Wyścig le Mans
Tegoroczny wyścig na torze Circuit de la Sarthe rozpocznie się 18 czerwca w sobotę o godzinie 15.00 | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Brad Pitt da sygnał do startu na 24-godzinnym wyścigu w Le Mans

Brad Pitt będzie gościem specjalnym podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans we Francji. Słynny amerykański aktor da kierowcom sygnał do startu. Poinformował o tym na Twitterze Pierre Fillon, prezydent l’Automobile Club de l’Ouest.

Wyścig w Le Mans to najważniejsza i najbardziej prestiżowa runda serii wyścigów długodystansowych FIA WEC, rozgrywana niemal bez przerwy od 1923 roku. Obecnie w najwyższej klasie LMP1 w klasyfikacji producentów startują 3 zespoły – Porsche, Toyota i Audi. Od 2014 roku wszystkie trzy wystawiają bolidy z napędem hybrydowym. Jako pierwsza na pomysł wprowadzenia do wyścigów długodystansowych FIA samochodu hybrydowego wpadła Toyota. Bolid Toyota TS030 Hybrid zadebiutował w wyścigu Le Mans w 2012 roku.

Tegoroczny wyścig na torze Circuit de la Sarthe rozpocznie się 18 czerwca w sobotę o godzinie 15.00. Obecnie w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje Porsche z 56 punktami. Toyota jest na drugim miejscu z wynikiem 43 pkt, a Audi zdobyło do tej pory 41 pkt. Wyścig w Le Mans daje szansę na zdobycie 2 razy większej liczby punktów niż pozostałe wyścigi serii, dlatego jeszcze wszystko może się zdarzyć. Do końca sezonu pozostało 7 wyścigów.

@Newseria Biuro prasowe

Sprawdź także

kobieta w samochodzie odbierająca kluczyki

Trzy powody, dla których warto kupić Toyotę Yaris

Szukasz typowo miejskiego samochodu – takiego, który jest kompaktowy, atrakcyjny wizualnie i ekonomiczny? Toyota Yaris …