Turysta w warszawie

Planujesz kilkudniowy pobyt w Warszawie? Dowiedz się dlaczego warto wynająć apartament w centrum miasta

Kilkudniowy wypad do stolicy może obfitować w wiele atrakcji, szczególnie gdy zarezerwuje się nocleg w centrum. Taka sytuacja jest bardzo dogodna nie tylko z logistycznego punktu widzenia – ponieważ wszędzie jest blisko, ale to również ciekawe doświadczenie, dla osób, które nie znają Warszawy, a chciałyby w pełni doświadczyć miasta od jego najpopularniejszej strony.

Zarezerwuj nocleg

Apartamenty w Warszawie np. na Starówce to doskonała lokalizacja na nocleg. Komfortowe miejsce do odpoczynku po pełnych wrażeń dniach i być może również nocach to podstawa udanego wyjazdu. Można wynająć pokój wieloosobowy, dla rodziny, pary czy grupy przyjaciół. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by spędzić ten czas w pojedynkę, relaksując się i doświadczając uroków miasta w spokoju. Centrum jest również doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami, dlatego bez trudu można stąd dojechać, np. na dworzec. Dla podróżujących samochodem najlepszą opcja będzie wynajęcie noclegu z miejscem parkingowym. Warto pamiętać, że zaparkować w stolicy jest trudno, szczególnie w pobliżu Starówki.

Pałac Kultury i Nauki – punkt obowiązkowy

Osoby, które nigdy w Pałacu nie były, powinny to jak najszybciej nadrobić. Ten charakterystyczny, ale często również wyszydzany budynek wart jest zobaczenia. Znajduje się w nim wiele instytucji kultury, np. Muzeum Nauki i Techniki, a w nim Muzeum Nurkowania. To szczególnie ciekawe miejsce, w którym znajdują się m.in. dawniej używane stroje do nurkowania, tak jak ten, który w sposób monumentalny wita zwiedzających żeliwnym ogromnym hełmem. W Pałacu można również zobaczyć pierwsze na świecie Muzeum Słoików, którego unikalna kolekcja zawiera ponad 1000 eksponatów z całego globu. Obowiązkowym punktem wycieczki do PKiN jest wjechanie na taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze. Jest dostępny dla zwiedzających codziennie od godziny 10:00 do 20:00. Od maja do sierpnia istnieje również możliwość weekendowego nocnego podziwiania miasta z tej wysokości.

Spacery po Starym Mieście i warszawskie ciastko

Spacerując po Starówce, nie można nie skosztować Zygmuntówki. To oficjalne ciastko stolicy. Wykonuje się je według receptury ustalonej w czasie społecznego sondażu. Można je kupić m.in. w słynnej cukierni z tradycjami Strzałkowski.

Warto też zatrzymać się na chwilę i posłuchać warszawskiego hejnału, który codziennie o godzinie 11:15 rozbrzmiewa z Wieży Zegarowej na Zamku Królewskim. Obowiązkowo należy również przejść się Krakowskim Przedmieściem, przy którym znajduje się mnóstwo ważnych historycznie budynków oraz wstąpić do Łazienek Królewskich.

Sprawdź także

2 linia metra

Budowa metra w Warszawie – na jakim etapie są teraz prace?

Warszawa jako jedyne miasto w Polsce ma linię metra. W 1903 r. powstały pierwsze szkice …