łóżeczka dziecięce
Każde dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa podczas snu | fot.: materiał partnera

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka dziecięcego? Poradnik

Obecnie na rynku można znaleźć wiele rodzajów łóżek dla dzieci. Ich wybór jest ogromny. To daje możliwość dopasowania łóżka dziecięcego ściśle do swoich preferencji i potrzeb. Jednak nie każdy potrafi odnaleźć się w różnorodnej ofercie tych mebli sypialnianych dla dzieci. Stąd powstał pomysł na nasz poradnik. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka do pokoju dziecięcego? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie przeczytaj nasz poradnik dedykowany temu tematowi. Nie przegap naszych cennych wskazówek!

Co jest najważniejsze przy wyborze łóżka dla dzieci?

Łóżko to miejsce, w którym każdy człowiek spędza wiele czasu. Przede wszystkim służy ono do nocnego odpoczynku po niekiedy trudnym dniu. Jednak łóżko to nie tylko przestrzeń do spania, ale również miejsce, w którym czyta się książki, ogląda telewizję czy po prostu odpoczywa w ciągu dnia, nie skupiając swoich myśli na konkretnym zajęciu. 

Podobne funkcje spełnia ten mebel w przypadku dzieci. Dlatego najważniejsze jego cechy to przede wszystkim dawanie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie korzystania z niego. Jakie jeszcze aspekty powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka dla dzieci?

Istotną rolę odgrywa wiek dziecka

To, ile lat ma Twoja pociecha, ma ogromny wpływ na to, jakie łóżko powinieneś dla niej wybrać. To, czy skończyło trzy, siedem albo dziesięć lat, sprawia, że dziecko posiada nieco inne potrzeby względem tego mebla. Bardzo mały podopieczny powinien posiadać przede wszystkim bezpieczne łóżeczko. Nie może mieć miejsca sytuacja, w której on z niego wypada, czy upada wstając, robiąc sobie przy tym krzywdę. Dlatego w przypadku małego dziecka priorytetem jest jego bezpieczeństwo.

Nieco starsze pociechy często marzą o łóżku, które przypomina wyglądem miejsce do spania dedykowane osobom dorosłym. Na rynku znajdziesz wiele ciekawych i komfortowych łóżek dziecięcych w atrakcyjnych cenach. Możesz dobrać ich rodzaj, kolor czy materiał, z którego je wykonano i dopasować swoich potrzeb. Obecnie dużą popularnością cieszą się tanie łóżka dziecięce na Interbeds.pl. Jako że mają też wysoką jakość, wiele osób z chęcią kupuje je dla swoich pociech.

łóżko dziecięce
To, ile lat ma Twoja pociecha, ma ogromny wpływ na to, jakie łóżko powinieneś dla niej wybrać |fot.: materiał partnera

Zwróć uwagę na wagę dziecka

Wiele zależy również od tego, ile waży Twój podopieczny. Im maluch jest lżejszy, tym mniejsze znaczenie ma konstrukcja tanich łóżek dziecięcych. Może być ona również bardzo prosta i lekka. Jednak, gdy Twoje dziecko waży kilkanaście kilogramów, konstrukcja tego mebla dziecięcego powinna być solidna. Im bardziej zwrócisz uwagę na nią uwagę, tym bezpieczniej będzie czuł się Twój maluch, korzystając ze swojego nowego miejsca do spania. 

Aktywność dziecka ma duże znaczenie

Dzieci, które są bardzo ruchliwe i uwielbiają skakać czy po prostu bawić się na łóżku, powinny mieć w pokoju solidny mebel o porządnej konstrukcji. Dodatkowo należy zabezpieczyć ściany wokół, aby możliwie jak najbardziej uniknąć wypadków. Doskonałym pomysłem są do tego panele ścienne. Wiele modeli to miękkie, tapicerowane zabezpieczenia, idealne do stworzenia komfortowego miejsca dla swojego dziecka. 

Zabezpiecz łóżko swojego dziecka

Każde dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa podczas snu. Jeżeli maluch ma zaledwie parę lat, jego łóżko powinno mieć dodatkowe zabezpieczenia. Ramy, szczebelki czy wcześniej wspomniane miękkie panele ścienne umożliwią mu bezpieczny i komfortowy odpoczynek. Zabezpieczenia łóżeczka dadzą również spokój rodzicom, którzy będą mieli pewność, że ich dziecku podczas relaksu nie stanie się żadna krzywda. 

Kryteriów do wyboru łóżka dla dziecka może być o wiele więcej. Wymieniliśmy jednak te, które mają najistotniejsze znaczenie. Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to wybór wymarzonego łóżka dla Twojego podopiecznego. Powodzenia!

Materiał partnera

Sprawdź także

meble do pokoju niemowlaka

Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka? Jakie meble wybrać?

O urządzenie pokoju dla niemowlaka należy zadbać, zanim pojawi się w domu. Bezpieczna i przyjazna …