pasażerowie samolotu na swoich miejscach
Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zaplanowanie jakie ubrania weźmiesz na wycieczkę - aby zrobić to prawidłowo, sprawdź prognozę pogody w miejscu docelowym - nie ma nic gorszego od zbyt ciepłego lub zbyt lekkiego ubioru w bagażu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Weekendowe wycieczki samolotem – co warto zabrać ze sobą

Z założenia wycieczka weekendowa samolotem jest krótkim wypadem do daleko położonych miast, do których przygotowanie nie powinno zajmować dużo czasu. Co zatem zabrać aby na miejscu niczego nie zabrakło, a zarazem nie lecieć z przeładowanym bagażem? Sprawdź nasz poradnik!

Bilet na wycieczkę kupiony – co dalej?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zaplanowanie jakie ubrania weźmiesz na wycieczkę – aby zrobić to prawidłowo, sprawdź prognozę pogody w miejscu docelowym – nie ma nic gorszego od zbyt ciepłego lub zbyt lekkiego ubioru w bagażu. Najlepiej sprawdzić pogodę na parę dni przed wyjazdem – prognoza będzie w ten czas najdokładniejsza. Kolejnym krokiem jest oczywiście znalezienie ciekawostek o odwiedzanym miejscu i ułożenie planu wycieczki – powinien zawierać zarówno atrakcje turystyczne, jak i miejsca, które warto odwiedzić ze względu na walory kulinarne.

Ubrania, które warto zabrać

Oczywiście rodzaj ubioru do zabrania będzie bardzo zależny od pory roku, w jakiej się wybierasz. Jasne jest, że latem nie ma potrzeby zabierania grubych kurtek, ale z kolei w zimę i jesień jej brak może oznaczać duże problemy ze zwiedzaniem! Dlatego też dostosuj zabierane rzeczy do aury panującej na zewnątrz – nie przesadzaj również z ilością ciuchów w bagażu, w końcu jest to weekendowy wypad. Teoretycznie powinniście zmieścić się w małej podręcznej torbie. Z pewnością są pewne uniwersalne elementy ubioru, dzięki którym zwiedzanie będzie dużo przyjemniejsze – w lato takimi elementami ubioru są przykładowo wygodne obuwie sportowe, krótkie spodenki oraz t-shirt. W zimę będzie to ciepła kurtka, buty chroniące przed chłodem oraz czapka i rękawiczki.

Co jeszcze warto zabrać na weekendowy wypad

W twoim bagażu nie może zabraknąć zestawu do higieny – szczoteczki oraz pasty do zębów, grzebienia, dezodorantu i małego odkażacza do rąk. Nie zapomnij również o ładowarce do telefonu lub innych sprzętów elektronicznych oraz przejściówki do gniazdka, jeśli udajesz się przykładowo do Londynu. Pomyśl również o kieszonkowej mapie miejscowości do której się wybierasz – albo sprawdź, czy będziesz miał internet w telefonie, aby móc odpalić aplikację w telefonie.

O czym pamiętać poza bagażem?

Jeśli jeszcze nie masz zarezerwowanego miejsca do spania, to koniecznie zacznij szukać noclegu – oczywiście możesz lecieć i pójść do pierwszego lepszego hotelu, ale musisz liczyć się z tym, że nie będzie to najlepsza oferta pod względem finansowym – dużo lepiej jest wykorzystać do rezerwacji strony internetowe z porównywarkami cen. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczysz na swoje przyjemności. Nie zapomnij również o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia lub zabrania ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – którą można za darmo odebrać w najbliższym oddziale NFZ.

Jak widzisz, naprawdę niewiele trzeba, aby przygotować się do takiej weekendowej wycieczki – zapomnij więc o wypchanych ubraniami walizkach i ciesz się swobodą, jaką oferuje mała torba podróżna lub plecak. Z pewnością pamiętając o tych kilku rzeczach wymienionych powyżej, mini wycieczka będzie bardzo udana.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Wyjazd weekendowy

Dlaczego weekendowy wypad jest lepszym pomysłem niż kolejne zakupy?

Pieniądze może szczęścia nie dają, ale z pewnością są kluczem do jego osiągnięcia. W końcu, …