W przypadku kupowania butów warto podążać za trendami i po prostu szukać ich w Internecie | fot.: Pixabay.com

Wskazówki jak porównywać sklepy online z butami – jak wybrać dobry sklep?

Zakupy przez Internet na całym świecie cieszą się ogromną popularnością. Dzięki sklepom online kupujemy dużo taniej m.in. elektronikę, książki czy płyty z muzyką i filmami. Z biegiem czasu internauci przekonali się także do kupowania ubrań przez Internet. To samo dotyczy butów. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które oferują buty męskie i damskie oraz buty dla dzieci i buty sportowe. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten najlepszy?

Różnorodność sklepów online z butami

W Internecie działają zarówno sklepy należące do dużych i popularnych obuwniczych sieciówek, jak i mniejsze prywatne sklepy z butami. W pierwszym przypadku zaletą jest możliwość odebrania zamówienia, reklamacji czy wymiany lub zwrotu towaru w stacjonarnym punkcie sprzedaży. Cena internetowa nie będzie jednak znacząco (lub wcale) różniła się od tej w sklepie stacjonarnym. W sklepach internetowych dużych i popularnych sieciówek można znaleźć wszystkie buty męskie, damskie i dziecięce pochodzące z bieżącej kolekcji. Nie trzeba więc tracić czasu na szukanie wybranej pary lub rozmiaru butów w jednym z kilku sklepów stacjonarnych danej sieci w danym mieście.

Dużo atrakcyjniejszą ofertą mogą pochwalić się prywatne sklepy online z butami. Oferują one konkurencyjne ceny  i szeroki asortyment. Bez problemu można w nich znaleźć „najbardziej hajpowane” kicksy na rynku. Z reguły takie sklepy online z butami charakteryzuje też większa dbałość o klientów. Jednak ponieważ nie są tak znane i obecne w świadomości internautów jak duże i popularne sieciówki, należy sprawdzić zasady, na których działają.

Sprawdź opinie innych klientów

To oczywiste, że najlepiej jest kupować w zaufanym i sprawdzonym sklepie internetowym. W Internecie bez problemu można znaleźć opinie zadowolonych (lub rozczarowanych, a nawet oszukanych) klientów sklepów online z butami. Buty damskie niezgodne z opisem? Buty męskie noszące ślady użytkowania? Buty sportowe w rozmiarach niezgodnych z rozmiarówką zamieszczoną na stronie internetowej? Jeżeli internauci będą dzielili się w komentarzach podobnymi doświadczeniami, to lepiej nie ryzykować zakupów w takim nierzetelnym sklepie.

Porównaj asortyment sklepów online

Jednym z powodów dla których coraz więcej osób decyduje się na zakupy w Internecie jest niewystarczająco szeroka oferta tradycyjnych sklepów stacjonarnych. Niestety na ten sam problem można natknąć się także w sklepach online. Dobrze, jeżeli w skromnym asortymencie znajdziemy interesującą nas parę butów. Jednak wyboru zawsze najlepiej dokonać spośród szerszej i bogatszej oferty. Zwłaszcza buty dziecięce są tak różne, że w sklepie internetowym z bogatszą ofertą będzie można łatwiej znaleźć taką parę obuwia, która naprawdę spodoba się dziecku.

Zwróć uwagę na jakość

To nie sztuka znaleźć i kupić w internecie tanie buty sportowe, czy eleganckie buty damskie lub męskie. Chodzi o to, aby znaleźć taki sklep internetowy z obuwiem, który będzie wyróżniał się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Bardzo tanie, chińskie obuwie prawie na pewno będzie wykonane ze słabej jakości, może nawet toksycznych materiałów, które będą miały dodatkowo nieprzyjemny zapach.

Wybierz ten, który oferuje najatrakcyjniejsze ceny

Po co płacić więcej za tę samą parę butów w sklepie X, skoro można kupić ją dużo taniej w sklepie Y? Wiele sklepów internetowych oferuje te same produkty w różnych cenach. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukiwania wybranej pary butów, aby mieć pewność, że kupiliśmy ją najtaniej. Oczywiście liczy się także to, aby dopasować sklep internetowy i oferowane przez niego ceny do zasobności portfela.

Inne detale, na które warto zwrócić uwagę

Kupowanie butów przez Internet może być przyjemniejsze, gdy po zarejestrowaniu się można na bieżąco śledzić status realizacji zamówienia. Po zakupie liczyć się będzie także możliwość zwrotu czy zakres oraz warunki i czas trwania gwarancji. Szczególną uwagę należy zwrócić także na koszty i oferowane rodzaje dostawy. Czasem warto wybrać sklep, który oferuje minimalnie wyższą cenę butów, ale darmową dostawę kurierem do domu lub do punktu odbioru. Dla niektórych istotna będzie też komunikacja wizualna i taki wizerunek sklepu, z którym będą mogli się łatwiej identyfikować.

Wybierz najlepszy sklep online z butami!

W przypadku kupowania butów warto podążać za trendami i po prostu szukać ich w Internecie. Jest bardzo duża szansa na to, że w jednym ze sklepów internetowych znajdziemy dużo taniej nasz wymarzony model. Ten sklep internetowy trzeba jednak znaleźć i wybrać spośród ogromnej liczby innych sklepów online z butami.
Jak to zrobić? Wystarczy porównać ich rodzaje, opinie, oferty i warunki regulujące dokonywanie w nich zakupów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

marketplace

Co to jest marketplace? Czym różni się od sklepu internetowego i porównywarki cen?

Badania wskazują, że Polacy kochają platformy marketplace i statystycznie wybierają je znacznie częściej od małych …