Golden Gate most w San Francisco
Koniec podróży po Zachodnim Wybrzeżu warto zaplanować w kolejnym znanym na całym świecie miejscu - San Francisco | fot.: stock.adobe.com

USA: podróż Wschodnim czy Zachodnim Wybrzeżem?

Stany Zjednoczone to dla wielu Polaków jeden z najważniejszych celów turystycznych w życiu. Wielu z nas z zapałem planuje wielką podróż za ocean, podczas której będziemy mieć szansę zwiedzić przynajmniej małą część Stanów. Od października zeszłego roku taka możliwość jest jeszcze bardziej ułatwiona, ze względu na zniesienie obowiązku posiadania wiz turystycznych. Mając już w głowie termin wyjazdu do USA, główny problem polega na tym, którą część kraju wybrać na swoją pierwszą podróż. 2 najbardziej oczywiste opcje nasuwają się same – Zachodnie bądź Wschodnie Wybrzeże. Poniżej wymienione zostaną najważniejsze punkty obu wypraw. Mamy nadzieję, że na podstawie tego artykułu łatwiej będzie wybrać kierunek, jakim podążymy podczas jednej z większych przygód w naszym życiu.

USA – Wycieczka Zachodnim Wybrzeżem

Większość wycieczek zachodnim wybrzeżem rozpoczyna się od legendarnego Los Angeles. Ze względu na bogactwo atrakcji, warto zostać tam na co najmniej 3 dni, by móc zwiedzić takie atrakcje jak Hollywood, Mulholland Drive, czy odwiedziny w studiu filmowym Universal Studios. Z Los Angeles warto legendarną drogą 66 (Route 66) przejechać do mekki kasyn i rozrywki, Las Vegas. Grzechem jest nie wydać choćby 10 dolarów w jednym z kasyn. Kolejne atrakcje zachodniego wybrzeża do w głównej mierze zapierające dech w piersiach parki narodowe. Obowiązkowo każdy podróżujący powinien zwiedzić park narodowy Yosemite, a także Wielki Kanion, który zachwyca swoim rozmachem. Następną atrakcją, mieszczącą się na granicy Kalifornii i Nevady jest Dolina Śmierci – dolina, w której zanotowano najwyższą dotąd na świecie temperaturę powietrza.

księżyc nad doliną śmierci w nevadzie
Następną atrakcją, mieszczącą się na granicy Kalifornii i Nevady jest Dolina Śmierci – dolina, w której zanotowano najwyższą dotąd na świecie temperaturę powietrza | fot.: stock.adobe.com

 

Warty zobaczenia jest również Park Narodowy Sekwoi, który zachwyca monumentalnymi sekwojami. Koniec podróży po Zachodnim Wybrzeżu warto zaplanować w kolejnym znanym na całym świecie miejscu – San Francisco i zrobić sobie przynajmniej jedno zdjęcie przy Golden Gate.

Route 66 wraki
Route 66 to droga z historią na tyle bogatą, że mogłaby nią obdzielić całą sieć komunikacyjną pomniejszego kraju | fot.: Fotolia

USA – Wycieczka Wschodnim Wybrzeżem

Kwestią osobistą jest, czy to zachodnie, czy wschodnie wybrzeże jest lepszym rozwiązaniem na pierwszą wycieczkę do USA. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, że na Zachodzie jest wiele rzeczy do zwiedzenia. Punktem obowiązkowym każdej wycieczki po Wschodnim Wybrzeżu jest oczywiście Nowy Jork. To miasto, które nigdy nie zasypia i warto zaplanować sobie co najmniej kilka dni na zwiedzanie go. Kolejnymi równie istotnymi punktami na planie wycieczki po wschodnim wybrzeżu będzie Filadelfia i Waszyngton.

Filadelfia
Powstało tu wiele idei związanych z rewolucją i niepodległością Stanów Zjednoczonych | fot.: stock.adobe.com

To właśnie w Filadelfii podpisano Deklarację Niepodległości a Waszyngton to przecież siedziba Białego Domu i wszystkim istotnych podmiotów politycznych Stanów Zjednoczonych. Waszyngton to prawdziwa mekka dla pasjonatów historii, gdyż to właśnie w tym mieście mamy możliwość odwiedzenia kilkudziesięciu muzeów. Wybierając się na wycieczkę z północy na południe, wiele osób postanawia zagospodarować sobie więcej czasu, by odpocząć w Miami, które jest położone na Florydzie. To miasto z pięknymi, szerokimi plażami, w którym warto zatrzymać się na znacznie dłużej, by poczuć luźną atmosferę południa.

Miami na Florydzie to mekka imprezowiczów | fot.: stock.adobe.com

ŁNA

Sprawdź także

Fifth Avenue, Nowy Jork, USA

Zakupy na świecie: Najlepsze miejscówki dla miłośników mody

Dla wielu podróżników, zakupy są integralną częścią odkrywania nowych miejsc. Od luksusowych domów mody po …