legginsy fitness
Legginsy termiczne to dobra pozycja na mroźne dni | fot.: materiał partnera

Legginsy sportowe – jak wybrać najlepszy model?

Legginsy sportowe to obowiązkowy element garderoby każdej miłośniczki sportu. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, sprawdzą się podczas intensywnych treningów lub umiarkowanej aktywności fizycznej w mroźne dni. Jakie legginsy sportowe będą najlepsze?

Odzież termoaktywna a odzież termiczna – jakie są różnice?

W sklepach z odzieżą sportową bardzo często można spotkać się z pojęciem ubrań termoaktywnych oraz termicznych. Takie rozróżnienie występuje również w przypadku legginsów, dlatego, zanim klientka zdecyduje się na dany model, powinna znać różnice pomiędzy materiałami o właściwościach termoaktywnych i termicznych.

Zadaniem odzieży pierwszego typu, np. legginsów termoaktywnych jest zapewnienie komfortu cieplnego oraz odprowadzanie wilgoci, co będzie niezbędne do utrzymania ciepła. Jednocześnie ubrania tego typu przepuszczają powietrze i gwarantują swobodę ruchów niezbędną podczas uprawiania sportu.

Odzież termiczna również ma za zadanie zapewnienie użytkownikowi ciepła. W jej przypadku izolacja cieplna jest bardzo wysoka, co wynika m.in. z zastosowania grubszych materiałów, niż w przypadku ubrań termoaktywnych. W związku z wykorzystaniem tkanin o grubszych splotach ubrania termiczne nie zapewniają tak dobrej wentylacji, jak odzież termoaktywna.

Uniwersalny element garderoby sportowej, czyli legginsy termoaktywne

Legginsy termoaktywne to element garderoby, którego nie powinno zabraknąć w szafie każdej miłośniczki sportu. Ich dużą zaletą jest fakt, że są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się zarówno podczas treningów na siłowni, zajęć z jogi, jak i intensywnej aktywności na świeżym powietrzu, również w chłodniejsze dni.

Nawet w przypadku dyscyplin sportowych, które wymagają dużego wysiłku fizycznego, legginsy termoaktywne zapewniają odprowadzanie potu. Należy pamiętać, aby ten element garderoby był dobrze dopasowany do ciała, tworząc z nim tzw. drugą skórę. Dobrze również, jeśli legginsy mają wysoki stan i są wyposażone w płaskie szwy.

Legginsy termiczne na chłodne dni

Legginsy termiczne to dobra pozycja na mroźne dni. Ze względu na to, że nie gwarantują takiej wentylacji, jak modele termoaktywne, lepiej sprawdzą się podczas umiarkowanego wysiłku fizycznego, a ich noszenie raczej nie jest wskazane w przypadku treningów o wysokiej intensywności.

Są za to świetnym ubraniem na umiarkowane spacery lub elementem zimowej stylizacji na co dzień. Tak, jak w przypadku egzemplarzy termoaktywnych, powinny być dopasowane do ciała. Dobrze również, jeśli mają wysoki stan.

Materiał partnera

Sprawdź także

Treningi Les Mills

Treningi Les Mills – skąd ich popularność?

Często spotykasz się z nazwami treningów, w których pojawia się LM lub Les Mills? Zastanawiasz …