dziecko samochodzik
Dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa, pojazdy elektryczne dla dzieci nie są już główną obawą rodziców | fot.: materiał partnera

Samochody elektryczne dla maluchów – na jakiej zasadzie one działają?

W momencie kiedy zbliżają się urodziny lub nawet Dzień Dziecka, rodzice w dość dużej panice poszukują idealnego prezentu. Nie da się bowiem ukryć, że chcą oni maksymalnie zaskoczyć swoją pociechę i co więcej, sprawić jej także ogromną przyjemność. Na przestrzeni kilku pierwszych lat życia malucha, większość rodziców z pewnością zdołała już wręczyć chyba wszystkie, możliwe prezenty. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że na rynku dziecięcych akcesoriów praktycznie przez cały czas pojawiają się nowości. Za jedną z nich można uznać auta elektryczne dla dzieci, które do złudzenia przypominają miniaturowe repliki rzeczywistych samochodów. Na jakiej zasadzie one działają?

Serce auta elektrycznego dla dzieci, czy akumulator o odpowiedniej pojemności

Jeśli rodzice zastanawiają się, na jakiej zasadzie działa samochód elektryczny dla dziecka, to warto zacząć od podstaw, czyli od silnika. Jego rolę spełnia bateria, która za pomocą szeregu układów elektrycznych i przewodów podłączona jest do innych części takiego niewielkiego pojazdu. Warto zauważyć, że niektóre modele aut elektrycznych dla naszych pociech mają np. elektryczne szyby, czy nawet regulowane lusterka. Wszystko to odbywa się właśnie za pośrednictwem baterii. Analogicznie- jeśli auto działa na akumulator, to konieczne jest także jego ładowanie. W zależności od tego jaka będzie pojemność akumulatora, będzie zależała od tego częstotliwość ładowania, ale także i długość pracy pojazdu. 

Ciche opony, by jazda malucha nie budziła rodziców

Każdy samochód ma opony i cztery koła i nie inaczej wyposażone są auta elektryczne dla dzieci. Jednocześnie w ich przypadku ciężko mówić o wyjątkowych i pokaźnych felgach aluminiowych. Niewielkie modele autek elektrycznych dla dzieci posiadają jednak inną zaletę. Ich opony wykonane są ze specjalnych tworzyw sztucznych- najczęściej z mieszanki gumy. Takie opony gwarantują maksymalny poziom wyciszenia po to, by maluchy nawet jeżdżąc po domu swoim pojazdem, nie generowały pokaźnego i dokuczliwego hałasu. Dodatkową kwestią jest to, że wykonane ze wspomnianych już tworzyw auta elektryczne dla pociech nie będą rysowały ani podłogi drewnianej, ani paneli. Jest to więc połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Układ sterujący pod kontrolą malucha

W autkach elektrycznych dla dzieci nie brakuje również układu sterującego. W tym przypadku działa on jednak w bardzo zbliżony sposób co w tradycyjnych pojazdach. Kierownica szeregiem przewodów podłączona jest zarówno do przedniej jak i tylnej osi małego pojazdu, dzięki czemu koła są wstanie odpowiednio reagować. Warto jednak podkreślić, że w przypadku samochodów elektrycznych dla dzieci, mamy do czynienia z wysoką czułością wszystkich podzespołów. Wobec tego najmniejszy ruch kierownicą wykonany przez malucha, spowoduje natychmiastową reakcję samochodu. Tego typu funkcjonalność, ma ułatwić dzieciom zachowanie kontroli nad ich zabawką.

Pilot sterujący w rękach rodziców!

Choć maluchy samodzielnie decydują o tym gdzie pojadą swoim pierwszym samochodem, to kontrola dalej należy do rodziców. Głównie ze względów bezpieczeństwa, samochody elektryczne dla dzieci sprzedawane są w zestawie razem z pilotem. Za jego pomocą rodzice mogą reagować w sytuacjach, w których młody kierowca po prostu będzie potrzebował pomocy. Co więcej, na pilocie znajduje się główny przycisk, który natychmiastowo zatrzymuje pojazd poprzez odcięcie zasilania. Dzięki zaawansowanym systemom bezpieczeństwa, pojazdy elektryczne dla dzieci nie są już główną obawą rodziców.

Materiał partnera

Sprawdź także

klocki drewniane

Klocki drewniane – ponadczasowe i wspierające rozwój dziecka

Są takie zabawki, które zawsze są na czasie i nigdy nie wychodzą z mody. Którymi …