Łóżko - domek
Łóżka dziecięce w kształcie domków mają tak naprawdę bardzo prostą konstrukcję. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Drewniane łóżka domki dla dzieci. Ostatni hit!

Poszukujesz oryginalnego łóżeczka dla dziecka? W takim przypadku sprawdź ostatni hit – łóżka z drewna przypominające domki. Doskonale nadają się do każdego pokoju dziecięcego!

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych łóżek dla najmłodszych. To zarówno najtańsze modele wykonane z płyt meblowych, jak też te nieco droższe z naturalnego drewna.

Oprócz klasycznych kształtów możemy też znaleźć bardziej oryginalne modele, na przykład łóżka przypominające samochody dla chłopców. Dla dziewczynek z kolei coraz częściej wybierane są łóżka drewniane domki. Wyglądają nie tylko efektownie, ale są również bardzo funkcjonalne.

Łóżko jak domek

Łóżka dziecięce w kształcie domków mają tak naprawdę bardzo prostą konstrukcję. W prostocie tkwi jednak ich siła. Łóżko domek składa się z klasycznej podstawy – może być na niskich nóżkach albo bez nich. Może mieć również szuflady do przechowywania.

Z ramy wychodzą cztery belki – po jednej z każdego narożnika. U góry łączone są tak, że przypominają dach domku. W sprzedaży możemy znaleźć również łóżka z ochronnymi barierkami po bokach – są wtedy doskonałe dla mniejszych dzieci, ponieważ zabezpieczają przed upadkami.

Takie łóżeczko wygląda naprawdę zachwycająco i natychmiast przyciąga wzrok. Można również zmienić jego wygląd, na przykład narzucić na nie moskitierę, koc, który będzie służył jako zadaszenie. Także na belkach można powiesić lampki albo girlandy świetlne, koszyki na zabawki. Zatem jedno łóżko domek dla dzieci jest naprawdę wielofunkcyjnym meblem nie tylko do spania, ale i zabawy.

Trwałe, lite drewno

Łóżeczka w kształcie domków wykonuje się z drewna litego – dzięki temu nie tylko są wytrzymałe, ale również wyglądają bardzo ładnie. Gdy chcemy kupić takie łóżeczko, zwróćmy uwagę na to, z jakiego drewna jest wykonane – najlepiej, aby było to drewno klasy A/A.

Do wyboru mamy modele wykończone tylko bezbarwnymi lakierami, ale możemy też wybrać te malowane na jednolite kolory, na przykład drewniane łóżka domki dla dzieci w kolorze uniwersalnej bieli, różu czy modnych teraz szarości. Łóżeczko powinno być pomalowane bezpiecznymi środkami – w przeciwnym przypadku mogą wywołać reakcję alergiczną.

Zanim oddamy łóżko drewniane do użytku naszej pociesze, powinniśmy też dokładnie sprawdzić, czy nie ma na nim żadnych zadziorów lub drzazg. W razie jakichkolwiek niedoskonałości drewno można łatwo wyszlifować.

Gdzie kupić łóżko w kształcie domku?

Jeśli także zainteresowały cię łóżeczka tego rodzaju, najszerszy wybór różnych konstrukcji czeka na ciebie w internecie. Łóżeczka tego rodzaju dostępne są między innymi w sklepie internetowym Filo-Shop.pl. Do wyboru mamy szeroką gamę różnych wariantów, a także możemy samodzielnie określić rozmiar łóżka i jego kolorystykę. Istnieje także możliwość wykonania łóżeczek na indywidualne zamówienie.

Za łóżko domek zapłacimy cenę od około 410 złotych. W przypadku łóżeczek z dodatkowymi elementami, na przykład z barierkami bezpieczeństwa, a także malowanych na różne kolory ceny dochodzą do 1000 złotych. Czas oczekiwania na realizację zamówienia to od około 14 do 30 dni.

Materiał partnera zewnętrznego