chłopcy grający w piłkę na sali gimnastycznej
Dziecko z powodu swojej aktywności może doznać różnego rodzaju kontuzji | fot.: stock.adobe.com

Aktywne dziecko? Zakup ubezpieczenie szkolne!

Dzieci w wieku szkolnym charakteryzują się bardzo wysoką aktywnością fizyczną. Jest to oczywiście typowe dla osób w ich wieku i oznacza ich prawidłowego rozwoju, niemniej jednak wysoka aktywność często kończy się nawet poważnymi urazami. Abyś mógł spać spokojnie i nie martwić się skutkami kontuzji Twojego dziecka, warto rozważyć zakup odpowiedniej polisy, takiej jak ubezpieczenie szkolne.

Co to jest ubezpieczenie szkolne?

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie: czym jest ubezpieczenie szkolne? Mianowicie jest to rodzaj polisy ubezpieczeniowej od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), skierowany przede wszystkim do dzieci w wieku szkolnym. W zależności od wariantu, możliwe jest także objęcie takim ubezpieczeniem studentów (np. do 25-26 roku życia).

W tym miejscu należy podkreślić, że typowe ubezpieczenia dla uczniów chroni Twoje dziecko nie tylko w czasie zajęć szkolnych: ochrona funkcjonuje również poza obrębem szkoły i poza godzinami lekcyjnymi, przez cały okres trwania umowy ubezpieczenia (na ogół jest to jeden rok). Warto to podkreślić, abyś nie miał mylnego wyobrażenia o obszarze funkcjonowania tego rodzaju ubezpieczeń.

Polisa dla aktywnych sportowo dzieci!

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie dla dziecka przede wszystkim zwróć uwagę, czy ochrona będzie funkcjonowała w razie nabawienia się przez dziecko urazu w trakcie uprawiania sportu – w tym podczas uczestnictwa w zawodach sportowych. Co do zasady ubezpieczenia nie wyłączają takiej ochrony, warto jednak zwrócić na ten element uwagę podczas przeglądania ofert.

Przede wszystkim – zabezpieczenie przed urazami

Dziecko z powodu swojej aktywności może doznać różnego rodzaju kontuzji. Na ogół będą to niegroźne skręcenia czy zwichnięcia stawów, ale niestety mogą także przydarzyć się wypadki powodujące złamania kończyn, czy też urazy wewnętrzne. Wówczas możesz potrzebować dodatkowego wsparcia finansowego na podjęcie leczenia.

W takiej sytuacji ubezpieczyciel wypłaci Ci kwotę pieniężną będącą równowartością stosunku procentowego do sumy ubezpieczenia. Stosunek procentowy przewidziany jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dla konkretnego rodzaju urazu, jakiego doznało dziecko. Dzięki temu zyskasz pieniądze na leki, jak i na dodatkową rehabilitację swojej pociechy.

Hospitalizacja i poważna choroba – tu także jesteś chroniony

Ubezpieczenia NNW dzieci zapewnią Ci również wsparcie finansowe w sytuacji, gdyby Twoje dziecko trafiło do szpitala. Wówczas, za każdy dzień hospitalizacji, zostanie wypłacone Ci stosowne odszkodowanie.

Jeśli natomiast pociecha poważnie zachoruje, ubezpieczenie szkolne zapewni Ci jednorazową wypłatę z tytułu zapadnięcia na poważną chorobę. Tutaj sygnalizujemy, że OWU każdego ubezpieczenia wyraźnie wskazuje, co dane towarzystwo uznaje za takie zachorowanie. Może to być np. nowotwór, białaczka, sepsa, czy też cukrzyca – różne towarzystwa jednak różnie kształtują swoje oferty na tym gruncie.

Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie?

W zależności od konkretnych ofert, ubezpieczenie może obejmować dodatkowe zakresy ochrony. Może ono zabezpieczać Twoje dziecko przed kleszczami (i sfinansować usunięcie kleszcza oraz  późniejsze leczenie), może również pokryć koszty ewentualnej odbudowy zęba stałego.

Istnieją ponadto oferty typu assistance, dzięki którym opłacone będą wizyty pielęgniarki w przypadku choroby Twojego dziecka, czy też zorganizowane zostaną korepetycje w razie jego dłuższej nieobecności w szkole. W tej materii trzeba jednak bardzo dokładnie zapoznać się z w różnymi ofertami, mogą bowiem dość mocno różnić się w tym zakresie.

Nie rezygnuj z ubezpieczenia!

Każdy rodzic zawsze cieszy się, gdy jego pociecha wykazuje się dużą aktywnością, niemniej zawsze istnieje ryzyko nabawienia się przez pociechę mniejszego lub większego urazu. Ubezpieczenie szkolne może wówczas pomóc Ci w zorganizowaniu stosownego leczenia, czy też wypłacić niezbędne odszkodowanie. Polecamy zakup wybranej przez Ciebie polisy – tym bardziej, że nie jest to duży wydatek.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

spędzanie czasu z dziećmi

Kreatywna rodzinna zabawa: pomysły na spędzenie czasu z dziećmi

Spędzanie czasu z dziećmi to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale także doskonały sposób …