nowe frezarki
Jak ściągnąć hybrydę tak, by nie uszkodzić paznokci? Poznaj nasze sprawdzone metody! | fot.: materiał partnera

Jak bezpiecznie i skutecznie ściągnąć hybrydę?

Wykonanie manicure hybrydowego jest całkiem proste i szybkie. Coraz więcej kobiet zresztą zaopatruje się w swoje sprzęty i robi hybrydy w warunkach domowych. O ile aplikacja wszystkich produktów do manicure i samo pomalowanie paznokci nie jest problematyczne, co ze zdejmowaniem hybrydy…? Ściągnięcie lakieru dla wielu osób wydaje się być banalnie proste, ale – niestety – robiąc to nieumiejętnie, można szybko uszkodzić paznokcie. Jak więc bezpiecznie i skutecznie ściągnąć hybrydę? Przygotowaliśmy dla Ciebie opis kilku metod, które są przez nas przetestowane oraz polecają je najbardziej doświadczone stylistki. Szukasz dobrego sposobu na zdejmowanie manicure hybrydowego? Idealnie się składa!

Kiedy ściągnąć hybrydę?

Zacznijmy od tego, kiedy w ogóle jest “ten moment”, gdy warto pomyśleć o ściągnięciu hybrydy. Najbardziej oczywistą sytuacją, jest nieestetyczny odrost na paznokciach. Przeszkadzać mogą również drobne uszkodzenia, np. odpryski. W tym przypadku również warto zdjąć stylizację i wykonać kolejną. Ostatni powód może niektórym paznokciomaniaczkom wydawać się błahy, ale nie można go pominąć! Chodzi o chęć zmiany manicure na inny. W końcu kobieta zmienną jest i nie powinno to w ogóle dziwić!

Jak prawidłowo ściągnąć hybrydę?

Przejdźmy do konkretów! Jak ściągnąć hybrydę tak, by nie uszkodzić paznokci? Poznaj nasze sprawdzone metody!

Ściąganie hybrydy acetonem

Zacznijmy od metody, która jest najczęściej stosowaną wśród pań, które manicure wykonują w domu. Zresztą, profesjonalistki również nierzadko używają tego właśnie sposobu na ściągnięcie hybrydy.

Usuwanie stylizacji w kilku krokach

Najpierw zacznij od delikatnego zmatowienia blokiem polerskim wierzchniej warstwy stylizacji. Użyliśmy tu słowa “delikatnego” z prostego powodu – jeśli zrobisz to zbyt mocno, uszkodzisz paznokieć! W dalszej kolejności nasącz wacik acetonem i dokładnie owiń każdy palec. Możesz wykorzystać do tego np. folię aluminiową, którą z pewnością masz w swoim domu. Po kilkunastu minutach hybryda powinna być już zmiękczona (możesz to sprawdzić, odchylając folię). Można już wtedy delikatnie usunąć stylizację, wykorzystując do tego np. drewniany patyczek. Na zakończenie wyrównaj powierzchnię paznokcia bloczkiem polerskim i – opcjonalnie – przejdź do aplikacji produktów pielęgnacyjnych.

Ściąganie hybrydy frezarką

Kolejnym sposobem na skuteczne ściągnięcie hybrydy – chyba najszybszym ze wszystkich możliwych – jest pozbycie się jej frezarką. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy dysponuje frezarką do paznokci. Jeżeli jednak masz w domu sprzęt tego typu i odpowiednią głowicę, ściągnięcie hybrydy będzie dla Ciebie szybkie i bezproblemowe!

Jak pracować z frezarką?

Podobnie jak w przypadku pierwszego wymienionego przez nas sposobu, i tu najbardziej istotna jest precyzja pracy z paznokciem. Pamiętaj, że powinnaś spiłować manicure, a nie powierzchnię paznokcia! Wydaje się, że ta metoda ma tylu miłośników, co i przeciwników. Niektórzy twierdzą, że i tak nigdy nie uda się ściągnąć całej stylizacji i trzeba “poprawiać” jeszcze acetonem. My jesteśmy jednak zdania, że osoby, które potrafią pracować z frezarką, powinny spróbować tego sposobu jako szybkiego i wysoce skutecznego. Po usunięciu hybrydy, nie można tylko zapomnieć jeszcze o wypolerowaniu paznokci przy użyciu bloczka polerskiego lub dedykowanej głowicy frezarki.

Ściąganie hybrydy pilnikiem

Ostatnią proponowaną przez nas metodą jest usuwanie hybrydy pilnikiem. Do jej wykonania wystarczy naprawdę niewiele – polerka i dwa pilniki. Wydaje się, że to akcesoria, które ma w swoich zapasach niemal każda paznokciomaniaczka. Ponownie, podobnie jak w przypadku pozostałych metod, jedynym ryzykiem, związanym z tym sposobem ściągania hybrydy jest uszkodzenie paznokci. Metoda ta jest prosta, ale zajmuje nieco więcej czasu niż poprzednie. Dlatego też warto ją stosować wtedy, gdy nie trzeba się z niczym śpieszyć.

Proces krok po kroku

Na początku zacznij pracę od mocniejszego pilnika spośród tych, które posiadasz, czyli tego, który ma niższą gradację. Przykładaj go do paznokci pod kątem i wykonuj krótkie, zdecydowane ruchy. Dobrze, żebyś co jakiś czas kontrolowała, czy lakier staje się cieńszy. Gdy tylko zauważysz tę zmianę, przejdź do piłowania kolejnego paznokcia. Po usunięciu hybrydy z większości powierzchni, zacznij pracę z polerką lub bloczkiem polerskim. Na sam koniec, gdy po stylizacji paznokci nie będzie już śladu, użyj oliwkę.

Dokładne ściągnięcie hybrydy kluczem do udanego manicure!

Pamiętaj, że dokładne ściągnięcie hybrydy zdecydowanie wpływa na trwałość (i wygląd) kolejnej wykonanej przez Ciebie stylizacji! Warto zrobić to dokładnie, poświęcając na to odpowiednią ilość czasu. Wtedy każdy kolejny manicure będzie wyglądać po prostu fantastycznie!

Materiał partnera

Sprawdź także

paznokcie pudrowy róż

Primer do paznokci- podstawa idealnego manicure

Zastosowanie primera do paznokci jest kluczowym etapem podczas wykonywania manicure hybrydowego, a także akrylowego, czy …