wpływa to negatywnie na jakość światła.

Dużą zaletą oświetlenia LED jest fakt, że nie emituje ono szkodliwego promieniowania UV, które ma negatywny wpływ na skórę i wzrok. Ponadto wysoki wskaźnik oddawania barw powoduje, że światło generowane przez diody LED jest neutralne i nie fałszuje naturalnych kolorów oświetlanych przedmiotów. Oświetlenie LED charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem temperatury barw. Dzięki temu można bez trudu dopasować rodzaj światła do stylistyki i charakteru wnętrza.

Lampy LED nie są czułe na częste włączanie i wyłączanie. Nie potrzebują także czasu na rozgrzanie się, co powoduje, że emitowane światło uzyskuje optymalną jasność od razu po włączeniu. Dzięki temu oświetlenie LED świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak toaleta, przedpokój czy korytarz, gdzie światło zapala się często i na krótki czas.

Czy oświetlenie LED ma jakieś wady?

Faktem jest, że nie ma idealnych rozwiązań. Każda technologia ma swoje mocne i słabe strony. Czy podobnie jest w przypadku oświetlenia LED? Pewnym mankamentem, na który wskazują przeciwnicy tego rozwiązania, jest wysoka cena. Faktem jest, że żarówki, które wykorzystują technologię diodową, odznaczają się wyższą ceną w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że żarówki diodowe wykazują o wiele wyższą żywotność. Wyższy koszt zakupu rekompensują zatem znacząco niższymi kosztami użytkowania. Z jednej strony są energooszczędne, a przy tym pracują o wiele dłużej od tradycyjnych żarówek.

Technologia LED to doskonałe rozwiązania zarówno dla prywatnego domu, jak i biura czy lokalu użyteczności publicznej. Odwiedzając sklep Profiled, możecie zapoznać się z szerokim asortymentem oświetlenia LED. Znajdziecie tam nie tylko taśmy LED, ale także profile, zasilacze, sterowniki oraz duży wybór akcesoriów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

nowoczesne wnętrze

Jakie kinkiety Nowodvorski sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

W poszukiwaniu uzupełniającego oświetlenia dla takich pomieszczeń mieszkalnych jak przestronny salon, jadalnia czy sypialnia, warto …