Zagraniczna kariera polskich gwiazd

Romans z irlandzkim aktorem spowodował, że jej życiem zaczęły interesować się media na całym świecie. | fot.: Wikipedia - David Shankbone - materiał partnera zewnętrznego

Międzynarodowa kariera to marzenie wielu polskich celebrytów. Rozpoznawalność za granicą łączy się z większym prestiżem i pieniędzmi. To również możliwość pracy z najznamienitszymi nazwiskami świata showbiznesu i zdobywanie umiejętności, które w Polsce nie zawsze są w zasięgu ręki.

O tym, że nasze gwiazdy są wystarczająco utalentowane, by zdobywać popularność w wielkim świecie, przekonujemy się śledząc poczynania m.in. Izabelli Scorupco, Izy Miko, Katarzyny Sowińskiej, Karoliny Gruszki i oczywiście Anji Rubik.

Polsko-irlandzki romans na miarę Hollywood

Alicja Bachleda-Curuś to jedna z bardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd filmowych za granicą. Jak dowiadujemy się z party.pl, aktorka życzy swoim rodaczkom robiącym karierę za oceanem, takim jak Iza Miko czy Weronika Rosati, wszystkiego najlepszego. Podkreśla również, że nie nie ma między nimi żadnej rywalizacji.

Aktorski debiut na dużym ekranie Alicja Bachleda-Curuś zawdzięcza roli Zosi w „Panu Tadeuszu” w reżyserii Andrzeja Wajdy (który – nota bene – otrzymał Oscara za całokształt twórczości). Znakomity start w życiu zawodowym na rodzimym ekranie szybko przerodził się w sukces zagraniczny. Aktorka zdobyła niemiecki rynek, gdzie zagrała w wielu filmach dla młodzieży. Przełomem zarówno w jej życiu zawodowym, jak i prywatnym była główna rola kobieca w irlandzko-amerykańskiej produkcji „Ondine”. To właśnie na planie tego filmu Alicja poznała Colina Farrella. Romans z irlandzkim aktorem spowodował, że jej życiem zaczęły interesować się media na całym świecie. Dzięki temu jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd za oceanem.

Dziewczyna Bonda i wygrane marzenia

Izabella Scorupo rozpoczynała karierę jako modelka. W momencie, gdy został zauważony jej potencjał aktorski, zaczęła otrzymywać role u boku takich hollywoodzkich gwiazd, jak Christian Bale, Matthew McConaughy czy Gerard Butler. Jednak sławę i międzynarodowy sukces osiągnęła dzięki wcieleniu się w dziewczynę Bonda (granego przez Pierce’a Brosnana) w filmie „Golden Eye”. Święcąca triumfy na czerwonym dywanie Izabella Scorupco znana była również w sportowym świecie. Jej mężem był wybitny hokeista Mariusz Czerkawski.

Iza Miko jest kolejną aktorką, która wyruszyła za wielką wodę. W wieku 14 lat, po sukcesach osiągniętych z rodzimym, dziecięcym zespołem „Fasolki”, wyjechała do USA, marząc o karierze tancerki. Sukcesem Miko była rola w amerykańskich filmach muzycznych: „Wygrane marzenia” oraz „W rytmie hip – hopu 2”. W Polsce Iza Miko znana była głównie ze związku z Maciejem Zakościelnym.

Modelling w najlepszym wydaniu

Anja Rubik to bez wątpienia najsławniejsza Polka ostatniej dekady. Modelka rozpoczynała karierę w wieku 15 lat na wybiegach w Mediolanie. Szybko została dostrzeżona przez największe domy mody i marki, takie jak: Valentino, Versace, Dior, Emporio Armani, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren, Jimmy Choo, Chanel, Gucci i wiele innych. Anja zaprojektowała kilka kolekcji odzieży sygnowanej własnym nazwiskiem, jest również autorką zapachu o nazwie „Original”, który stworzyła we współpracy z polską marką Inglot. Jest dyrektorem artystycznym kwartalnika o modzie „25 magazine”. Często wraca do kraju i realizuje tu rożnego rodzaju projekty, m.in. jest ambasadorką marki Apart. Reprezentuje Polskę na najwyższej klasy światowym poziomie. W 2012 roku została umieszczona jako ikona na liście światowych modelek „Top 50 Models”.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

mma pieniądze

Polskie MMA to ogromne pieniądze

Polski rynek sportów walk mieszanych (MMA) należy do absolutnej europejskiej czołówki. Największe gale przyciągają dziesiątki …