kobieta w samochodzie odbierająca kluczyki
Potrzeby osób poszukujących wygodnego, kompaktowego i bezpiecznego auta spełnia Toyota Yaris | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trzy powody, dla których warto kupić Toyotę Yaris

Szukasz typowo miejskiego samochodu – takiego, który jest kompaktowy, atrakcyjny wizualnie i ekonomiczny? Toyota Yaris to pojazd, który dobrze wpisuje się w te standardy. Ma wszystko, czego potrzeba, aby sprawnie i w pełni komfortowo poruszać się po mieście oraz na większe odległości. Ciągle się wahasz? Poznaj 3 najważniejsze powody, dla których model ten cieszy się niesłabnącą popularnością.

Idealny samochód nie istnieje, ale z łatwością można znaleźć model w pełni odpowiadający na konkretne oczekiwania. Potrzeby osób poszukujących wygodnego, kompaktowego i bezpiecznego auta spełnia Toyota Yaris. To model produkowany od 1999 roku, który rok po pojawieniu się na rynku zdobył zaszczytny tytuł Europejskiego Samochodu Roku. Obecnie produkowana jest już czwarta generacja tego pojazdu, który niezmiennie zachwyca komfortem podróżowania. Od sierpnia 2020 r. dostępna będzie również nowa wersja: Toyota Yaris Classic.

Nie wszystkich jednak przekonuje nowoczesna stylistyka, wygoda czy dostęp do systemów bezpieczeństwa. Warto zatem poznać kilka dodatkowych powodów, które być może skłonią do zakupu właśnie tego auta.

1. Niska utrata wartości

Mówi się, że samochód wyjeżdżający z salonu już na starcie traci nawet kilkadziesiąt procent swojej wartości. Taka zasada nie dotyczy wszystkich marek w jednakowym stopniu.

Toyota od zawsze stanowi synonim pojazdów wyróżniających się wysoką wartością rezydualną. Oznacza to niższą utratę wartości w czasie, co jest szczególnie cenną informacją dla osób planujących w przyszłości sprzedać samochód. Dzięki temu transakcja pozwoli odzyskać znacznie większą kwotę – w porównaniu do aut innych marek.

2. Finansowanie na korzystnych warunkach

Kto powiedział, że auto musisz kupić za gotówkę? Atrakcyjne warunki finansowania sprawiają, że Toyota Yaris na raty może być opłacalna. Musisz jednak wybrać odpowiedni kredyt samochodowy – taki, którego spłata nie będzie nadmiernym obciążeniem.

Za przykład może posłużyć Kredyt SMARTPLAN na nowe samochodu w ofercie Toyota Banku – z ratą niższą nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą kredytową. Na korzyść tego rozwiązania przemawia jeszcze kilka innych argumentów, m.in.:

  • niska wpłata własna – już od 10% wartości pojazdu, a więc nie musisz mieć dużego wkładu na start,
  • preferencyjne oprocentowanie od 4,99%, RRSO (7,86%), dzięki czemu całkowita kwota do spłaty nie jest bardzo wysoka,
  • możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach bez konieczności angażowania środków własnych.

Jeśli interesuje Cię Toyota Yaris na raty, możesz także skorzystać z opcji odroczenia pierwszej płatności aż o 3 miesiące. Tym samym przygotujesz domowy budżet na zwiększone wydatki w najbliższym czasie.

3. Przystępne koszty eksploatacji

Wiele osób jest zdania, że samochód to skarbonka bez dna. Owszem, zakup pojazdu to dopiero początek kosztów, jednak utrzymanie auta wcale nie musi być nadmiernie obciążające. Przykładem jest nowa Toyota Yaris. Gwarancja oznacza możliwość dokonywania napraw na koszt  producenta. Ponadto sam pojazd jest mało awaryjny – Toyota od lat słynie z produkcji niezawodnych samochodów.

Koszty użytkowania to jednak nie tylko wydatki związane z naprawą, ale przede wszystkim z tankowaniem. I w przypadku Toyoty Yaris wcale nie musisz spodziewać się wysokich kosztów wizyt na stacji benzynowej. Wystarczy zdecydować się na wersję z silnikiem hybrydowym, co zapewnia dużo niższe spalanie.

Jeszcze raz przeanalizuj wszystkie powody, dla których warto zainwestować w kultowy już model japońskiej marki – tym bardziej, że Toyota Yaris na raty jest łatwo dostępna.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

OffRoad Poland Show 2017 – największe targi samochodów terenowych w Polsce

Już w najbliższy weekend fanów samochodów terenowych czeka prawdziwe święto – OffRoad Poland Show 2017. …