Odpady budowlane
Wynajem kontenera na śmieci powstałe podczas gruntownych porządków, przekopywania gleby i rozbiórki zniszczonych altan lub szop jest opłacalny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sprzątasz zaniedbany ogród? Zamów kontener i pozbądź się odpadów

Gdy dni stają się coraz dłuższe, a temperatura rośnie, przychodzi czas na pierwsze prace ogrodowe. Jeżeli ogród jest zaniedbany, jego uprzątnięcie i przygotowanie do kolejnego sezonu wymaga często rozbiórki zniszczonej architektury ogrodowej oraz usunięcia zbędnej ziemi, kamieni itp. Co zrobić z takimi odpadami?

Składowanie odpadów na posesji jest zabronione

Aby pozbyć się odpadów z zaniedbanej części ogrodu, powinno się usunąć je z posesji. Składowanie śmieci na podwórzu jest zabronione, nawet gdy odpady znajdują się z tyłu domu i zajmują jedynie niedużą część działki. Gromadzenie odpadów na posesji zwiększa ryzyko pożarowe, prowadzi do niszczenia środowiska naturalnego oraz negatywnie wpływa na estetykę okolicy, dlatego straż miejska i policja mogą nałożyć mandat na właściciela ogrodu, w którym znajdują się śmieci. Zabronione jest również spalanie i zakopywanie odpadów. Zgodnie z prawem śmieci po pracach rozbiórkowych i inne odpady z ogrodu powinny zostać wywiezione z działki na wysypisko śmieci. Taką usługę oferuje między innymi firma ecoexpress24.pl.

Na https://www.ecoexpress24.pl/ zamówi się usługę odbioru odpadów, których wyrzucenie do zwykłych pojemników na śmieci jest niemożliwe. Wywóz śmieci zamawia się przez prostą w obsłudze platformę online. Dzięki niej wypożyczenie kontenera na śmieci jest możliwe w kilkudziesięciu lokalizacjach w całej Polsce, w tym w mniejszych miejscowościach.

Wynajem kontenera na odpady się opłaca!

Wynajem kontenera na śmieci powstałe podczas gruntownych porządków, przekopywania gleby i rozbiórki zniszczonych altan lub szop jest opłacalny z kilku względów. Cena kontenera o pojemności 5m3 to wydatek około 300-350 złotych w zależności od lokalizacji. Mandat za spalanie odpadów lub ich składowanie na posesji wynosi natomiast co najmniej 500 złotych. Ponadto zamówienie pojemnika na śmieci sprawia, że sprzątanie ogrodu jest łatwiejsze i szybsze. Odpady wyrzuca się prosto do kontenera, który po 5 dniach jest odbierany przez pracownika ecoexpress24.pl. Co ważne, pojemnik jest dostarczany dokładnie pod wskazany adres, a jego odbiór jest możliwy nawet pod nieobecność właściciela działki – wystarczy, że kierowca będzie mógł wjechać na podwórze.

Ze względu na to, że płatność za wypożyczenie kontenera odbywa się przez bezpieczny system PayU, przelew jest księgowany w czasie rzeczywistym, a kontener jest dostarczany szybciej. Opłata jest pobierana z góry, a jej wysokość jest niezmienna. Dodatkowa opłata jest pobierana jedynie w przypadku przedłużenia okresu przedłużenia najmu pojemnika na odpady.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

porządki świąteczne

Sprawdzony sposób na szybkie i ekologiczne porządki świąteczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Podpowiadamy jak w szybki i prosty sposób zadbać …