uścisk dłoni przy zakupie samochodu
Ciekawym następstwem pandemii koronawirusa jest zauważalny spadek marży firm leasingowych, a także większa skłonność leasingodawców do negocjacji cen finansowania | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy w dobie pandemii warto kupić nowy samochód?

Nowe samochody sprzedawane są w Polsce coraz częściej. Nic dziwnego, bowiem Polacy z roku na rok się bogacą, doganiając pod względem potencjału konsumenckiego naszych zachodnich sąsiadów. Choć aktualna pandemia koronawirusa obniżyła popyt na nowe auta osobowe, to wciąż daje się zauważyć duże zainteresowanie nowymi autami. Czy warto kupić teraz samochód, czy lepiej poczekać na koniec pandemii?

Uwaga: po pandemii może być drożej

Większość osób racjonalnie podchodzących do domowych i firmowych budżetów w dobie pandemii koronawirusa mocniej niż zwykle trzyma się za portfel. Nic dziwnego, bo choć epidemiologiczna sytuacja uległa pewnemu unormowaniu, to wciąż nie wiemy, jak pandemia wpłynie na gospodarkę oraz przemysł motoryzacyjny w ostatnich kwartałach bieżącego roku.

Wszystko wskazuje jednak, że po drugiej fali pandemii oraz po jej zakończeniu ceny nowych samochodów poszybują w górę. Powodów takiego stanu rzeczy eksperci doszukują się przede wszystkim w dynamicznie zmniejszającym się popycie na nowe samochody oraz jednocześnie malejącej podaży aut spowodowanej przestojami ich fabryk. Zatem dostęp do nowych modeli będzie z miesiąca na miesiąc ulegał kurczeniu.

Warto więc już dziś rozejrzeć się za nowym samochodem i przejrzeć aktualną ofertę dealerów – zwłaszcza że wciąż możemy upolować świetne okazje związane z wyprzedażą rocznika oraz rabatami przyznawanymi z tytułu trwającej pandemii.

Świetne aktualne oferty na nowe auta znajdziesz u dealera Volkswagen Krotoski Warszawa. Dealer oferuje również gwarantowany odkup zakupionego u niego auta – każdej marki; zarówno samochodu używanego, jak i nowego.

Jak skutecznie szukać okazji i atrakcyjnych rabatów na nowe samochody?

Od pewnego czasu niektórzy dealerzy – między innymi wspomniany dealer Volkswagena – modyfikują swoją ofertę, proponując klientom wysokie rabaty i przeceny, a także poszerzając zakres komplementarnych usług. Co więcej, dealerzy dostosowali się do obecnego reżimu sanitarnego, sukcesywnie przenosząc swój biznes do sieci, co zapewniło konsumentom jeszcze większy poziom komfortu podczas oglądania aut i finalizowania transakcji ich zakupu.

Obecnie salony sprzedające nowe samochody oferują klientom możliwość wideo prezentacji samochodów wraz z oględzinami online oraz załatwienie wszelkich formalności związanych z zakupem bezpośrednio przez internet – w tym wsparcie w uzyskaniu atrakcyjnego finansowania zewnętrznego na preferencyjnych warunkach.

Ciekawym następstwem pandemii koronawirusa jest zauważalny spadek marży firm leasingowych, a także większa skłonność leasingodawców do negocjacji cen finansowania.

Efektywną metodą poszukiwania atrakcyjnych cen na nowe samochody Volkswagena, jest kontaktowanie się z dealerami oferującymi samochody tej marki oraz zwyczajne podpytywanie o aktualną ofertę i możliwości negocjowania cen transakcyjnych. Ze względu na fakt, że niemal cały biznes motoryzacyjny przeniósł się do sieci, nawiązanie kontaktu oraz negocjowanie inwestycji z salonami jest jeszcze prostsze i wygodniejsze, a obecna sytuacja wpływa na zwiększenie się różnic między cenami ofertowymi i transakcyjnymi na rynku.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lexus wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy – co to takiego? Czym się różni od leasingu?

Ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez samochodu. Nie musimy jednak inwestować we własny pojazd, bo …