Turysta w warszawie

Planujesz kilkudniowy pobyt w Warszawie? Dowiedz się dlaczego warto wynająć apartament w centrum miasta

Kilkudniowy wypad do stolicy może obfitować w wiele atrakcji, szczególnie gdy zarezerwuje się nocleg w centrum. Taka sytuacja jest bardzo dogodna nie tylko z logistycznego punktu widzenia – ponieważ wszędzie jest blisko, ale to również ciekawe doświadczenie, dla osób, które nie znają Warszawy, a chciałyby w pełni doświadczyć miasta od jego najpopularniejszej strony.

Zarezerwuj nocleg

Apartamenty w Warszawie np. na Starówce to doskonała lokalizacja na nocleg. Komfortowe miejsce do odpoczynku po pełnych wrażeń dniach i być może również nocach to podstawa udanego wyjazdu. Można wynająć pokój wieloosobowy, dla rodziny, pary czy grupy przyjaciół. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by spędzić ten czas w pojedynkę, relaksując się i doświadczając uroków miasta w spokoju. Centrum jest również doskonale skomunikowane z pozostałymi częściami, dlatego bez trudu można stąd dojechać, np. na dworzec. Dla podróżujących samochodem najlepszą opcja będzie wynajęcie noclegu z miejscem parkingowym. Warto pamiętać, że zaparkować w stolicy jest trudno, szczególnie w pobliżu Starówki.

Pałac Kultury i Nauki – punkt obowiązkowy

Osoby, które nigdy w Pałacu nie były, powinny to jak najszybciej nadrobić. Ten charakterystyczny, ale często również wyszydzany budynek wart jest zobaczenia. Znajduje się w nim wiele instytucji kultury, np. Muzeum Nauki i Techniki, a w nim Muzeum Nurkowania. To szczególnie ciekawe miejsce, w którym znajdują się m.in. dawniej używane stroje do nurkowania, tak jak ten, który w sposób monumentalny wita zwiedzających żeliwnym ogromnym hełmem. W Pałacu można również zobaczyć pierwsze na świecie Muzeum Słoików, którego unikalna kolekcja zawiera ponad 1000 eksponatów z całego globu. Obowiązkowym punktem wycieczki do PKiN jest wjechanie na taras widokowy znajdujący się na XXX piętrze. Jest dostępny dla zwiedzających codziennie od godziny 10:00 do 20:00. Od maja do sierpnia istnieje również możliwość weekendowego nocnego podziwiania miasta z tej wysokości.

Spacery po Starym Mieście i warszawskie ciastko

Spacerując po Starówce, nie można nie skosztować Zygmuntówki. To oficjalne ciastko stolicy. Wykonuje się je według receptury ustalonej w czasie społecznego sondażu. Można je kupić m.in. w słynnej cukierni z tradycjami Strzałkowski.

Warto też zatrzymać się na chwilę i posłuchać warszawskiego hejnału, który codziennie o godzinie 11:15 rozbrzmiewa z Wieży Zegarowej na Zamku Królewskim. Obowiązkowo należy również przejść się Krakowskim Przedmieściem, przy którym znajduje się mnóstwo ważnych historycznie budynków oraz wstąpić do Łazienek Królewskich.

Sprawdź także

Poranek nad Narwią

Jak dobrze zaplanować majówkę 2021 oraz weekend czerwcowy 2021?

Majówka i weekend czerwcowy zbliżają się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się jaki kierunek podróży …