Toyota samochody hybrydowe
Ideą napędu hybrydowego jest zapewnienie większej wydajności energetycznej. Jest to możliwe, ponieważ zastosowanie dwóch silników umożliwia stałą, optymalną pracę jednostki. Dodatkowo, podczas procesu hamowania, ładowane są baterie znajdujące się w samochodzie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Napęd hybrydowy i jego wykorzystanie w samochodach Toyoty

Coraz częściej słyszymy o samochodach z napędem hybrydowym. Jednak nie każdy wie, czym tak naprawdę charakteryzują się pojazdy tego typu. Zacznijmy zatem od początku. Samochód, który posiada napęd hybrydowy, to auto wyposażone zarówno w silnik spalinowy, jak i elektryczny. Z tego rodzaju napędem możemy spotkać się w samochodach osobowych i ciężarowych, a także w autobusach i ciągnikach rolniczych.

Ideą napędu hybrydowego jest zapewnienie większej wydajności energetycznej. Jest to możliwe, ponieważ zastosowanie dwóch silników umożliwia stałą, optymalną pracę jednostki. Dodatkowo, podczas procesu hamowania, ładowane są baterie znajdujące się w samochodzie.

Samochody hybrydowe Toyota

Na rynku można obecnie znaleźć wiele różnych marek, oferujących samochody z napędem hybrydowym. Jedną z nich jest Toyota, która postanowiła umożliwić swoim klientom zakup popularnych i kultowych modeli w wersji z napędem hybrydowym. Jeśli więc chcemy zmienić auto i zastanawiamy się nad wypróbowaniem jakiegoś ekonomicznego modelu, warto wziąć pod uwagę samochody hybrydowe Toyota. Wśród modeli oferowanych obecnie przed Toyotę, z pewnością każdemu uda się znaleźć coś, co spełni jego oczekiwania i pozwoli cieszyć się ekonomiczną, płynną jazdą.

Toyota Yaris

Toyota Yaris to klasyka w najczystszym wydaniu. Obecnie bez problemu można go dostać również w wersji hybrydowej. Jeżeli szukasz samochodu, który świetnie będzie się sprawdzał w warunkach miejskich, to Toyota Yaris z napędem hybrydowym, z pewnością Cię zainteresuje. Samochód został wyposażony w nowoczesne silniki, z wolnossącą jednostką 1.5 Dual VVT-i 111 KM. Ponadto, jeżdżąc Toyotą Yaris, można czuć się naprawdę bezpiecznie. Dostępny w standardzie system Safety Sense, to zaawansowany system bezpieczeństwa aktywnego, dzięki któremu zarówno kierowca, jak i pasażerowie czują się podczas jazdy komfortowo. Podczas miejskiej jazdy możemy liczyć na spalanie rzędu 4,7-5l/100km. Warto również wiedzieć, że samochód został zaprojektowany w taki sposób, aby możliwie zminimalizować hałasy związane z pracą silnika, nawet, kiedy pracuje on na wyższych obrotach.

Toyota Corolla Hatchback

Szukasz samochodu, który będzie charakteryzował się sportową linią? W takim razie, nowa Corolla Hatchback z pewnością skradnie Twoje serce. Obecnie istnieje możliwość wyboru pomiędzy dwoma napędami hybrydowymi. Model 1.8 Hybrid 122 KM e-CVT, który polecany jest przede wszystkim do jazdy miejskiej oraz 2.0 Hybrid Dynamic Force 180 KM e-CVT, dedykowany osobom, lubiącym nieco szybszą, bardziej dynamiczną jazdę. Jednak niezależnie od tego, na który napęd się zdecydujemy, będziemy mogli cieszyć się płynną, komfortową jazdą oraz oszczędnym spalaniem.

Toyota Camry Hybrid

Samochód legenda, o eleganckiej, dynamicznej linii. Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 218 KM e-CVT cechuje się wyjątkowo dużą wydajnością i godną uwagi dynamiką. Ponadto, w modelu tym znajdziemy platformę TNGA oraz innowacyjny system bezpieczeństwa. Najwyższej jakości materiały i nowoczesny, dopracowany w każdym detalu design sprawiają, że jazda Toyotą Camry jest doświadczeniem, którego nie da się porównać z niczym innym.

Artykuł powstał przy współpracy z salonem Toyota Okęcie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta w samochodzie odbierająca kluczyki

Trzy powody, dla których warto kupić Toyotę Yaris

Szukasz typowo miejskiego samochodu – takiego, który jest kompaktowy, atrakcyjny wizualnie i ekonomiczny? Toyota Yaris …