wiertarka dla majsterkowicza
Wybór prezentu dla majsterkowicza to prawdziwe wyzwanie, szczególnie, jeśli obiekt zainteresowań stanowią elektronarzędzia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Elektronarzędzia nie tylko do profesjonalnego warsztatu – 3 pomysły na prezent dla majsterkowicza

Zakup prezentu świątecznego, który nie będzie kolejnym bibelotem, kurzącym się na domowej półce, nie jest łatwy. Wiele osób stawia więc na praktyczne i funkcjonalne podarunki, związane z zainteresowaniami obdarowanej osoby, jej wyuczonym zawodem lub aktualnie wykonywaną pracą.

  1. Wkrętarka, wiertarka i wiertarko-wkrętarka
  2. Lutownica
  3. Elektronarzędzia ogrodowe

Wybór prezentu dla majsterkowicza to prawdziwe wyzwanie, szczególnie, jeśli obiekt zainteresowań stanowią elektronarzędzia. Chociaż są powszechnie dostępne, tylko niektóre z nich zasługują na uwagę. Te 3 rodzaje narzędzi na pewno przydadzą się majsterkowiczowi!

Wkrętarka, wiertarka i wiertarko-wkrętarka

Jedno z tych trzech narzędzi powinno się znajdować w każdym domu, nawet tym, w którym nie mieszka zapalony majsterkowicz. Szczególną popularnością cieszą się wiertarko-wkrętarki akumulatorowe – brak kabla i konieczności stałego podłączenia do gniazda zasilania sprawia, że ich używanie daje duży komfort pracy i niczym nieskrępowaną swobodę ruchów. To narzędzie uniwersalne. Pozwala na wkręcanie i wykręcanie śrub, wiercenie otworów w różnych materiałach, np. drewnie, tworzywach sztucznych, a nawet w metalach – jeśli moc akumulatora jest na tyle duża. Gdy wybór padnie na urządzenie udarowe, możliwe będzie także wiercenie w betonie. Szerokie spektrum zastosowań sprawia, że wiertarko-wkrętarka akumulatorowa może być idealnym prezentem dla domowego majsterkowicza. Modele na każdą kieszeń oferuje Bass Polska sklep.

Lutownica

Z pozoru błahe, a w rzeczywistości niezastąpione elektronarzędzie, dzięki któremu można szybko i łatwo połączyć ze sobą elementy metalowe. Lutownica, podobnie jak wiertarko-wkrętarka, powinna znajdować się w każdym domu. Jej rodzaj zależy od częstotliwości wykorzystywania i rodzaju prac, jakie mają być wykonane. Lutownice oporowe, inaczej nazywane grzałkowymi, to zwykle modele lekkie i kompaktowe – zawdzięczają to zewnętrznemu ulokowaniu zasilacza. Ten rodzaj lutownic idealnie nadaje się do przydomowych, precyzyjnych prac, np. łączenia pojedynczych kabli lub lutowania układów SMD. Z kolei lutownice transformatorowe są mniej dokładne i znacznie cięższe, przez co ich używanie do precyzyjnego łączenia metali jest niewskazane. Lepiej nadają się za to do lutowania dużych powierzchni lub grubych kabli. Do zastosowań domowych często wybierana jest lutownica transformatorowa – w porównaniu do swojego oporowego odpowiednika, szybciej się nagrzewa i ma uniwersalne zastosowanie.

Elektronarzędzia ogrodowe

Elektronarzędzia ogrodowe to grupa narzędzi, które sprawdzą się jako prezent dla miłośników ogrodnictwa i obcowania z przyrodą. Ta forma prezentu świątecznego nie jest typowa, chociażby ze względu na porę roku, jednak niesie za sobą wiele korzyści. Do tej grupy zalicza się m.in. kosiarki i podkaszarki elektryczne, nożyce do żywopłotu, czy pilarki łańcuchowe. Jednym z najpopularniejszych narzędzi z tej grupy są myjki wysokociśnieniowe. Mają uniwersalne zastosowanie – można nimi czyścić zarówno meble ogrodowe, jak i posadzkę w garażu, a także umyć samochód, ścieżkę w ogrodzie, a nawet elewację domu. Z innymi urządzeniami do czyszczenia wygrywają głównie oszczędnym zużyciem wody i energii, oraz znacznym skróceniem czasu mycia poszczególnych miejsc lub rzeczy. Dzięki myjkom wysokociśnieniowym można ograniczyć ilość chemii i w sposób ekologiczny wyczyścić nawet trudne zabrudzenia. Wybierając to urządzenie warto zwrócić uwagę na jego mobilność oraz długość węża – ta druga pozwala używać myjki również w miejscach, w których podłączenie do wody znajduje się stosunkowo daleko.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

maszyna do cięcia metalu

Bez jakich maszyn nie wyobrażamy sobie życia? Kilka niezbędnych elementów każdej budowy

Koparki, walce, dźwigi i spychacze – z tym nam się kojarzy plac budowy, jednak prace, …