Żaluzje drewniane Karnix
Żaluzje drewniane posiadają naturalny urok, który nadaje całemu pomieszczeniu naturalny i kojący wygląd | fot.: materiał partnera

Żaluzje drewniane – 4 powody, dla których warto zamontować je w mieszkaniu

Wystrój okien jest ważnym elementem aranżacji wnętrz. W zależności od rodzaju wybranej metody dekoracji okien możemy zmienić nastrój i ogólny wygląd domu lub mieszkania. Żaluzje drewniane to doskonały wybór, jeśli chodzi nie tylko o nadanie wnętrzu unikalnego klimatu, ale również pełną kontrolę nad ilością światła i cienia, które przenikają do pomieszczenia. Nadają wnętrzu nowoczesnego wyglądu i tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Korzyści żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane posiadają wiele zalet estetycznych i praktycznych:

  • Prywatność – żaluzje drewniane mają najlepszą kontrolę nad poziomem światła wpadającym do pokoju. Posiadają wyjątkową zdolność zasłaniania widoku z zewnątrz, dopuszczając jednak dopływ światła słonecznego i świeżego powietrza do mieszkania. Drewniane listwy ograniczają również widoczność cieni i konturów, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach usytuowanych na parterze w bliskiej odległości ulicy, gdzie przemieszczają się przechodnie. Dzięki temu doskonale sprawdzą się w salonie i sypialni. Kupując żaluzje drewniane, najlepszym rozwiązaniem są żaluzje „szyte na miarę”, jakie oferuje Karnix: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html. Gwarantują one idealne dopasowanie, szeroki wybór listew oraz gamę rozmiarów.
  • Wytrzymałość – drewno jest naturalnie wytrzymałym materiałem, dlatego też drewniane żaluzje zachowają na długo swoją trwałość. Regularne odkurzanie i używanie łagodnych środków myjących pozwoli cieszyć się nieskazitelnością rolet przez długi czas. Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, aby po czyszczeniu dokładnie wysuszyć rolety. Drewno jest także doskonałym izolatorem, zatem rolety drewniane zapewnią wspaniałą ochronę przed upałem czy chłodem.
  • Różnorodność kolorów i wzorów – swoją indywidualność można wyrazić poprzez wybraną paletę kolorów, sprawiając, że drewniane żaluzje będą pasować idealnie. Żaluzje można pozostawić gładkie, aby uwidocznić naturalne słoje drewna, bądź też pomalować na różne odcienie. Szeroka gama rozmiarów, w której możemy wybierać, sprawia iż możemy uzyskać odpowiedni styl. Szersze listwy tworzą przytulny, tradycyjny wygląd, wąskie natomiast bardziej nowoczesny i wpuszczają więcej światła słonecznego, gdy ustawimy je pod kątem.
  • Styl i elegancja – drewniane żaluzje zapewniają luksusowy styl Twojego mieszkania. Żaluzje drewniane są jednocześnie eleganckie i wyrafinowane, a ponieważ są wykonane z tak niepowtarzalnego materiału jak drewno, każda roleta jest wyjątkowa – będzie miała swój własny wzór i usłojenie, nadając każdemu oknu oryginalny wygląd. Drewniane żaluzje podniosą też wartość mieszkania i jego walory estetyczne.

Czy jesteś już przekonany o unikatowości żaluzji drewnianych?

Drewno to materiał ponadczasowy, a rolety drewniane sprawią, że wnętrze będzie uniwersalne. Są doskonałą alternatywą zasłon lub siatek. Drewniana żaluzja może w jednej chwili zmienić nudny wygląd Twojego mieszkania w nowoczesny. Żaluzje drewniane posiadają naturalny urok, który nadaje całemu pomieszczeniu naturalny i kojący wygląd. Żaluzje drewniane to styl, prostota, elegancja i doskonała funkcjonalność… nic więc dziwnego, że stają się najpopularniejszym wyborem dekoracji okien domów i mieszkań!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dodatki a styl wnętrza

Dodatki, a styl wnętrza – co warto wiedzieć?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie minimalistyczne pomieszczenia bez ani jednego dodatku. Fakt jest taki, …