kreatywne dziecko
Letnie miesiące to znakomity czas na kreatywne, ambitne aktywności | fot.: materiał partnera

Jak rozbudzić w dziecku kreatywne myślenie w wakacje?

Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech, nawet w dorosłym życiu. Warto więc wzmacniać ją już od najmłodszych lat. W roku szkolnym inicjatywne młode osoby uczęszczają na tematyczne zajęcia dodatkowe – np. kółka plastyczne i wokalne. A w wakacje? Idealne dla nich będą obozy pobudzające twórcze myślenie. Zobacz, czego młodzież może się w ich trakcie nauczyć!

Artystyczne obozy – malarstwo, fotografia i wiele więcej

Kreatywność to wartość, którą da się w sobie rozwijać – niezależnie od wieku. Lato jest do tego idealną porą. Będąc wolnym od szkolnych trosk, można wpadać na wiele świetnych pomysłów. Ma się też czas na rozwijanie swoich artystycznych zdolności. Znakomitą przestrzenią do tego są oczywiście obozy tematyczne.

Młodych, zdolnych artystów zapraszamy na wyjazdy, podczas których będzie okazja wzbogacić swój warsztat. Turnus z rysowaniem mangi, spędzony w górach? Warsztaty aktorskie dla osób marzących o graniu na deskach teatru lub w kinowych produkcjach? A może obóz literacki dla nastoletnich moli książkowych? Vogue Travel oferuje bogatą ofertę obozów tematycznych dla młodzieży (https://voguetravel.pl/obozy-mlodziezowe).

Jeśli Twoje dziecko lubi robić zdjęcia, wakacje z fotografią będą dla niego idealnie spędzonym czasem. Tymczasem marzący o dostaniu się na uczelnię artystyczną licealista świetnie odnajdzie się na wyjeździe, na którym będzie szlifować swój talent malarski. Piękne otoczenie, w jakim odbywa się turnus (Tatry), inspiruje i pomaga pracować nad zdolnościami. Obozy tematyczne: K-pop, gotowanie czy manga?

Obecnie wielu młodych ludzi interesuje się kulturą Dalekiego Wschodu. Koreańskie dramy, popowa muzyka z tamtych stron – to jest to, o czym rozmawiają dziś nastolatki. Dlatego tematyczny wyjazd, skoncentrowany wokół K-popu, będzie świetną wakacyjną odskocznią od codzienności! Nie zabrakło również specjalistycznych turnusów dla adeptów rysowania japońskich komiksów i tworzenia cosplayów. Który z obozów najbardziej zainteresuje Twoje dziecko?

Młodym miłośnikom sztuki kulinarnej polecamy wakacje z gotowaniem potraw z całego świata. Trochę teorii i mnóstwo praktyki – oto, co czeka uczestników. Dowiedzą się m.in. jak przygotować:

  • zdrowy, pożywny street food,
  • oryginalne azjatyckie sushi,
  • pyszne zupy-krem,
  • rozmaite rodzaje placków i naleśników,
  • prawdziwie włoską pizzę.

Nauczą się, do czego służą różne rodzaje rzadziej używanych sztućców, a także opanują zasady BHP. W programie też jest sztuka kelnerska i wiedza o kuchni na przestrzeni epok. Dla fanów kuchni wegetariańskiej przygotowaliśmy natomiast obóz tematyczny Wege Wakacje. Masło orzechowe, wegański smalczyk, hummus czy vegedesery – takie przekąski i wiele innych będziemy przygotowywać w trakcie tego wyjazdu.

Taniec i muzyka – dla fanów rytmów wszelakich

Niezwykle kreatywnym sposobem na wyrażanie siebie i swoich emocji jest taniec. Poprzez ruch da się naprawdę sporo przekazać. To nie tylko zdrowa aktywność, wzmacniająca mięśnie i kondycję. To również sposób ma inspirującą pracę z emocjonalnym aspektem, jaki tkwi w każdym z nas. Dlatego obozy tematyczne taneczne cieszą się sporą popularnością.

Vogue Travel oferuje m.in. wyjazdy dla młodych fanów hip-hopu. Podczas turnusu można poznać zarówno podstawowe kroki, jak i bardziej zaawansowane układy. Chętni próbują swoich sił w breakdance. Dla fanów energetycznych rytmów świetnym wyborem będzie natomiast obóz z zumbą. Wrażliwym duszom spodoba się tymczasem nauka improwizacji jazzowej. Turnus z jazzem nauczy uczestników tworzenia własnych, pięknych układów.

Letnie miesiące to znakomity czas na kreatywne, ambitne aktywności. Malarstwo, taniec, fotografia, a może sztuka kulinarna – co zainteresuje Twoje nastoletnie dziecko? Zapraszamy na wakacyjne obozy tematyczne nad morze lub w polskie góry. Do zobaczenia w jednym z ośrodków na turnusie z Vogue Travel!

Materiał partnera

Sprawdź także

Tortellini

Te przepisy rozbudzą twoją kreatywność w kuchni

Pomysłowość w gotowaniu ma różne oblicza. Z jednej strony polega na łączeniu wielu smaków i …