nakładka ortodontyczna
Każdy zgryz jest inny i potrzebuje indywidualnie dopasowanej kuracji, która sprawi, że uśmiech na stałe zagości na twarzy | fot.: materiał partnera

Niewidoczny aparat ortodontyczny – dyskretna korekta wad zgryzu

Leczenie ortodontyczne może wydawać się skomplikowane i czasochłonne. Co więcej, bardzo często nie wiemy jak przygotować się na nie pod względem finansowym. I to właśnie z tych powodów wiele osób nie decyduje się na nie i odkłada te plany na później. Warto jednak zmienić swoje przekonania i poznać nowoczesne metody leczenia, jak choćby tymczasowe nakładki ortodontyczne, które świetnie radzą sobie z korekcją wielu wad zgryzu i problemem krzywych zębów.

Nakładki prostujące na zęby zostały stworzone z myślą o osobach, które chcą zawalczyć o piękny uśmiech, ale jednocześnie nie są gotowe na założenie stałego aparatu. To idealna alternatywa dla wielu osób, które jeszcze do tej pory nie zdecydowały się na tego typu leczenie. 

Dlaczego warto wybrać aparat nakładkowy?

Gdy chcemy zacząć walkę o piękny uśmiech, myślimy przede wszystkim o jego czasie i cenie, jaką ostatecznie zapłacimy. W przypadku tradycyjnego aparatu, trudno określić obie te kwestie. Do tego dochodzi jeszcze myśl o bólu, jaki może towarzyszyć po podkręceniu naszego aparatu. W przypadku nakładek, te sprawy wyglądają nieco inaczej. 

  • Przede wszystkim nakładki ortodontyczne są wygodne i niewidoczne – są dopasowane do naszego zgryzu, a przezroczysty materiał, z jakiego zostały wykonane sprawia, że trudno je zauważyć. 
  • Leczenie odbywa się praktycznie bez wychodzenia z domu – po złożeniu zamówienia otrzymujemy przesyłkę z całym pakietem odpowiednich nakładek na zęby. 
  • Koszty leczenia są znane już od samego początku – przed rozpoczęciem kuracji specjalista wybiera dla nas najlepszy pakiet i podaje nam jego cenę. 

Nakładki na zęby – kiedy nie są wskazane?

Każdy zgryz jest inny i potrzebuje indywidualnie dopasowanej kuracji, która sprawi, że uśmiech na stałe zagości na twarzy, a my zapomnimy o naszym kompleksie. W przypadku nakładkowego aparatu na zęby jest to możliwe, bo każdy zestaw nakładek zostaje przygotowany specjalnie dla przyszłego pacjenta na podstawie skanu jego jamy ustnej i efektu, jaki chce osiągnąć. 

Jest jednak zaledwie kilka przypadków, kiedy to leczenie nie jest wskazane lub może okazać się nieskuteczne. Są to sytuacje, w których pacjent ma: 

  • choroby przyzębia, 
  • dysfunkcję czaskowo-żuchwową, 
  • próchnicę, 
  • korony lub implanty przednich zębów. 

Warto podkreślić, że ciąża czy okres karmienia piersią nie jest przeciwwskazaniem do leczenia nakładkami ortodontycznymi. Wręcz przeciwnie – w tym wyjątkowym czasie zęby są bardzo podatne na przemieszczanie, więc kuracja może przebiegać szybciej niż w przypadku pozostałych grup pacjentów. 

Materiał partnera