Warkocze i kucyki
Żeby żyć w zgodzie z kochanymi urwisami, każda mama powinna posiąść umiejętność robienia co najmniej kilku funkcjonalnych i modnych dziecięcych fryzur. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Urokliwe fryzury dla dziewczynek

Do przedszkola i do szkoły najlepiej jest związywać włosy, żeby nie utrudniały nauki ani zabawy. Małe księżniczki są jednak coraz bardziej wymagające, dlatego zwykła kitka zrobiona w pośpiechu już nie wystarczy. Żeby żyć w zgodzie z kochanymi urwisami, każda mama powinna posiąść umiejętność robienia co najmniej kilku funkcjonalnych i modnych dziecięcych fryzur. Podpowiadamy jak czesać dziewczynki, żeby wszyscy byli zadowoleni, a włosy wyglądały świeżo i zabawnie.

Koczki à la diabelskie różki

Fryzura rozsławiona m. in. przez polską piosenkarkę Sarsę, jest połączeniem dziewczęcego czaru i kobiecej zadziorności. Idolka nastolatek znana jest z atrakcyjnego upięcia włosów. Uzyskuje je robiąc dwa wysokie i bardzo ciasne koki po bokach głowy. Zaproponuj to uczesanie córce albo swojej młodszej siostrze i sprawdź, jak zareaguje na zawadiacką propozycję w wesołym stylu.

Diabelskie rogi najefektowniej prezentują się na naturalnie gęstych włosach lub pasmach zagęszczonych odpowiednią ilością doczepów. Dlatego na specjalne okazje, jak np. urodziny koleżanki córki, zdecyduj się na użycie paru dopinek w naturalnym odcieniu. Takie pasma można nabyć bezpośrednio u fryzjerów oraz w profesjonalnych sklepach internetowych, jak Europe Hair. W celu dodania fryzurze niewielkiej objętości, wystarczy założenie 3-4 taśm typu clip-in, które służą do wielokrotnego użytku i przez to są bardzo praktyczne.

Różki powinny być wyraziste i dość duże. Aby takie otrzymać, natapiruj zagęszczone wcześniej pasma grzebieniem, a za pomocą szpikulca zrób równy przedziałek. Następnie zwiąż włosy w dwa kucyki i zawiń je, tworząc koki. Dla lepszej trwałości, podepnij koczki wsuwkami i spryskaj lakierem, żeby długo utrzymały diaboliczny kształt. Całość ozdób czerwonymi i czarnymi spineczkami. Fryzura zrobi furorę na każdej szkolnej imprezie. Dla pierwszorzędnego efektu, doczep do sukienki elastyczny ogon diabełka.

Lawina różowych warkoczyków

Zjawiskowa fryzura inspirowana stylem Barbie, spodoba się przede wszystkim najmłodszym dziewczynkom, bo to właśnie one kochają landrynkowy, różowy kolor. Świetna wiadomość jest taka, że uzyskasz go bez szkodliwego farbowania, które osłabia włosy. Dopinki na spince to niezbędny dodatek do stworzenia barwnych splotów, a przy tym bezpieczny sposób na przedłużenie fryzury i zapewnienie jej modnego looku, perfekcyjnego na imprezy w przedszkolu albo szkolne dyskoteki.

Uczesanie składa się z dużej ilości warkoczyków. Pierwszym krokiem jest zagęszczenie włosów. Syntetyczne pasemka w ulubionym odcieniu młodych dam, dostaniesz od ręki tutaj. Załóż je w wybrane miejsca na głowie, ukrywając doczepy pod cienką warstwą włosów naturalnych. Pora na przedziałek. Nie musi być on prosty, jak zazwyczaj. Tym razem zaszalej i postaw na zwariowany zygzak. Dziewczynki uwielbiają nietypowe akcenty, więc na pewno będą wdzięczne za takie urozmaicenie. Gdy przedziałek będzie gotowy, zacznij zaplatanie. Warkoczyki powinny być cienkie i związane mocnymi gumkami. Między nimi zachowuj odstępy ok. 2 cm, a pozostałe włosy zostaw rozpuszczone. Kiedy osiągniesz satysfakcjonującą ilość (nie mniej, niż 20 warkoczyków), pokryj włosy brokatową mgiełką.

Przedłużanie włosów nie musi się kojarzyć z profesjonalnymi fryzurami z pierwszych stron gazet. Również w domu, dla naszych dzieci, możemy tworzyć z doczepów bezpieczne upięcia nieobciążające cebulek. To piękny wygląd i frajda dla podopiecznych, które od małego uwielbiają przeglądać się w lustrze.

Sprawdź także

Koń dla dziecka

Jakie wydatki wiążą się z kupnem oraz posiadaniem konia dla dziecka?

Każdy rodzic, którego pociecha interesuje się jeździectwem, spotka się z sytuacją, kiedy dziecko będzie prosiło …