Odpady budowlane
Wynajem kontenera na śmieci powstałe podczas gruntownych porządków, przekopywania gleby i rozbiórki zniszczonych altan lub szop jest opłacalny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sprzątasz zaniedbany ogród? Zamów kontener i pozbądź się odpadów

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a temperatura rośnie, przychodzi czas na pierwsze prace ogrodowe. Jeżeli ogród jest zaniedbany, jego uprzątnięcie i przygotowanie do kolejnego sezonu wymaga często rozbiórki zniszczonej architektury ogrodowej oraz usunięcia zbędnej ziemi, kamieni itp. Co zrobić z takimi odpadami?

Składowanie odpadów na posesji jest zabronione

Aby pozbyć się odpadów z zaniedbanej części ogrodu, powinno się usunąć je z posesji. Składowanie śmieci na podwórzu jest zabronione, nawet gdy odpady znajdują się z tyłu domu i zajmują jedynie niedużą część działki. Gromadzenie odpadów na posesji zwiększa ryzyko pożarowe, prowadzi do niszczenia środowiska naturalnego oraz negatywnie wpływa na estetykę okolicy, dlatego straż miejska i policja mogą nałożyć mandat na właściciela ogrodu, w którym znajdują się śmieci. Zabronione jest również spalanie i zakopywanie odpadów. Zgodnie z prawem śmieci po pracach rozbiórkowych i inne odpady z ogrodu powinny zostać wywiezione z działki na wysypisko śmieci. Taką usługę oferuje między innymi firma ecoexpress24.pl.

Na https://www.ecoexpress24.pl/ zamówi się usługę odbioru odpadów, których wyrzucenie do zwykłych pojemników na śmieci jest niemożliwe. Wywóz śmieci zamawia się przez prostą w obsłudze platformę online. Dzięki niej wypożyczenie kontenera na śmieci jest możliwe w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce, w tym w mniejszych miejscowościach.

Wynajem kontenera na odpady się opłaca!

Wynajem kontenera na śmieci powstałe podczas gruntownych porządków, przekopywania gleby i rozbiórki zniszczonych altan lub szop jest opłacalny z kilku względów. Cena kontenera o pojemności 5m3 to wydatek około 300-350 złotych w zależności od lokalizacji. Mandat za spalanie odpadów lub ich składowanie na posesji wynosi natomiast co najmniej 500 złotych. Ponadto zamówienie pojemnika na śmieci sprawia, że sprzątanie ogrodu jest łatwiejsze i szybsze. Odpady wyrzuca się prosto do kontenera, który po 5 dniach jest odbierany przez pracownika ecoexpress24.pl. Co ważne, pojemnik jest dostarczany dokładnie pod wskazany adres, a jego odbiór jest możliwy nawet pod nieobecność właściciela działki – wystarczy, że kierowca będzie mógł wjechać na podwórze.

Ze względu na to, że płatność za wypożyczenie kontenera odbywa się przez bezpieczny system PayU, przelew jest księgowany w czasie rzeczywistym, a kontener jest dostarczany szybciej. Opłata jest pobierana z góry, a jej wysokość jest niezmienna. Dodatkowa opłata jest pobierana jedynie w przypadku przedłużenia okresu przedłużenia najmu pojemnika na odpady.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

środki czystości

Jakie akcesoria do sprzątania warto mieć?

Sprzątanie domu to żmudna czasami wydawać by się mogło, że nigdy niekończąca się praca. Oczywiście …