Zachód słońca na wybrzeżu Morza Bałtyckiego,plaża w Dźwirzynie,Polska.
Środek zimy to idealny moment by spędzić miłe chwile tylko we dwoje | fot.: stock.adobe.com

Styczniowe odprężenie w SPA nad morzem

Czas odpoczynku jest ważny nie tylko w okresie wakacyjnym. W ciągu roku możemy odczuwać przemęczenie organizmu, a jesienna i zimowa aura często nie nastraja nas optymizmem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest wyjazd nad wyjątkowe, polskie morze. Hotel SPA z basenem to idealne miejsce, by spędzić miłe chwile z ukochaną osobą pod znakiem relaksu i spokoju.

Zimowy wyjazd dla dwojga nad morze

Środek zimy to idealny moment by spędzić miłe chwile tylko we dwoje. Hotele nad morzem z basenem są połączeniem wyjątkowego relaksu ze spacerami po plaży. Rozgrzewające kąpiele w basenie lub błogi relaks w SPA to idealny sposób by zafundować sobie porządną dawkę energii podczas zimy. Z kolei odpoczynek na plaży pozwala na taką aktywność, jaką najbardziej lubimy. Bieganie, jazda na rowerze, a nawet bardziej lub mniej intensywne spacery zapraszają do ruchu w pięknym otoczeniu. Urok polskiego morza nie traci na wartości wraz z mijającym latem. Również podczas jesieni i zimy zachęca nas pięknem piaszczystych plaż otulonych delikatnymi promieniami słońca, szronu, czy śniegu.

Wcale nie tak zimno…

Wiele osób może mieć mieszane odczucia w związku ze styczniowym wypadem nad morze. Obawiamy się często niskich temperatur, które pokrzyżują nasze spacerowe plany. Okazuje się jednak, że podczas zimy nadmorskie miejscowości mogą pochwalić się wyższą temperaturą niż inne rejony Polski. To oznacza, że podczas mroźnych dni pobyt w hotelu nad morzem może okazać się całkiem dobrym pomysłem nawet dla osób ciepłolubnych.

Bałtyk to zdrowie

Wyjazd nad morze jest też świetnym sposobem by zadbać o swoje zdrowie. Hotel SPA z basenem zadba o pozytywną energię, z kolei różnego rodzaju aktywności wzmocnią organizm. To jednak nie wszystko, ponieważ Morze Bałtyckie za sprawą jodu posiada zbawienny wpływ na układ oddechowy, prawidłową pracę tarczycy i produkcję hormonów. Należy pamiętać, że poza sezonem stężenie jodu jest znacznie wyższe, dlatego taki wyjazd może być szczególnie pomocny osobom, które na co dzień borykają się z problemami zdrowotnymi. Taki pobyt to również naturalny sposób na podniesienie odporności i zapewnienie sobie zdrowia na dalsze miesiące. Ostatnią ważną kwestią jest kojący szum morza, który pozytywnie wpływa na redukcję stresu. Tego typu obostrzenia są standardem na terenie np. Spa Hotelu Havet, a więc klimatycznym miejscu znajdującym się w kameralnej i spokojnej miejscowości Dźwirzyno.

Bezpieczny pobyt nad morzem

Wiele osób nie decyduje się na pobyt nad polskim morzem w trakcie sezonu ze względu na wysyp turystów. W okresie zimowym możemy jednak liczyć na prawdziwe wytchnienie, ponieważ plaże są niemal puste. To oznacza, że nasze spacery odbywają się pod znakiem spokoju i w towarzystwie kojącego szumu fal. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii. Bezpieczny hotel nad morzem zadba o to, by nasz odpoczynek mógł przebiegać bez obaw o zdrowie. Na teren takiego hotelu mają wstęp wyłącznie goście hotelowi, pracownicy i dostawcy po sprawdzeniu temperatury. Wszystkie powierzchnie są dezynfekowane, a odstępy pomiędzy gośćmi – zachowane. W czasie śniadań i obiadokolacji obowiązkowo noszone są maseczki przez wszystkich, a kolacje z karty wydawane na zasadach restauracyjnych. Wszystko to zwiększa komfort i bezpieczeństwo gości i pozwala na spokojny wypoczynek.

Niższe ceny

Warto też pamiętać, że ze względu na brak turystów nad polskim morzem podczas zimy możemy liczyć na nieco niższe ceny. Dotyczy to nie tylko samego pobytu nad morzem, ale również cen w nadmorskich restauracjach, sklepikach oraz obiektach turystycznych. Z tego powodu, takie wakacje idealnie sprawdzą się dla osób, które cenią sobie dobry odpoczynek, urok wyjątkowego, polskiego morza, a tym samym nie chcą przepłacać.

OLI

Sprawdź także

wanna z hydromasażem

Stwórz prywatne SPA w swoim domu. Wybierz odpowiednią wannę z hydromasażem

Zakup wanny z hydromasażem to doskonały sposób na to, aby stworzyć strefę SPA w swoim …