Flowerbox - róże
Tradycyjne bukiety to, wbrew pozorom, nie jedyna forma, w jakiej możemy wręczyć róże. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolory róż i ich symbolika. Jakie róże wręczyć ukochanej, a jakie przyjaciółce?

Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów. Wręczamy je na różne okazje chcąc w ten sposób pokazać obdarowywanej osobie nasze szczere i płynące prosto z serca uczucia. Nie wszystkie jednak róże świadczą o miłości, wszystko zależy bowiem od ich koloru. Jakie róże wybrać dla ukochanej, jakie dla przyjaciółki, a jakie w prezencie ślubnym? Oto kilka wskazówek na temat kolorowego savoir-vivre róż.

Dawniej wierzono bowiem, że parzysta liczba ciętych kwiatów w wiązance może przynieść osobie obdarowywanej nieszczęście. Parzysta liczba kwiatów była bowiem zarezerwowana wyłącznie na uroczystości pogrzebowe. Dlatego, jeśli wręczamy bukiet złożony z mniej niż dwudziestu róż, starajmy się by ich liczba w wiązance była raczej nieparzysta.

Kolory róż. Co symbolizują róże czerwone, białe, żółte i różowe?

Czerwone róże – symbol miłości i namiętności

Czerwone róże to chyba najpopularniejsze kwiaty, jakie wręczamy osobom, które kochamy. Czerwona róża doskonale sprawdzi się jako prezent dla ukochanej kobiety, której chcemy powiedzieć „kocham cię”. Czerwony kolor jest bowiem ściśle związany z miłością i pożądaniem, niezwykle silnymi uczuciami, które rezerwujemy tylko dla tej jedynej, wyjątkowej osoby w naszym życiu. Bukiet z czerwonych róż potrafi powiedzieć więcej niż 1000 słów, dlatego stanowi idealny prezent dla ukochanej na Walentynki, na jej urodziny czy jako kwiatowa oprawa oświadczyn.

Białe róże – idealne na ślub

Białe róże symbolizują czystość, wierność i szlachetne zamiary. Dlatego są one tak chętnie wręczane nowożeńcom tuż po wyjściu z kościoła oraz stanowią wspaniałą dekorację świątyni i sali weselnej. Biała róża to bowiem także symbol długiej i szczęśliwej miłości.

Róże żółte – na dobry początek czegoś nowego

Żółty kolor kwiatów w naszym kraju kojarzony jest ze zdradą i dlatego raczej rzadko wybiera się go w bukietach. Warto jednak wiedzieć, że żółte róże to także symbol nowego początku, dlatego idealnie sprawdzą się one jako prezent dla przyjaciółki, która właśnie rozpoczyna nową pracę, studia lub wyjeżdża za granicę. Żółte róże przyniosą jej z pewnością szczęście i powodzenie na nowym etapie jej życia.

Róże różowe – symbol przyjaźni i zauroczenia

Różowa róża jest kwiatem mniej zobowiązującym niż czerwona. Dlatego doskonale sprawdzi się jako kwiat wręczany na pierwszej randce kobiecie, którą jesteśmy zauroczeni, a także jako prezent dla przyjaciółki. Różowa róża to bowiem nie tylko symbol sympatii, ale przede wszystkim szczerej przyjaźni.

Różany flower box – doskonała alternatywa do tradycyjnego bukietu

Tradycyjne bukiety to, wbrew pozorom, nie jedyna forma, w jakiej możemy wręczyć róże. Doskonałą i niezwykle efektowną alternatywę do nich stanowi bowiem nowoczesny flower box. Jeśli więc chcesz się wyróżnić i zabłysnąć w oczach obdarowywanej osoby, wybierz właśnie flower box od RoseDuChateau.com! Róże umieszczone są w specjalnym, eleganckim pudełeczku i nie wymagają żadnej pielęgnacji. Wystarczy ustawić je na honorowym miejscu w naszym domu i cieszyć nimi nasze oczy. Sam flower box jest także trwały, cięte kwiaty pozostają w nim bowiem świeże i atrakcyjne wizualnie przez co najmniej 3 dni od dnia ich wręczenia, a róże wieczne zachowują swoją świeżość przez nawet 2 lata. Taki prezent z pewnością zachwyci więc każdą osobą, która go zobaczy oraz sprawi, że Twoja ukochana poczuje się naprawdę wyjątkowo. A o to przecież właśnie chodzi we wręczaniu kwiatów!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kokedama

Lasy w słoikach i kokedamy – prawdziwy boom na atrakcyjne, roślinne ozdoby

Zieleń w domu to nie moda, lecz potrzeba. O prozdrowotnych walorach domowej zieleni nikogo nie …