kolczyki dla noworodka
Złote kolczyki dla noworodka potrafią kusić różnymi wzorami oraz kształtami | fot.: stock.adobe.com

Jakie kolczyki dla niemowląt?

Temat kolczyków dla niemowląt budzi kontrowersję wśród mam. Jedni uważają, że lepiej odwiedzić salon kosmetyczny jak najszybciej. Inni natomiast sądzą, że dziecko samo o tym zdecyduje, gdy tylko trochę podrośnie. Jeśli jesteś zwolenniczką błyszczących ozdób u maluchów, dowiedz się najpierw, jakie powinny być pierwsze kolczyki dla niemowlaka. Na co zwracać uwagę u jubilera? Sprawdź nasze wskazówki!

Pierwsze kolczyki dla niemowlaka – nieprzypadkowa jakość

Misie, serduszka, gwiazdki… wzory właściwie się nie kończą. Kolczyki dla niemowląt są tak samo łatwo dostępne, jak błyszczące dodatki dla dorosłych dam. W przypadku pierwszych błyskotek liczy się nie tylko ich kształt, ale przede wszystkim jakoś wykonania. Zrezygnuj z tanich zestawów, których pełno w odzieżowych sieciówkach. Zapomnij o popularnych kolczykach dla noworodka ze stali nierdzewnej – chociaż nazywane są leczniczymi, mogą wyrządzić krzywdę.

Warto wiedzieć: Popularne lecznicze kolczyki dla niemowląt wykonane są przede wszystkim z chromu (35%) oraz niklu (25%). Szczególnie ten drugi pierwiastek silnie uczula – reakcja alergiczna występuje u ok. 15% Polaków.

Szukasz też innych pomysłów na prezent dla dziecka? Sprawdź, co na ten temat radzi marka Tous: https://touspolska.pl/zainspiruj-sie/pomysl-na-prezent/prezent-dla-dziecka

Srebrne czy złote kolczyki dla niemowlaka?

Jakość kruszcu jest szczególnie ważna w przypadku ozdób uszu. Najlepszym wyborem będą kolczyki złote. Dla niemowląt to najbardziej bezpieczna opcja. Dlaczego? Złoto nie tylko przyspiesza proces gojenia, ale także zapobiega powstawaniu zakażeń. Srebrne modele wybierz, gdy dziurki już się zagoją. Warto jednak pamiętać, że bez względu na wykorzystywany surowiec, prawdopodobieństwo reakcji alergicznej nie znika. Trudno jednak przewidzieć reakcję organizmu.

Kolczyki dla noworodka – (nie)bezpieczna zabawa

Złote kolczyki dla noworodka potrafią kusić różnymi wzorami oraz kształtami. Nie zapomnij, że dzieciństwo to przede wszystkim beztroska zabawa i nic nie powinno w tym przeszkadzać! Liczy się bezpieczeństwo oraz komfort, więc początkowo zapomnij o wiszących lub bogato zdobionych modelach – potrafią wplątać się we włosy lub zahaczyć o fragment ubrania. Kolczyki dla niemowląt powinny być delikatne i lekkie – te duże mogą wyglądać groteskowo. Dzięki temu zapobiegniesz przypadkowym urazom. Uroku każdej małej damie z pewnością dodadzą charakterystyczny motyw misia marki Tous.

W trakcie szalonej, dziecięcej zabawy błyskotki mogą łatwo się zgubić. Wybierając kolczyki dla noworodka, nie zapomnij więc o wygodnym zapięciu. Te w wersji bigiel (angielskiej) mają wygodną klapkę, dzięki której biżuteria nie zsuwa się z uszu dziecka. Wygodne są również klasyczne wkrętki, które łatwo zdjąć, gdy zbliża się pora snu. Jeśli nie jesteś pewna, która kolczyki dla niemowląt będą odpowiednie na pierwszy raz, poproś o poradę u jubilera. Pamiętaj także, aby wybrać sterylny oraz profesjonalny salon kosmetyczny lub zapisz się do piercera, który przekłuwa uszy dzieciom.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

naszyjniki ania kruk

Naszyjnik damski, jaki wybrać?

Naszyjniki to modne dodatki do każdej stylizacji. Do niektórych ubrań bardziej pasują delikatne łańcuszki, natomiast …