pasażerowie samolotu na swoich miejscach
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zaplanowanie jakie ubrania weźmiesz na wycieczkę - aby zrobić to prawidłowo, sprawdź prognozę pogody w miejscu docelowym - nie ma nic gorszego od zbyt ciepłego lub zbyt lekkiego ubioru w bagażu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Weekendowe wycieczki samolotem – co warto zabrać ze sobą

Z założenia wycieczka weekendowa samolotem jest krótkim wypadem do daleko położonych miast, do których przygotowanie nie powinno zajmować dużo czasu. Co zatem zabrać aby na miejscu niczego nie zabrakło, a zarazem nie lecieć z przeładowanym bagażem? Sprawdź nasz poradnik!

Bilet na wycieczkę kupiony – co dalej?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zaplanowanie jakie ubrania weźmiesz na wycieczkę – aby zrobić to prawidłowo, sprawdź prognozę pogody w miejscu docelowym – nie ma nic gorszego od zbyt ciepłego lub zbyt lekkiego ubioru w bagażu. Najlepiej sprawdzić pogodę na parę dni przed wyjazdem – prognoza będzie w ten czas najdokładniejsza. Kolejnym krokiem jest oczywiście znalezienie ciekawostek o odwiedzanym miejscu i ułożenie planu wycieczki – powinien zawierać zarówno atrakcje turystyczne, jak i miejsca, które warto odwiedzić ze względu na walory kulinarne.

Ubrania, które warto zabrać

Oczywiście rodzaj ubioru do zabrania będzie bardzo zależny od pory roku, w jakiej się wybierasz. Jasne jest, że latem nie ma potrzeby zabierania grubych kurtek, ale z kolei w zimę i jesień jej brak może oznaczać duże problemy ze zwiedzaniem! Dlatego też dostosuj zabierane rzeczy do aury panującej na zewnątrz – nie przesadzaj również z ilością ciuchów w bagażu, w końcu jest to weekendowy wypad. Teoretycznie powinniście zmieścić się w małej podręcznej torbie. Z pewnością są pewne uniwersalne elementy ubioru, dzięki którym zwiedzanie będzie dużo przyjemniejsze – w lato takimi elementami ubioru są przykładowo wygodne obuwie sportowe, krótkie spodenki oraz t-shirt. W zimę będzie to ciepła kurtka, buty chroniące przed chłodem oraz czapka i rękawiczki.

Co jeszcze warto zabrać na weekendowy wypad

W twoim bagażu nie może zabraknąć zestawu do higieny – szczoteczki oraz pasty do zębów, grzebienia, dezodorantu i małego odkażacza do rąk. Nie zapomnij również o ładowarce do telefonu lub innych sprzętów elektronicznych oraz przejściówki do gniazdka, jeśli udajesz się przykładowo do Londynu. Pomyśl również o kieszonkowej mapie miejscowości do której się wybierasz – albo sprawdź, czy będziesz miał internet w telefonie, aby móc odpalić aplikację w telefonie.

O czym pamiętać poza bagażem?

Jeśli jeszcze nie masz zarezerwowanego miejsca do spania, to koniecznie zacznij szukać noclegu – oczywiście możesz lecieć i pójść do pierwszego lepszego hotelu, ale musisz liczyć się z tym, że nie będzie to najlepsza oferta pod względem finansowym – dużo lepiej jest wykorzystać do rezerwacji strony internetowe z porównywarkami cen. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczysz na swoje przyjemności. Nie zapomnij również o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia lub zabrania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – którą można za darmo odebrać w najbliższym oddziale NFZ.

Jak widzisz, naprawdę niewiele trzeba, aby przygotować się do takiej weekendowej wycieczki – zapomnij więc o wypchanych ubraniami walizkach i ciesz się swobodą, jaką oferuje mała torba podróżna lub plecak. Z pewnością pamiętając o tych kilku rzeczach wymienionych powyżej, mini wycieczka będzie bardzo udana.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Street food Europy

Kulinarna przygoda na ulicach Europy

City break w jednej z europejskich stolic to dobry sposób na zamknięcie sezonu urlopowego. By …